10 Důvodů, proč je podzim jedním z nejlepších ročních období

Foto: Freepik

10 Důvodů, proč je podzim jedním z nejlepších ročních období

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

 Konečně je podzim, oblíbená sezóna pro mnoho lidí, kteří si užívají podzimní  jídlo, slavnosti a chladnější počasí. V tomto článku najdete 10 důvodů, proč je podzim jednou z nejlepších období a proč je v tomto období roku co dělat. 

Změna barev 
Mnoho lidí miluje podzim pro měnící se barvy listů. Stromy, které byly kdysi zelené, explodují do krásných odstínů zlata, červené a oranžové. Barvy jsou obzvláště dechberoucí na místech, jako je Nová Anglie ve Spojených státech, údolí řeky Douro v Portugalsku a Bavorsko v Německu, což inspiruje mnoho lidí k cestování na tato místa, aby viděli tyto scenérie. 

Dýně všude 
Pokud máte rádi dýně, pak máte štěstí! Dýňové příchutě najdete všude na podzim, zejména v tradičních oblíbených pokrmech, jako je dýňový koláč a dýňový chléb, a v modernějších lahůdkách, jako jsou dýňové kořeněné čaje a kávy. Ujistěte se, že vyzkoušíte všechno před koncem podzimu! 

Lahodné dezerty 
Podzim je jedním z nejlepších období v roce pro sladkosti. Karamelová jablka, karamely a cukrové třtiny , stejně jako dýňový koláč, pekanový koláč, jablečný koláč... v podstatě jakýkoliv druh koláče, po kterém by tvé srdce mohlo toužit. Pokud si letos na podzim dopřáváte dýňový koláč, nezapomeňte na šlehačku! 

Chladnější počasí 
Po intenzivním horku léta to může být úleva, když se konečně začne ochlazovat. Září je skvělý měsíc z hlediska počasí, protože teplé dny začínají střídat chladné a svěží noci. Po měsících tryskání klimatizace začátek podzimu často předznamená chladnější vánek, který vám umožní konečně nechat okna otevřená. 

Lepší móda 
Když je v létě intenzivně horko, móda může někdy jít na stranu ve prospěch chladu a pohodlí. Podzim však uvádí novou módu, jako jsou bundy, svetry a boty, které bývají lichotivější než šortky a žabky a zábavnější na nošení. 

Ohniště 
Pokud máte to štěstí, že máte na svém pozemku ohniště, nebo znáte někoho, kdo ano, je to ideální roční doba k jeho použití! Není nad pečení hot dogů, buřtů nebo marshmallows nad otevřeným ohněm. Nezapomeňte toho využít, než přijde zima a bude příliš chladno! 

Umění a řemesla 
Ať už vyřezáváte dýně na Halloween, vytváříte složitou cukrovou lebku  nebo nacpete hojnost na Díkůvzdání, existuje spousta řemesel, která každý podzim zaměstnává děti i dospělé. 

Prázdniny 
Podzim je plný svátečních slavností po celém světě, jako je Halloween, Díkůvzdání atd.  Podzimní prázdniny jsou obzvláště příjemné díky nádherným jídlům, chutným dobrotám, propracovaným kostýmům a bohatým barvám, které jdou spolu s oslavami. 

Jak můžete vidět, podzim je rozhodně jedním z nejlepších ročních období a nabízí slavnosti, které si může užít celá rodina. 
Zdroje:Freepik, westernunion.com

Podobné články