10 hlavních důvodů, proč jsou rozvody v dnešní době tak časté

Foto: Unsplash

10 hlavních důvodů, proč jsou rozvody v dnešní době tak časté

Kolik manželství končí rozvodem?

Čísla se různí. Zatímco Americká psychologická asociace odhaduje, že 40 až 50 % manželství končí rozvodem, podle CDC byla v roce 2017 míra rozvodovosti přibližně 2,9 na 1 000 obyvatel.

Jaké jsou vlastně hlavní důvody rozvodů?

Ačkoli mnoho lidí může jako jednu z hlavních příčin rozvodů uvádět nevěru, máte to špatně.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Ale existuje spousta dalších důvodů, proč se manželství rozpadají. Mohlo by se to vaše ubírat stejným směrem?

Tady jsou další viníci, které naši odborníci viní ze znepokojivě vysoké rozvodovosti.

1. Rozvody v manželstvích jsou velmi časté. Do manželství jste skočili ze špatných důvodů.

A co když se vezmete, protože si myslíte, že byste to měli udělat?"

Setkal jsem se s mnoha rozvedenými ženami, které říkají, že problémy, kvůli kterým odešly, tu byly od samého začátku, ale "všichni očekávali, že budeme žít šťastně až do smrti" nebo "už jsme utratili tolik peněz za svatbu" nebo "právě jsme postavili náš vysněný dům."

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Takže nezapomeňte, že dokud neřeknete "ano", vždycky máte možnost říct "ne!"

2. Ztratili jste svou individuální identitu.

Společně závislý vztah není zdravý. Když nemáte vlastní zájmy nebo možnost projevit se mimo pár, stáváte se "párově hloupými".

Jestliže vám není příjemné dělat věci bez partnera nebo nevíte, jakou hudbu, filmy nebo jídlo jste měli rádi, než se objevil, jste pravděpodobně v hloubi a pravděpodobně máte pocit, že se topíte a nevíte proč.

3. Jste pohlceni rodičovskými povinnostmi.

Stejně jako mnoho párů "zapomene" na své svobodné přátele a svobodné způsoby, když se vezmou, když do toho přidáte děti, většina rodičů zanedbává nebo úplně zapomene, že jsou pár.

Když děti rostou a potřebují méně pozornosti, mnoho manželů a manželek zjistí, že se od sebe odcizili a už si ani nepamatují, proč se vlastně brali, protože už nemají nic společného.

4. Nesdílíte stejnou představu o úspěchu.

"Všechno se změnilo, když jsme se vzali!"

On vás přivádí k šílenství, protože vy jste spořivka a on utrácí. Vaše představa o víkendové dovolené je útulná chata v lese; váš partner chce vyrazit do města a zajít na zápas. Myslí si, že vařit a uklízet je vaše práce, ale vy s tím nesouhlasíte.

Proč se o těchto věcech nezmínil dříve? Možná jste se měli zeptat. Je pravděpodobné, že on se nezměnil - změnila se vaše očekávání.

Je možné přežít zásadní rozdíly ve filozofii? Je to možné, ale mnohým se to nepodaří.

5. Jaké jsou rozdíly mezi vámi? Váš sexuální život neexistuje.

Někde v manželství dochází k nenápadné změně v oblasti intimity. Pak se objeví myšlenka, že on není tak romantický nebo ona není tak sexuální.

Tato jemná změna může spustit sestupnou spirálu v oddělení intimity. Muži obecně potřebují sexuální vnímavost, aby se cítili romanticky, a ženy obecně potřebují romantiku, aby byly sexuálně vnímavé. Dokud oba lidé dostávají to, co potřebují, ochotně poskytují to, co chce ten druhý.

Jakmile však dojde ke snížení na straně jednoho z nich, může to u druhého vyvolat stažení.

Projde-li to bez povšimnutí a bez kontroly, než si to pár uvědomí, vážně se intimně odcizí a diví se, co se stalo. To může vést až k rozvodu, protože se pár začne cítit nemilovaný a nedoceněný.

6. Máte nesplněná očekávání.

Někde v genetickém kódu člověka je zapsáno očekávání, že když člověk není šťastný, má donutit svou drahou polovičku, aby provedla změny potřebné k tomu, aby byl nešťastný člověk opět šťastný. Obvykle to má podobu stěžování si, obviňování, kritizování, peskování, vyhrožování, trestání a/nebo uplácení.

Když se jeden nebo oba lidé v manželství pokoušejí donutit toho druhého, aby dělal věci, které pro štěstí svého partnera dělat nechce, je to recept na katastrofu.

Když jste ve vztahu nešťastní, je v pořádku požádat o změnu, kterou chcete. Pokud vám však partner nevyhoví, stáváte se zodpovědnými za své vlastní štěstí.

7. S financemi nakládáte úplně jinak.

Obvykle není příčinou rozvodu nedostatek financí, ale nesoulad ve finanční oblasti. Protiklady se mohou přitahovat, ale když jsou dva lidé protiklady v oblasti financí, často dojde k rozvodu.

Představte si konflikt, pokud se jeden soustředí na budoucnost, zatímco druhý věří v život pro dnešek. Jeden nemá problém nakupovat na dluh, zatímco druhý věří v šetření na to, co si přeje. Časem může tento konflikt dosáhnout takových rozměrů, že se rozvod zdá být jediným logickým vyústěním.

8. Nedochází mezi vámi k projevům fyzické náklonnosti.

Mám na mysli fyzický kontakt. Sex je samozřejmě skvělý, ale je třeba ho doplnit i drobnými polibky na přivítanou a na rozloučenou, improvizovanými objetími a prostým držením se za ruce.

Páry, které neudržují intimní spojení prostřednictvím sexuálních i nesexuálních akcí, jsou odsouzeny k tomu, aby se z nich stali virtuální cizinci.

9. Zajímají vás různé věci.

Mít společné zájmy a společně je objevovat je pro úspěšné manželství nezbytné. Samozřejmě, že mít "čas pro sebe" je také důležité, ale pokud nenajdete společné vášně a nebudete hledat způsoby, jak je společně prožívat, budete se nevyhnutelně stále více vzdalovat.

10. Jaké jsou vaše zájmy? Bez hádky své problémy nevyřešíte.

Každý pár má neshody. Klíčem k úspěchu je vytvořit základní pravidla, aby se každý z partnerů cítil respektován a vyslyšen.

Někdy je zapotřebí třetí strany, "rozhodčího", který nám pomůže tato pravidla definovat a naučí nás přejít přes nabité emoce, aby zášť nezůstala na místě.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: