16 příznaků zneužívání ve vztazích, které vypovídají o záludném milenci

Foto: Unsplash

16 příznaků zneužívání ve vztazích, které vypovídají o záludném milenci

Necháváte se od svého milence přimět k tomu, aby vás zneužíval? Použijte těchto 16 šokujících a záludných příznaků zneužívání ve vztahu, abyste viděli zastřenou pravdu.

Obvykle to začíná slovním urážením.

Na scénu vstupuje sarkasmus.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

A jednoho dne vám něco předhodí.

Zneužívající vztah není děsivý jen proto, že bolí.

Je děsivý proto, že jste do něj většinou naletěli.

Myslíte si, že jste v dokonalém vztahu a těšíte se na své štěstí až do smrti, dokud se vám nezhroutí svět, kterému bezmocně přihlížíte.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Svět zneužívajících vztahů

Pokud zažíváte zneužívající vztah nebo jste ho někdy v životě zažili, pochopili byste bezmocnost situace.

Cítíte se izolovaní a úplně sami a zdá se, že nikdo nechápe pohyblivé písky, ve kterých jste uvízli.

Ale tady musíte něco pochopit. Nejste sami. Ve vašem okolí je několik lidí, kteří právě teď prožívají vztah plný zneužívání.

Nejsou to jen ženy, kdo prožívá vztah plný zneužívání. Častěji je v tichosti zažívá i několik mužů, aniž by o tom s někým mluvili.

Druhy zneužívajících vztahů

Zneužívající vztahy nemají vždy podobu monoklu nebo rozbitého rtu.

A není to vždy přítel nebo manžel, kdo vás traumatizuje zneužíváním. Určitou formu týrání můžete zažít od svých sourozenců, rodičů, dětí, spolupracovníků, šéfa nebo téměř kohokoli jiného, s kým přicházíte do styku.

Pokud z vás někdo vysává štěstí, cítíte se kvůli němu slabí a bezmocní nebo se z jakéhokoli důvodu cítíte mizerně, je pravděpodobné, že vás týrá a vy si to ani neuvědomujete!

Existují dva druhy zneužívajících vztahů, které můžete zažít, a to citové a fyzické zneužívání.

Fyzické zneužívání vás může rozložit zvenčí, zatímco citové zneužívání vás rozbije zevnitř. Oba druhy zneužívání jsou traumatizující, ale nejvíce bolí, když je zažíváte společně.

Pokud prožíváte zneužívající vztah, ze kterého nevidíte žádnou možnost úniku, nevzdávejte se naděje. Nevzdávejte se snahy o to, abyste se stali silnějšími. A hlavně se nevzdávejte života a neuvažujte o sebevraždě.

Vy to přežijete. Stačí, když budete číst dál a pochopíte, co musíte udělat, abyste se stali silnějšími.

16 záludných příznaků zneužívajícího vztahu

Prvním krokem k nalezení řešení a k nalezení úniku ze zneužívání je přečíst si, o co se jedná. Pro většinu z nás je rozpoznání problému vždy těžší než jeho překonání. Když vám partner dá facku nebo vás slovně uráží před vašimi přáteli, co uděláte?

Uvěříte, že jste si to zasloužili, protože to byla vaše chyba? Postavíte se partnerovi? Nebo počkáte, až se partner uklidní, a pak si s ním promluvíte v soukromí? Záleží na tom, co v tomto případě uděláte.

Není snadné rozpoznat příznaky zneužívání ve vztahu, zejména když jste do někoho bláznivě zamilovaní. Použijte však těchto 16 záludných znaků zneužívajícího vztahu a pravda se vám rozkryje před očima. Pokud zažíváte alespoň několik z těchto příznaků, je na čase se začít obávat, protože jste pravděpodobně již uvězněni ve vztahu, který vás zneužívá.

#1 Velké zklamání. Váš partner se k vám vždy chová, jako byste byli velkým zklamáním. Vždycky vybírá chyby v tom, co děláte, i když si všichni ostatní myslí, že jste naprosto schopní. To ve vás vyvolává hlubokou potřebu neustále se jim snažit zavděčit tím, že jim ohnete hřbet, protože je nechcete naštvat. A hlavně toužíte po jejich uznání a komplimentech víc než po čemkoli jiném!

#2 Ztrapňování. Váš partner vás ztrapňuje a uráží na veřejnosti z těch nejmenších důvodů. Dělá to proto, aby vás před ostatními ztrapnil a zabránil vám v další konfrontaci na veřejnosti. Mohou dokonce zvýšit hlas nebo udělat scénu, jen abyste se cítili trapně a podřídili se jejich požadavku.

#3 Slovní urážky. Uráží vás partner čas od času slovně a používá přitom vulgární výrazy? Nezáleží na tom, jaký je důvod, ale pokud váš partner používá sprostá slova, měli byste se nad tím velmi vážně zamyslet.

#4 První rána. Jedním z největších znamení, že vstupujete do smutného světa zneužívajících vztahů, je první fyzický výbuch. Udeřil vás váš partner alespoň jednou v zápalu boje?"

#5 Usmíření po hádce. Zneužívající partner, který vás bije nebo slovně zneužívá, se vás bude vždy snažit po hádce usmířit. Dokonce se vás může snažit získat zpět sladkými slovy a věčnými sliby.

Na druhou stranu se může stát, že několik násilnických partnerů s vámi bude zacházet mlčky, trucovat v koutě a předstírat, že hádka byla výhradně vaše vina. Ať tak či onak, může se stát, že vám jich nakonec bude líto a budete se je snažit rozveselit.

#6 Násilné ukončení hádky. Váš partner může k ukončení hádky použít sílu, a to buď tak, že vás odstrčí, postaví se k vám opravdu blízko v zastrašujícím postoji, nebo zvedne ruku a odejde.

#7 Facka. Váš partner vám může sem tam dát facku. Zpočátku to může být rychlé a ostré plácnutí po tváři za hloupé chyby a jindy by vás plácl silněji, aby vás potrestal za hloupost nebo neopatrnost. Nesmiřte se s tím. Je to způsob, jak vás fyzicky násilná osoba odstaví a zlomí, abyste si na týrání zvykli.

#8 Kontrolující partner. Zpočátku se váš partner může snažit chovat tak, jako by se vám pletl do života. Velmi brzy však začnete vidět, že vás partner zcela ovládá. A nakonec byste ztratili všechny své přátele a byli byste úplně sami a zcela závislí na svém partnerovi, což je přesně to, co chce.

#9 Dominantní násilník. Váš partner je dominantní a vždy chce, aby bylo po jeho. Nikdy se nepodvolí vašemu přání, a i když ano, může na vás trucovat nebo se s vámi hádat, dokud se nepodvolíte jeho příkazům.

#10 Horké a studené chvilky. Násilník je ve svém chování extrémně nepředvídatelný a jeho nálady se bez zjevného důvodu mění z veselých na naštvané během okamžiku. A toto nepředvídatelné bipolární chování je téměř vždy zaměřeno pouze na vás, nikoli na jeho přátele nebo šéfa.

#11 Dominance a podřízenost. Váš násilnický partner se vám plazí u nohou, když seberete odvahu a postavíte se na odpor, nebo když si balíte kufry k odchodu. A právě když vidí, že se obměkčujete nebo cítíte lítost, zadupe vás při prvním náznaku vaší slabosti.

#12 Vybírání chyb. Váš partner se vždycky vzteká, když vybíráte jeho chyby. Odcházejí rozčileně, když po nich požadujete, aby něco opravili. Na druhou stranu s vámi jednají jako s rozmazleným dítětem a očekávají, že je budete zcela poslouchat, když na vás křičí i za ty nejmenší chyby, které uděláte.

Odlišní milenci se navíc nikdy neomlouvají. A jediná okolnost, kdy se omluví, je, když začnete křičet hlasitěji než oni a důrazně se postavíte na odpor.

#13 Systém podpory. Přesvědčují vás, že bez jejich podpory nemůžete existovat. Ztratíte vlastní individualitu a začnete pochybovat o sobě a svých schopnostech. Nakonec byste bez ohledu na to, co říká kdokoli jiný, nikdy nedokázali odejít, protože si nedokážete představit život bez podpory svého zneužívajícího milence, protože jste na něm tak závislí.

#14 Hra na obviňování. Zneužívající milenec vás bude vinit ze svých problémů. Od toho, proč přišel pozdě do práce, až po svůj mizerný život, vždycky z toho bude vinit vás. A ve vzácných případech, kdy za to nemůžete, zneužívající partner nikdy nepřijme vinu, místo toho by ji svalil jinam nebo na někoho jiného.

#15 Přesvědčovací chování. Osoba, která vás zneužívá, je také zdatným manipulátorem. Mluvil by s vámi přesvědčivě a přesvědčil by vás, že jeho výbuch byl způsoben vaší vinou nebo chybou, a ne jeho. Tato osoba vás vždy přiměje pochybovat o sobě a přesvědčí vás, že vše byla vaše chyba a nic z toho by se nestalo, kdybyste byli lepší.

A kvůli tomu jí nakonec vždy dáte další šanci. Cítíte se přesvědčeni, že jste na tom nějak velkou měrou měli podíl a že jste to byli vy, kdo výbuch způsobil kvůli vašim chybám.

#16 Mimo kontrolu. Váš partner se může tvářit, jako by se mu výbuch vymkl z rukou a nedokázal se udržet. Přesto se však zdá, že ztrácí klid pouze ve vaší blízkosti! Je překvapivé, že váš partner nikdy neztrácí klid v blízkosti důležitých lidí, do jejichž dobrých knih se chce dostat?

Jak se dostat z násilného vztahu

Teď, když jste si přečetli tyto příznaky násilného vztahu, by pro vás mělo být snadné zjistit, zda právě teď nějaký takový vztah neprožíváte. Příznaky, které vidíte, mohou být nenápadné, jindy naopak do očí bijící a zjevné.

Někdy je jednodušší použít tyto příznaky a poslechnout vlastní instinkt. Máte pocit, že si zasloužíte být šťastnější? Máte pocit, že jste ve vztahu zneužíváni? Cítíte se slabí a bezmocní?

Tady jsou čtyři kroky, které musíte použít, abyste získali sílu znovu věřit v sebe sama a získali odvahu postavit se násilnickému partnerovi.

#1 Toho člověka nepotřebujete. Přestaňte sami sebe přesvědčovat, že násilnického partnera potřebujete ke své existenci. Není to snadné, protože jste byli vmanipulováni do přesvědčení, že jste na něm závislí. Začněte postupně a snažte se dělat věci samostatně.

#2 Převezměte zpět kontrolu nad svým životem. Nesmiřujte se s týráním tiše. Nebojte se udělat scénu. Je to téměř vždy jediná věc, která násilníka odradí. Možná se budete bát vystoupit, ale ve chvíli, kdy to uděláte, začnete v sobě cítit, jak ve vás roste sebedůvěra a nezávislost.

#3 Vyhledejte pomoc. Když jste zapleteni do vztahu, ve kterém dochází k týrání, nikdy není snadné čelit tomu všemu sami. Sežeňte si nějakou podporu, ať už přítele nebo rodinu, a sdělte této osobě, co prožíváte. Promluvte si s nimi o tom, jak byste měli zneužívání řešit, a pokud to bude nutné, vyhledejte odbornou pomoc.

#4 Najděte své vlastní štěstí. Na velmi dlouhou dobu jste zapomněli, jaké to je být skutečně šťastný, aniž byste se museli starat o to, co by si váš zneužívající partner přál nebo myslel. Odložte zneužívající vztah jako špatnou stránku svého života a jděte dál. Snažte se najít štěstí tím, že budete pobývat v blízkosti lidí, kterým na vás záleží a kteří chtějí, abyste byla šťastná. Časem se ohlédnete za vztahem, který vás zneužíval, a budete se divit, proč vám trvalo tak dlouho, než jste odešli!

Ukončete to hned v zárodku

Toto by měl vědět každý. Zneužívající chování řešte, jakmile ho ve vztahu vycítíte. Vaše první reakce na zneužívání má velký význam.

Většina z nás první zneužití přehlédne, protože jsme zamilovaní nebo nám na této osobě příliš záleží. Vaše reakce na první slovní urážku nebo první ránu pěstí však rozhodne o tom, jak by vztah v budoucnu dopadl. Pokud to pokorně přijmete, nebo se dokonce pokusíte omluvit za to, že jste udělali chybu, dláždíte si cestu k další bolesti a temnějšímu zneužívání.

Poslední slovo o vztazích plných zneužívání

Dnes je první den zbytku vašeho života. Tuto větu už pravděpodobně znáte. Tím, že nadále žijete v násilnickém vztahu, kde vše odkládáte stranou jen proto, abyste získali partnerovu náklonnost, neovlivňujete jen sebe.

Ovlivňujete svou rodinu, své přátele a děti, pokud nějaké máte. A jednoho dne se může stát, že lidé, kteří se vás zastávají, vás nakonec začnou mít neradi a budou se od vás distancovat, protože je neposloucháte, a přesto je neustále žádáte o pomoc.

Zastávejte se vás. Jakkoli se vám teď může zdát těžké postavit se násilnickému milenci, hned příště se vám to bude zdát mnohem snazší a budete se cítit jistější, když se postavíte za to, čemu věříte.

A nakonec si pamatujte toto: Nejste zodpovědní za jednání zneužívajícího milence ani nemůžete změnit zneužívajícího partnera. Někteří lidé se změnit nemohou a nejbezpečnější sázkou, kterou můžete udělat, je odejít.

Těchto 16 příznaků zneužívání ve vztahu vám jistě pomůže zjistit, zda jste ve vztahu, který vás zneužívá, nebo jste na pokraji toho, že do něj spadnete. A když si těchto příznaků všimnete, odejděte. Z násilnického milence přece nemůže vzejít nic dobrého.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: