5 jednoduchých způsobů, jak přirozeně snížit hladinu cukru v krvi

Foto: Unsplash

5 jednoduchých způsobů, jak přirozeně snížit hladinu cukru v krvi

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Zejména u diabetiků je důležité udržovat hladinu cukru v krvi. Podle serveru Medical News Today může udržování cílové hladiny cukru v krvi pomoci předejít komplikacím. S vysokou hladinou cukru v krvi je spojeno mnoho negativních účinků, jako je například hromadění kyselin, zhoršení zraku, srdeční infarkt, infekce a další. Existuje mnoho způsobů, jak lze přirozenou cestou pomoci udržet hladinu cukru v krvi.

Snížit příjem sacharidů
Jedním z přirozených způsobů, jak přirozeně snížit hladinu cukru v krvi, by bylo snížení příjmu sacharidů. Podle Americké diabetické asociace byla provedena studie, která zjišťovala účinky kontroly glykémie, když člověk drží dietu s vysokým obsahem bílkovin/nízkým obsahem sacharidů a udržuje si váhu. Zjistili, že zejména u osob s diabetem 2. typu nízko-sacharidová strava s vysokým obsahem bílkovin snižuje hladinu cukru v krvi.

Tělo rozkládá sacharidy na cukr, který se spotřebuje jako energie, uvádí Medical News Today. Sacharidy jsou ve stravě stále nezbytné. U člověka s cukrovkou však může konzumace příliš velkého množství sacharidů způsobit zvýšení hladiny cukru v krvi.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Zvýšit příjem vlákniny
Vláknina hraje podle Medical News Today důležitou roli, pokud jde o regulaci hladiny cukru v krvi. Vláknina totiž pomáhá zpomalit rychlost, jakou se sacharidy rozkládají, a rychlost, jakou tělo cukry vstřebává. Rozpustná vláknina je to, co pomáhá kontrolovat hladinu cukru, takže ovoce, zelenina a celozrnné výrobky jsou skvělé pro kontrolu hladiny cukru v krvi.

Pravidelně cvičte
Pravidelné cvičení může skutečně pomoci snížit hladinu cukru v krvi. Podle webových stránek Healthline vám pravidelné cvičení může pomoci zhubnout a zvýšit citlivost na inzulín. Zvýšená citlivost na inzulín znamená, že buňky jsou schopny lépe využívat dostupný cukr ve vašem krevním oběhu. Když tedy cvičíte, tělo pomáhá svalům využívat krevní cukr pro energii a svalovou kontrakci. Mezi příklady vhodných cvičení patří posilování, chůze, běh, jízda na kole, tanec, turistika, plavání a další.

Udržujte si zdravou hmotnost
Udržování zdravé hmotnosti pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi. Podle Medical News Today je nadváha spojena se zvýšenou pravděpodobností vzniku cukrovky a větším výskytem inzulínové rezistence. Podle National Institutes of Health byla provedena studie zaměřená na behaviorální kontrolu hmotnosti, zejména u osob s cukrovkou 2. typu. Cílem studie bylo zjistit a udržet alespoň 7% pokles hmotnosti a 700 kalorií/týden fyzické aktivity. Studie dospěla k závěru, že tyto strategie se ukázaly jako úspěšné, protože intervence v oblasti životního stylu vedla k 58% snížení míry výskytu diabetu.

Zůstaňte hydratovaní
Pití vody pomáhá udržovat hladinu cukru v krvi v mezích, uvádí Healthline. Kromě toho, aby se zabránilo dehydrataci, pomáhá tělu odplavit přebytečný krevní cukr močí. Podle National Institutes of Health bylo zjištěno, že u lidí, kteří pijí více vody, je menší pravděpodobnost, že se u nich objeví vysoká hladina cukru v krvi.


Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články