5 nepříjemných pravd o manželství, které jsou často špatně chápány jako

Foto: Unsplash

5 nepříjemných pravd o manželství, které jsou často špatně chápány jako "problémy"

Jedním z nejdůležitějších aspektů, jak zajistit, aby vztah fungoval i po letech, je vzít si příklad ze seriálu televize MTV The Real World a přestat o něm přemýšlet jako o dokonalém a začít o něm přemýšlet jako o skutečném. To znamená, že si uvědomíte, že budujete a žijete život s lidskou bytostí, která má svérázy, chyby a výstřednosti - stejně jako vy.

Dobrých chvil bude hodně, ale nevyhnutelný je i opak: dojde k hádkám, nedorozuměním a zraněným citům. Takže než se jim snažit vyhnout, je lepší pochopit pravdy, které mohou hádky způsobit.

Poprosili jsme proto několik vztahových poradců a terapeutů, aby nám nabídli několik vztahových pravd o manželském životě, které jsou podle nich zásadní pro pomoc dlouhodobým vztahům.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

5 nepříjemných pravd o manželství, které jsou často mylně chápány jako "problémy" - ale ve skutečnosti jsou normální.

1. Někdy vám sex bude připadat jako práce

Prácí máme na mysli, že bude vyžadovat úsilí, abyste pěstovali vášeň. Hektické rozvrhy znamenají, že spontánnost jde stranou; v důsledku toho se sex stává předvídatelným, naplánovaným a méně romantickým.

"Páry musí pracovat na tom, aby byly věci zajímavé, aby zůstaly věrné, aby řešily zdravotní problémy, které narušují touhu nebo schopnost, a aby si na to naplánovaly čas," říká Erin Parisiová, poradkyně pro duševní zdraví a manželská terapeutka z Floridy.

Jedna osoba nemusí mít náladu. Nejistota ohledně těla je nevyhnutelná. A na různé lidi budou fungovat různé věci. Podle Parisiové jde o to, že "stojí za to otevřeně komunikovat a upřednostňovat sexuální život, abyste si udrželi zdraví."

2. Občas se přiblížíte k tomu, že budete svého partnera nenávidět

Jeden intoxikovaný člen rodiny se kdysi vyjádřil o manželství takto: "Musíte se milovat, ale také se musíte opravdu nenávidět."

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Při pohledu optikou svých zkušeností s pomocí párům si Parisi z této opilecké lekce odnáší následující poznatek:

"Opakem lásky není nenávist, ale lhostejnost," říká Parisiová. "Jen lidé, kteří vás milují nejvíc, se vám mohou dostat tak hluboko pod kůži, že je budete někdy také nenávidět. "Už jste někdy slyšeli pár, který se chlubí tím, že se nikdy nehádá? Pro mě to znamená, že jedna nebo obě strany nevyjadřují své obavy."

Jinými slovy: Konflikt je přirozený. Bude k němu docházet. To, jak se s konfliktem vypořádáte, rozhodne o tom, zda váš vztah poroste, nebo bude trpět.

3. Narazíte na svůj podíl neřešitelných problémů

Ne všechny hádky končí elegantně. V manželství si to velmi dobře uvědomíte, protože vy a váš partner budete mít zkrátka spoustu velkých i malých hádek. Proto je důležité si uvědomit, že ne každý problém je řešitelný.

"Pokud se přistihnete, že máte stále stejný problém bez řešení, může to být jeden z těch neřešitelných problémů," říká Sarah E. Clarková, LMFT, LMHC, CVRT, licencovaná terapeutka a odbornice na vztahy. "Je důležité naučit se rozlišovat mezi řešitelnými a neřešitelnými problémy, protože neřešitelné problémy bude třeba řešit jiným způsobem."

Příklad pokud je jeden z vás opravdu společenský, zatímco ten druhý ne, nezmění se to. Pokud je jeden z vás zapomnětlivý, pak rozčilování se kvůli věcem, na které zapomíná, nepomůže. "Dobrá zpráva je," říká Clarková, "že když se přestanete snažit řešit neřešitelné a začnete pracovat na způsobech, jak tyto věci zvládnout, přestanou vám připadat jako problém."

4. Váš společenský život se změní

Spousta párů si, zejména na začátku manželství, říká, že se na jejich společenském životě nic nezmění. To prostě není možné.

"Uvědomte si, že je důležité, abyste s manželem či manželkou měli čas o samotě, kde můžete budovat svůj vztah, a i když je ohleduplné zahrnout do toho i ostatní, ne vždy je to pro vaše manželství zdravé," říká rabín Shlomo Slatkin, MS, LCPC, a certifikovaný terapeut Imago pro The Marriage Restoration Project.

"Mnoho novomanželů může znejistět svého manžela či manželku, pokud tráví čas s jinými páry. Můžete cítit potřebu srovnávat se, což vyvolá negativní pocity vůči vašemu manželskému partnerovi."

Slatkin říká, že je třeba najít rovnováhu:

5. "Nestávejte se poustevníkem, ale dejte přednost svému manželství a udělejte si z kvalitního času stráveného o samotě s manželem či manželkou prioritu, i když to znamená, že do toho nebudete vždy zahrnovat ostatní." Váš manžel není vy

"Duh", pomyslíte si možná. Je to však důležité uvědomění, které si mnoho partnerů musí uvědomit, zejména poté, co zlatý nádech raného manželství vyprchá.

"Jakkoli jste mohli být během romantické fáze zaslepeni ("Jsme si tak podobní! Mám pocit, že se známe odjakživa"), v určitém okamžiku jste se probudili do drsné reality, že jste si vzali někoho jiného," říká Slatkin.

"Tento 'druhý', jakkoli je milý/á, má jiné myšlenky, pocity a názory než vy." Možná vidí svět úplně jinak, a to je v pořádku. Schopnost ctít svět toho druhého je klíčovou složkou úspěšného vztahu.

Jakkoli může být náročné, že náš partner není prodloužením nás samých, slouží nám to k tomu, že nás to nutí růst k tomu, abychom se stali více přijímajícími a zaměřenými na druhé. Naučte se tyto odlišnosti milovat a vážit si jich, protože právě díky nim je váš manželský partner jedinečný.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: