Opakované informace

Přesvědčování je základním úkolem lháře. Všechno je spravedlivé v lásce a válce, což je důvod, proč může opakovat lži znovu a znovu, dokud jim nevěříte. Lidé říkají: "Opakujte lži tisíckrát, a stanou se pravdou." Buďte pozorní a nenechte aby vás někdo podváděl.

Zpoždění před odpovědí

Pokud osoba se kterou si píšete dlouho nereaguje, kdo ví, co se děje. Možná je zaneprázdněna nebo neviděla vaši zprávu. Někdy to však může být znamení, že tato osoba potřebuje přestávku, aby zjistila, co říct. Potenciální lhář může také pozastavit rozhodování, zda lhát, nebo říct pravdu.

Dlouhé psaní

Pokudvám osoba, se kterou si píšete pošle text v dlouhých dobře upravených odstavcích, může se to zdát podezřelé. Mohla by opravovat své lži, aby byla přesvědčivější.

Dlouhé věty

Lhář se podvědomě snaží skrývat své lži mezi řádky. Výzkum Cornell University ukázal, že falešná věta je obvykle delší než skutečná. Když museli subjekty říci lži, jejich věty se v průměru staly jedním slovem delší.

Výmluvy

Vzpomínáte si na to, jak jste předstírali, že jste nemocní abyste nemuseli do školy? Mnoho lidí používá tento trik, když zestárnou. Kdo bude "týrat" nemocnou osobu? Mezitím, nemocná osoba dostane více času na přemýšlení.

Změna témata

Aby lhář zůstal na bezpečném místě, může nejprve otestovat vaši reakci. Co když lhář dostane nepříjemnou otázku? V tomto případě je lhář opět připraven převzít kontrolu nad situací. Nenechte ho změnit téma a řídit situaci.

Dotazování

To je další způsob, jak hrát na něčí emoce. V tomto případě má lhář kontrolu nad situací. Ptá se nás na další otázky a vytváří u nás pocit rozpaků a potřeb, abychom se ospravedlnili. To je důvod, proč všichni dobří novináři nikdy nereagují na otázky svých dotazovaných, protože je to dobrý způsob, jak rozptýlit osobu.

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář