8 hlavních rozdílů mezi

Foto: Unsplash

8 hlavních rozdílů mezi "zamilovaností" a "chtíčem"

Láska vs. láska: je snadné je zaměnit, zejména v počátečních fázích vztahu. Obě emoce ve vás vyvolávají pocit blaženosti, který jste nikdy předtím nezažili - což je úžasné a radostné a je co oslavovat - ale ujistěte se, že mezi nimi znáte rozdíl.

Potřebujete malou pomoc? Tady je několik vodítek.

1. Jak se cítíte? Když jste v chtíči, obléknete se do devíti. Možná dokonce na desítky.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Samozřejmě není na škodu snažit se vypadat dobře pro svou drahou polovičku, zejména když se o sebe poprvé ucházíte. Ale všichni víme, že oblékat se (a vypadat), jako byste se chystali na Týden módy, pokaždé, když si vyjdete na rande, stojí sakramentské úsilí, o penězích nemluvě!

Máte na sobě košili? Zkontroluj. Boty? Zkontroluj. Kalhoty? Ups! V těch vzrušujících pátečních večerech, kdy nakonec procházíte uličkami Costca, abyste se zásobili mraženou pizzou a cereáliemi Lucky Charms, pohodlí = láska.

2. Když jste v chtíči, přehlížíte jejich hlouposti.

Je to tak horké a těžké, že je snadné přehlédnout drobné "nepříjemnosti" (ten smích, ten problém s penězi, ten MOTÝL), které se později mohou změnit ve větší problémy.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Milujete je, a proto chcete, aby byli lepšími lidmi. A pokud vás milují, přijmou (konstruktivní) kritiku a budou se snažit být lepším člověkem nejen pro vás , ale i pro sebe.

3. Když jste v chtíči, říkáte to, co chtějí slyšet.

Neustále se snažíte zalíbit. Když vám položí otázku, jste náchylnější odpovědět "bezpečnou" odpovědí, i když možná plně nevyjadřuje to, co cítíte. (Počítáte s tím, že se k tomu dostanete později, že?)

Když jste zamilovaní, zachováváte realitu.

Nesouhlasíte se vším, co říkají, a jasně to uvedete. To, že máte jiné názory a stanoviska než vaše drahá polovička, nemusí nutně znamenat, že se k sobě nehodíte; znamená to jen, že jste rozdílní lidé. A to je v pořádku. Zdravá debata je dobrá a normální a pomáhá vidět věci z jiné perspektivy.

4. Když jste v chtíči, osoba, se kterou jste, je řecký bůh/bohyně.

Nebo raději zkuste toto přirovnání: dokonale tvarovaná sušenka bez promáčklin a odštípnutých rohů. Ale nerad vám to kazím: i dokonale vypadající sušenky mají spálené boky (i když na první pohled nejsou vidět).

Dokonale nedokonalé, stejně jako vy! Předstírat, že je to něco jiného, než je, je vyčerpávající a je to LEŽ.

5. Když po nich toužíte, ve skutečnosti je neznáte.

Jistě, víte, že jejich oblíbená barva je modrá a jejich oblíbené jídlo jsou makaróny se sýrem. Ale to jsou jen povrchní věci. Nepronikli jste do hloubky - a holka, ten tunel je DLOUHÝ.

Jejich oblíbená barva je modrá, protože když byli malí, byla to oblíbená barva, do které je oblékala jejich matka. Jejich oblíbeným jídlem jsou makaróny se sýrem, protože to je jídlo, které jim vždycky dělala babička, když jeli na návštěvu.

Tyto malé, zdánlivě bezvýznamné detaily jsou intimní součástí jejich minulosti a toho, kým jsou. A vy všechny tyto drobné, krásné faktografie znáte, protože jste si udělali čas, abyste je skutečně poznali - a co je ještě lepší, stále chcete vědět víc.

6. Když jste v chtíči, není vám příjemné mluvit s nimi o svých problémech.

Povídání o svém problému může pomoci zmírnit stres a napětí. Raději však o nich mluvíte s někým, komu důvěřujete. A přiznejme si, že ještě nejste v té fázi, kdy byste se vezli nebo umírali.

Víte, že někoho milujete, když se mu můžete svěřit i s těmi nejmenšími (i největšími!) problémy, které máte, bez ohledu na to, jak jsou divné/triviální/trapné. Víte, že vás vyslechne bez odsuzování. To je láska.

7. Když jste v chtíči, ticho je trapné.

Které je buď vyplněno blábolením, nebo líbáním. Proti muchlovačkám samozřejmě nic nenamítám, ale to, že vám oběma připadá ticho trapné, je známkou nepohodlí.

Když jste zamilovaní, ticho je vítané.

Když vám dojdou témata ke konverzaci, nemáte pocit, že musíte ticho vyplnit něčím jiným. Prostě necháte ticho pohodlně sedět. Prázdno je vítané.

8. Když jste zamilovaní, budoucnost je neznámá.

Ano, užíváte si každý okamžik, který s nimi právě teď máte. Milujete jejich pozornost, schůzky a pocit čirého blaha. Ale když se podíváte na dlouhodobou perspektivu, vůbec netušíte, co vás čeká v příštích měsících (nebo letech!). Je to trochu děsivé.

Když jste zamilovaní, uvítáte myšlenky na budoucnost

Zda se vezmete, nebo ne, záleží na vás obou, ale dokážete si představit, jak vedle sebe sedíte na stejných rozvrzaných houpacích křeslech? Dává vám taková představa důvod těšit se? Představujete si špatné dovolené, hádky kvůli maličkostem a (údiv!) děti a nedokážete si představit, že by se na tuto cestu vydal někdo jiný s vámi?

Pak jste naprosto a zcela zamilovaní.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: