8 varovných příznaků ohrožení ledvin

Foto: Unsplash

8 varovných příznaků ohrožení ledvin

Podle Národní nadace pro ledviny (National Kidney Foundation) se onemocnění ledvin u dospělých projevuje až v pozdních stadiích, a proto bývá neodhaleno. Právě v těchto stádiích dochází k selhávání ledvin nebo k objevení velkého množství bílkovin v moči. To je hlavní důvod, proč si pouze 10 % dospělých s chronickým onemocněním ledvin uvědomuje, že jím trpí. Níže jsou uvedeny varovné příznaky, které můžete považovat za potenciálně ohrožující vaše ledviny.

Suchá a svědící kůže
Národní nadace pro ledviny vysvětluje, že suchá a svědící kůže může být známkou onemocnění minerálů a kostí, které může doprovázet onemocnění ledvin. Je to způsobeno tím, že ledviny již nejsou schopny udržovat vhodnou rovnováhu živin a minerálů v krvi.

Pěnivá moč
Moč, která obsahuje nadměrné množství bublinek, zejména vyžadující několikeré spláchnutí, než zmizí, je známkou bílkovin v moči. Jedním ze způsobů, jak si toho všimnout, je, pokud je pěna podobná vzhledu pěny, kterou vidíte při míchání vajec. Bílkovina, která se nachází v moči, albumin, je stejná bílkovina, která se nachází ve vejcích.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Svalové křeče
Svalové křeče mohou být důsledkem zhoršené funkce ledvin. V příkladu, který uvádí National Kidney Foundation, se uvádí, že ke svalovým křečím může přispívat nízká hladina vápníku a špatně kontrolovaný fosfor.

Jídlo chutnající jako kov
Ve webové stránce LifeOptions, kterou spravuje Medical Education Institute, je vysvětlen překvapivý příznak poškození ledvin. Uremie, hromadění odpadních látek v krvi, může změnit "normální" test potravin a způsobit zápach z úst. To může zvrátit vaši chuť konzumovat maso nebo nakonec i zhubnout, a to kvůli nedostatečnému celkovému příjmu potravy.

Dobrovolné ledvinové kameny
Americký fond pro ledviny uvádí, že ledvinové kameny jsou jedním z nejčastějších příznaků selhání ledvin. Jsou způsobeny nahromaděním minerálů, které se shlukují uvnitř ledvin. Větší kameny mohou při pohybu močovými cestami způsobovat bolest. U malých ledvinových kamenů nemusíte pociťovat žádnou bolest, pokud se mohou snadno pohybovat močovými cestami.

Infekce ledvin
Infekce, které jsou obvykle způsobeny bakteriemi, které se do ledvin rozšířily z močových cest, mohou způsobit horečku, zvracení nebo bolest v tříslech. Okamžitá léčba těchto infekcí může zabránit trvalému poškození ledvin.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Vysoký krevní tlak
Clevelandská klinika odhaluje vysoký krevní tlak jako další oblíbený příznak selhání ledvin. Hypertenze znamená, že vaše krev cestuje cévami se zvýšenou silou. Neléčená vysoká hladina krevního tlaku může časem poškodit tkáň ledvin.

Diabetes
Diabetes, který není léčen nebo není zvládán, vede k nekontrolovatelné hladině cukru v krvi. To může poškodit vnitřní orgány těla, zejména ledviny.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: