Astrologie. Co o vás říká váš měsíc a ascendent?

Foto: Unsplash

Astrologie. Co o vás říká váš měsíc a ascendent?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Astrologie je už léta tématem, které rozděluje lidi, kteří buď přísahají na svou víru ve hvězdy, nebo cokoli, co s tímto tématem souvisí, rázně odmítají. Dokonce i v rámci astrologické komunity panují rozpory - někteří věří, že je možné narodit se na rozhraní dvou znamení, a jiní se řídí striktním výkladem 360stupňového astrologického kola.

Bez ohledu na vaše konkrétní přesvědčení týkající se astrologie pravděpodobně víte, jaké je vaše sluneční znamení. Jedná se o znamení, které vychází z měsíce a data vašeho narození a podle kterého nejspíše čtete svůj horoskop. Mnoho lidí však má pocit, že se se svým slunečním znamením plně neztotožňuje. To může u některých vyvolat přesvědčení, že mohou být někdo, kdo se narodil během přechodu z jednoho znamení do druhého a jehož osobnost ztělesňuje charakteristiky obou znamení.

Je sice pravda, že místo, kde jste se v rámci svého znamení narodili, může ovlivnit vaši osobnost (například Býk narozený v dubnu se může chovat podobně jako Beran, zatímco ti, kteří se narodili ke konci května, mohou vykazovat rysy Blíženců), ale neznamená to, že jste kombinací dvou znamení. Nesoulad, který pociťujete mezi vlastnostmi vašeho slunečního znamení a tím, jak se chováte, může ve skutečnosti pocházet z vlivu ostatních planet ve vašem horoskopu narození.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Představte si svůj horoskop zrození jako snímek oblohy v okamžiku, kdy jste poprvé přišli na svět. Říká vám přesně, kde byly planety a hvězdy v jedné linii, když jste se poprvé nadechli. Pomocí celého data narození, času a místa, kde jste se narodili, budete schopni zjistit, v jakých znameních se planety nacházely v době vašeho narození. Proto je technicky nemožné být současně ve dvou znameních.

Každá planeta v naší sluneční soustavě (včetně Pluta a Měsíce) byla v době našeho narození v určitém znamení. To, kde se tyto planety nacházely, může ovlivnit, jak se můžete chovat v určitých oblastech svého života na základě toho, co planety ovládají. Například to, že máte Merkur, planetu komunikace, ve znamení Vah, může znamenat, že máte rádi vzrušující rozhovory a máte tendenci hrát si na advokáta (jako by to dělali lidé ve slunečním znamení Vah).

Měsíc a ascendent

I když nám pohled na planety může poskytnout hlubší informace o nás samých, mnoho lidí se rozhodne zaměřit se pouze na sluneční znamení, měsíční znamení a ascendent, aby si udělali jasný obrázek. Ptáte se, co je to měsíční a znamení a ascendent?

Zatímco sluneční znamení slouží jako odraz vaší duše, ega a základního přístupu k životu, měsíční znamení vypovídá o vašem emocionálním jádru a o tom, jak funguje vaše srdce. Co se týče vašeho ascendentu (nazývaného také vzestupného znamení), představte si ho jako fasádu, kterou nosíte, nebo jako verzi sebe sama, kterou byste prezentovali, když se snažíte udělat dobrý první dojem. Tato tři znamení jsou považována za hlavní vlivy na vaši osobnost a jejich vzájemná interakce vám může poskytnout detailní představu o vás samých a vašich reakcích na určité situace.

Máte-li například Slunce ve Lvu, lidé od vás mohou očekávat, že budete chtít být středem pozornosti. Pokud však máte vzestup ve znamení Kozoroha, budete určitě působit vážněji a vyvolávat v sobě nebo mezi ostatními zmatek, protože vaše sluneční znamení neodpovídá vašemu chování.

Totéž se může stát s vaším měsíčním znamením. Řekněme, že máte slunce ve znamení Kozoroha. Mnozí od vás mohou očekávat, že budete stoičtí nebo zdrženliví ve svých emocích. Pokud však máte měsíc ve znamení Ryb, můžete být za určitých okolností extrémně emocionální.

Znalost vašich slunečních, měsíčních a rostoucích znamení vám může pomoci pochopit, proč se chováte tak, jak se chováte, a naučit se, jak se lépe vypořádat s případnými problémy. Znalost postavení vašich planet (a když se ponoříte hlouběji do astrologie, tak i domů a aspektů) vám může také poskytnout lepší přehled o změnách, které byste měli udělat, nebo o věcech, na kterých byste měli zapracovat. A i když na astrologii nevěříte, musíte uznat: číst si všechno o sobě je docela zábavné.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články