Astrologie - je v ní víc, než si myslíte

Foto: Unsplash

Astrologie - je v ní víc, než si myslíte

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Téměř každý dnes zná znamení horoskopu a pod kterým byl narozen - nebo si to alespoň myslí. Ve skutečnosti však většinou ví jen své sluneční znamení - tedy ve kterém znamení se právě nacházelo Slunce během jeho narození. Ve skutečném horoskopu však nalezneme mnohem více, než toto: Všechny planety a některé další významné body (ascendent, descendent, středobod nebe, imum coeli, Severní a Jižní lunární uzel, Chiron, apod.). Kromě těchto dalších bodů máme ještě 12 domů, ve kterých se tyto body nacházejí, a které také jsou v jistých znameních horoskopu. No a na konec tu máme také aspekty planet a bodů - tedy pod jakým úhlem jsou k ostatním těmto bodům a jak tím na sebe působí. Toto vše je důvod, proč se někdy nemusíme vůbec jako naše sluneční znamení cítit.

Jak na svůj horoskop

Je mnoho stránek, na kterých si můžete nechat horoskop během pár vteřin vytvořit.

Když se podíváte, máte tam kruhový graf se značkami těchto důležitých bodů. Každý z nich je zaznačen v některém ze znamení zvěrokruhu a obsažené v jednom z 12ti domů. Planeta/bod ukazuje určitý proces, situaci - např. Merkur znamená komunikaci. Znamení zvěrokruhu ukazuje, jak se daný člověk projevuje - například v citlivém znamení raka znamená snadné soucítění s ostatními, dobré chápání věcí. No a dům ukazuje, kde v životě se projevuje - např. Merkur v 9. domě, což je dům vzdělání, intelektu, inspirace, apod. Když toto vše dáte dohromady, je vcelku zřejmé, že člověk s Merkurem v raku a 9. domě má soucit , ale především umí dobře pochopit různé předměty, především ty logické, a tak se může dobře angažovat ve svém vzdělávání.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Pokud někoho slyšíte mluvit o svých "big three" (velkých třech), jedná se o postavení Slunce, Měsíce a ascendentu. Slunce ukazuje osobní identitu, seberealizaci, jak člověk může sám za sebe zazářit. Měsíc ukazuje náš cit, emoce a instinkt. Ascendent představuje to samé, co 1. dům - resp. ascendent značí, kde 1. dům začíná. Ukazuje základní rysy osobnosti, obvykle to, co na Vás lidé vidí jako první. Může jít o temperament, vzhled, apod.

Někdy můžeme také mít planety retrográdní - což znamená, že byli ve zpětném chodu. Vrací se do znamení, kterým již prošli, než se pak opět otočí a jde přímo. To se děje proto, že je planeta vůči Zemi buď rychlejší, nebo pomalejší. Retrográdní planety v horoskopu znamenají nějakým způsobem blokace - proto během retrográdního Merkuru dochází k tolika nedorozuměním a doporučuje se během něj nedělat žádná významná rozhodnutí.

Všechny body a planety jsou na výše zmíněné stránce dobře popsané a můžou Vám umožnit nahlédnout do svého života hlouběji.

Aspekty

Jak jsem již zmiňovala, aspekty planet/bodů jsou úhly, které svírají s dalšími planetami/body. Nemusí být na stupeň přesné - každý astrolog má jinak určené, jaký Orbis (odchylku) dovoluje. Ovšem pokud je Orbis menší než 1 stupeň, jde o aspekt silnější.

Pod různými úhly se planety/body vzájemně různě ovlivňují. Podívejme se teď na konkrétní příklad - Merkur trigon Uran. Už jsme si řekli, jak je tady na tom Merkur. Uran konkrétně je planeta inovace, individuality a změny. Tady je Uran ve znamení ryb - tvořivé, spirituální - a ve 4. domě - domov (což není příliš příznivé postavení pro planetu individuality). Trigon jakožto aspekt nechává energii volně proudit, takže se tyto planety vzájemně podporují. Dodává to tu kreativitu, ale především tento člověk často potřebuje myšlenkové střety / diskuze. Tyto střety však mohou někdy vyrůst i v našem domově a to nemusí být moc příznivé.

Takto fungují aspekty - a jsou důležité při různých druzích horoskopů (například partnerský horoskop, kde se dva horoskopy dají k sobě a sledují se aspekty mezi planetami obou lidí - můžete si jeden také vytvořit na výše uvedené stránce).

Jak při výkladu postupovat

Pokud si chcete horoskop vykládat sami, jděte vždy planetu po planetě (bod po bodu). Začněte Sluncem, co znamená v určitém znamení zvěrokruhu, co v určitém domě, a pak aspekty s ostatními planetami/body. Takhle projděte celý horoskop.

Pokud chcete předpovědět, jak bude nějaký den probíhat v budoucnu, přidejte si ke svému horoskopu ještě postavení planet a bodů v ten jistý den. Pak se srovnávají aspekty mezi tranzitními planetami/body (tedy jejich postavení v daný den) a našimi planetami/body. Tranzitní horoskop opět můžete najít na výše uvedené stránce. Někdy lidé vykládají horoskop daného dne, aby například našli, jak bude nějaká událost probíhat - resp. čím bude ovlivněna.

Závěrem

Ať už v astrologii věříte nebo ne, neodsuzujte ji jen na základě horoskopů, které vidíte na zadní straně levného časopisu. V člověku je víc, než jen jeho sluneční znamení, a i přes všechna z nich se v jejich rámci může dále vyvíjet. Nemělo by to být tedy vším, na co se na člověku zaměříte.

Zdroje: článek originální, Unsplash

Podobné články