Co dělat, když nenávidíte svého manžela, ale chcete zachránit manželství?

Foto: Unsplash

Co dělat, když nenávidíte svého manžela, ale chcete zachránit manželství?

Den, kdy se probudíte a řeknete si: "Nenávidím svého manžela!", není zrovna veselý.

Nikdo nevstupuje do manželství s nadějí, že nakonec bude svého partnera nenávidět, ale bohužel se to stává častěji, než si myslíte.

Dnes vám vysvětlím, jak zachránit své manželství tím, že ho vytáhnete z prohlubující se studny nenávisti, do níž se noří déle, než si možná dokážete vzpomenout.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Prvním krokem je zjistit základní příčinu - skutečný důvod (důvody), proč svého manžela tak nenávidíte.

Jakmile pochopíte základní zášť, kterou pociťujete, můžete začít podnikat další nezbytné kroky k tomu, abyste manžela přestala nenávidět a snad se o něj opět začala zajímat a vyhnula se tak bolestivému rozvodu.

Nenávidíte svého manžela kvůli něčemu, co udělal nebo dělá?

Potřebujete pochopit, zda existuje něco konkrétního, co váš manžel dělá a kvůli čemu ho tak nenávidíte.

Mnoho žen zjistí, že to není něco zásadního nebo opravdu hrozného, co jejich manžel dělá a co je rozčiluje. Místo toho jsou to drobné zášti, které se v manželství pomalu hromadí v průběhu času a které způsobují skutečné potíže - věci jako to, že po použití koupelny nedá dolů záchodové prkénko nebo si před jídlem neumyje ruce nebo si zapomene sundat boty, když přijde do domu.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Přestože se z celkového hlediska nejedná o závažné problémy, snadno se nahromadí a stanou se z nich větší problémy, než by bylo nutné.

Pokud zjistíte, že jsou to právě drobnosti, které vás trápí a způsobují, že vyslovujete slova: "Nenávidím svého manžela," pak si s ním musíte promluvit a sdělit mu, co vás trápí. Budete překvapena, jak je většina mužů ochotna udělat změny, pokud jim jen dáte najevo, co se děje.

Nenávidíte svého manžela kvůli něčemu, co jste udělala nebo děláte?

Pokud nemůžete najít chybu na svém manželovi, je možné, že je to něco, co děláte nebo jste udělala vy, co způsobuje třenice mezi vámi dvěma.

Znovu je třeba postupovat stejně. Zamyslete se nad věcmi, které mohou být příčinou vaší nenávisti a zloby.

Přestal vám kupovat květiny, protože jste mu přestala sdělovat, že si jich vážíte, a teď máte pocit, že je to blbec?

Nebyla jste na něj náhodou tvrdá v době, kdy by se mu vaše podpora opravdu hodila, například když přišel o práci nebo o milovanou osobu?

Obvykle to není něco, co jste udělala vy, co způsobí, že žena svého manžela nenávidí, ale stát se to může.

Další důvod, proč můžete svého manžela nenávidět, může být těžké promyslet, ale je důležité být k sobě upřímná.

Přitahuje vás někdo jiný a používáte pocity nenávisti k manželovi jako ospravedlnění pro to, že ho případně podvádíte?

Někdy, když vdanou ženu (nebo muže) neuvěřitelně přitahuje někdo jiný, začnou podvědomě svého současného partnera nenávidět nebo k němu cítit odpor, aby si mohli dovolit být k této nové osobě přitahováni bez pocitu viny.

Přistihla jste se někdy, že to děláte? Možná jste poblázněni mužem v práci (a možná tento muž cítí totéž k vám) a v důsledku toho se od svého partnera odstrkujete? Pokud ano, pak je na čase přehodnotit váš vztah a rozhodnout se, co skutečně chcete a čeho si vážíte.

Podvedl vás manžel?

Dalším důvodem, proč můžete vůči svému manželovi cítit nenávist, je, že vás podvedl.

Podvádění je masivní příčinou pochopitelně vysoké hladiny negativních emocí, jako je zášť, hněv, nenávist a žárlivost.

Je samozřejmé, že pokud vás váš muž podvedl, pak máte právo ho alespoň trochu nenávidět.

Jestliže to však s nápravou vašeho vztahu a posunem vpřed myslíte vážně, pak se na to opravdu musíte podívat skrz prsty a jít dál.

Podívali jsme se tedy na čtyři hlavní důvody, proč ženy nakonec své muže nenávidí (skutečné citové nebo fyzické zneužívání ponechme stranou, protože to jsou daleko jiné záležitosti a je třeba je řešit úplně jinak).

Teď je čas naučit se, jak tuto nenávist zastavit a snad své city k němu opět proměnit v lásku.

Na začátku musíte pochopit, že změna vašeho postoje a pocitů není něco, co se stane přes noc. Chce to čas.

Zjistíte také, že je to často kombinace věcí, které vám pomohou překonat nenávist, bolest a hněv - ne jen jedna kouzelná technika.

Tady jsou 4 věci, které byste měla vyzkoušet, pokud chcete přestat svého manžela nenávidět, zachránit manželství a vyhnout se rozvodu:

1. Přijměte to, co se stalo, a nechte minulost za sebou.

Nejtěžší, ale nejúčinnější technikou, kterou můžete použít, abyste přestala manžela nenávidět, je přijmout, že nemusí být dokonalý a že v minulosti možná udělal nějaké chyby, a pak se snažit nechat je v minulosti.

To může být obzvlášť užitečné, pokud manžela nenávidíte kvůli něčemu, co udělal jen jednou nebo v opilosti. Přijetí toho, že není dokonalý a udělal chybu, a následné smíření se s touto chybou jsou zásadní kroky k tomu, abyste se posunula dál a začala svého manžela znovu milovat.

2. Najděte na svém manželovi a na vašem manželství to dobré.

Dalším superúčinným způsobem, jak začít svého muže znovu milovat (nebo ho alespoň přestat nenávidět), je přimět se k tomu, abyste si hyperaktivně uvědomovala jeho dobré vlastnosti, zvyky a hezké věci, které pro vás dělá.

Jestliže si ho budete vážit a projevíte mu své uznání, budete se skutečně cítit se svým mužem více spojená.

Přinejmenším si zkuste v duchu sestavit seznam toho, co se vám na vašem muži líbí. Ještě lépe si tento seznam napište na kus papíru, na který se můžete podívat, až na ty dobré věci začnete zase zapomínat.

3. Pracujte na efektivnější komunikaci s manželem.

Zlepšení komunikace s partnerem může udělat zázraky při snižování nelibosti mezi vámi. Je až neuvěřitelné, kolik zloby a nenávisti mezi páry vzniká kvůli nedostatku správné komunikace.

Možná zjistíte, že když manželovi dáte najevo, že vás něco trápí, když to dělá on, bude to mnohem účinnější než neříkat nic a nechat svou frustraci narůstat a dusit se.

4. Vyzkoušejte v ložnici něco nového.

Jedním z nejrychlejších způsobů, jak přestat manžela nenávidět a začít ho znovu milovat, je jednoduše vyzkoušet něco nového v ložnici.

Přidání nějakého koření zpět do vašeho milostného života uvolní hormony dobré nálady, prohloubí vaše pouto a připomene vám oběma lepší dny, které jste sdíleli v minulosti a které byste klidně mohli sdílet i v budoucnosti.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: