Jak předejít letní depresi?

Foto: Freepik

Jak předejít letní depresi?

Ranní rituál

Ranní rituál je malá, ale naprosto zásadní věc. Představte si, že jste student a je léto. Chodíte na večírky s přáteli, trávíte večery u táboráku nebo si jiným způsobem užíváte prázdniny. Stačí to však ke kýženému štěstí? V mnoha případech ne. Skoro každý je přes rok zvyklý vstávat s pocitem, že dnes někde musí být, něco potřebuje udělat nebo na něj někdo čeká. Den bez takového pocitu může být častokrát prázdný a pro mnohé lidi zcela bezvýznamný. Nicnedělání nebo pocit neproduktivity umí být nepříjemný, proto je důležité si dát stručné a jasné cíle či denní rituály ke splnění. Mým oblíbeným lékem proti letní depresi je právě rituál ranní. Já každé ráno běhám, což mi vždy dodá pocit že den nebyl zcela zbytečný. Co jiného lze považovat za ranní rituál, když nejste zrovna fanouškem běhu? Jednoduše cokoliv. Cvičení, meditace nebo pouze ranní káva se snídani vždy ve stejný čas.

Nové koníčky

Jak již bylo zmíněno v části "Ranní rituál", letní deprese může být způsobena pocitem, že naše dny nejsou produktivní a plnohodnotné. Nový koníček, ideálně takový jež pomáhá rozvíjet nás samotné, by mohl zásadně ulehčit našemu svědomí ohledně nicnedělání. Můžete se naučit hrát na hudební nástroj, začít běhat či psát blog, je to zcela na Vás.

Žijte svůj život

Léto je plné nezapomenutelných zážitků, nekonečných nocí a slunečných rán. Venku se lidi opravdu baví, proto byste měli taky. Příčinou letní deprese je často právě to, že lidé sedí doma a litují se. Dívání se na sociální sítě cizích lidí a závidění jim, jak úžasné léto mají, Vám opravdu zábavu nepřinese. Běžte ven, zavolejte starým známým nebo někomu koho jste dlouho neviděli, jeďte na výlet, běžte se vykoupat. Svět na Vás čeká, tak si ho zbytečně nenechte utéct.

Zdroje: Freepik, psychologieprokazdeho.cz

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář