Jak se vypořádat se vztekem? Zde je 5 osvědčených rad!

Foto: Unsplash

Jak se vypořádat se vztekem? Zde je 5 osvědčených rad!

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Jaké rady a triky nám pomůžou uhasit vzplanutý oheň hněvu? Jak zkrotit svůj vztek ?

Mark Twain kdysi napsal, že vztek je kyselina, která více škodí nádobě, ve které je uskladněna, než čemukoliv, na co je nalita.

Je to dokonale výstižné, proto bychom měli začít s touto emocí pracovat a hlavně ji regulovat.

Přerušme sebe před výbuchem, Ovládněme emoce!

Když pocítíme narůstající hněv ve svém těle, zakřičme si v duchu „Stop!". Měli bychom tímto zastavit negativní proud myšlenek, a tak bychom měli zabránit nechtěnému výbuchu vzteku. Je také dobré se zhluboka nadechnout do břicha, zavřít oči a počítat do 20 na odvrácení myšlenek.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Udělejte změnu

Pokud můžeme, opusťme prostor a odveďme svou mysl od problému, který nás rychle vznítí. Navštivme svůj oblíbený blog, přehrajme si hudbu, běžme sportovat, zkrátka to, co nám pomůže zvládnout nelehkou situaci. Jakmile se uklidníme, tak promysleme celý problém a řešení situace. Nezapomeňme naplánovat svoji reakci tak, abychom při konfrontaci zůstali logičtí, uctiví a klidní.

Důležité je komunikovat, nikoli spekulovat

Když se chystáme s někým promluvit o našich problémech, usilujme o vyjádření našich obav a dosažení kompromisu, místo abychom na ně útočili za to, co mohli udělat. Požádejte je, aby se chopili, vyslechli to a na základě všech informací, které nyní máme, dospěli k celkové situaci. Nehledejme a nehádejme se o perspektivě druhé osoby!

Před kritikou se vciťme!

Je hrozně snadné se obrátit na cizí chyby a vnitřní chování, když nám někdo ublížil či nás frustroval. Ale přeci skutečná příčina chování nebo situace je však často složitější než to, co se na první pohled zdá. Zkusme se dívat na věci z jiných pohledů, než jen dojít k soudu, že to byli oni, co nás rozrušili, a oni, co jsou špatní, líní a nezodpovědní...

Nesrážejme ostatní dolů, namísto toho se smějme

Humor je dokonalý způsob, jak rozptýlit negativitu. Dobrou radu, jak zavést vtip, je hrubě přehánět závažnost situace. Ujistěme se ale, že naše vtipy jsou situační a že na nikoho neútočí.

Kvůli každodenních spouštěčů v našem rušném životě může být tedy snadné se nechat unést našimi reakcemi na různé záležitosti, ale pokud si uděláme čas a budeme používat tyto rady, mohli bychom sebe i ostatní ochránit před bolestivými výbuchy.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články