Jak zdravě uzavřít vztah

Foto: Unsplash

Jak zdravě uzavřít vztah

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Když vztah skončí, lidé často hledají útěchu v uzavření vztahu. Místo klidného vyrovnání se s tím, co se stalo, však v sobě můžeme dusit pocity hněvu, bolesti a smutku. Někdy jste schopni se na tomto uzavření s partnerem dohodnout. Jindy tuto možnost nemáte a musíte najít uzavření ve svém srdci a mysli. Zde jsou užitečné tipy, které vás provedou oběma těmito těžkými situacemi:

Nalezení uzavření s partnerem

Komunikujte upřímně: Chcete-li provést nějakou změnu, musíte být k partnerovi upřímní a z očí do očí mu přesně říct, jak se cítíte a proč si myslíte, že to nefunguje. Připomínejte si navzájem pozitivní stránky vašeho vztahu.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Neházejte vinu na druhého: Dávejte si pozor, abyste své emoce vyjadřovali tak, že nebudete jeden druhého obviňovat z bolesti ve vztahu. Udržujte konverzaci soustředěnou a klidnou. V opačném případě byste mohli později litovat něčeho, co jste řekli.

Hledejte "vzájemný prospěch": Dr. Jeremy Nicholson, sociální a osobnostní psycholog, říká: "I při rozchodu jsou vztahy stále sociální výměnou a stále existuje možnost vzájemného prospěchu. Proto je při ukončení vztahu stále důležité zaměřit se na to, kde můžete uspokojit jak své potřeby, tak potřeby svého partnera."

Nalezení uzavření v sobě samém*

Truchlete: Ukončení vztahu je ztráta. Potřebujete čas, abyste byli smutní a cítili bolest, než se posunete dál. Dr. Abigail Brennerová, psychiatrička, říká: "Dlouhodobý nebo neúplný smutek může přispět k tomu, že se v budoucnu budete špatně rozhodovat. Schopnost důvěřovat, být upřímný a být sám sebou je nezbytná pro to, aby se vám mohl představit nový a zdravější vztah."

Přiznejte si a přijměte, co se stalo: Promluvte si sami se sebou - zeptejte se, čeho se držíte a proč? Pohlcuje vás tato bolest a brání vám dosáhnout toho, co v životě chcete? Co si myslíte, že se stane, když se posunete dál a necháte to být? To jsou otázky, které nám pročistí mysl a motivují nás k tomu, abychom si našli něco lepšího na cestě.

Vytvořte si plán: Napište si, co je pro vás právě teď nejdůležitější udělat. Zůstat takto vizuálně uspořádaný vám pomůže při dláždění cesty do budoucnosti. Dr. Brenner navrhuje: "Přesuňte důraz na to, co potřebujete, co vám dělá radost. Nedělejte si starosti s tím, jak potěšit ostatní."

*Některé z těchto kroků je třeba učinit i v případě, že s partnerem nacházíte uzavření vztahu

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články