Jaké jsou výhody konzumace hub a jak přispějí k našemu zdraví?

Foto: Unsplash

Jaké jsou výhody konzumace hub a jak přispějí k našemu zdraví?

Již víme, že pro lepší výživu je doporučené ,,jíst duhu", ale i zde existuje pár výjimek. Například houby, které mnohdy nemusí být až tak barevné, ale zato mohou překypovat velkým množstvím vitaminů a minerálů, čímž je rozhodně můžeme zařadit do zdravé výživy.

Houba jako zdroj vitaminu D

V létě nemáme až tak velkou potřebu doplňovat vitamin D, protože ho získáváme ze slunečního záření, ale v zimě, kdy se schovají sluneční paprsky za mraky, tak je dobré ho doplnit. Zde je tedy vhodné zvolit houby, které jsou dobrým zdrojem vitaminu D a také se řadí za jediný skutečný veganský potravinový zdroj zmiňovaného vitaminu, takže by mohly být jistě důležitou součástí vaší stravy.

I zdroj draslíku...

Jak víme, tak se jako dobrý zdroj draslíku skoro vždy uvádí banány, ale houby také nabízejí dost silnou dávku. Pro příklad jeden šálek vařených hub portobello má ještě více draslíku než středně velký banán! Zmíněný draslík je spojen se snížením krevního tlaku a ochranou před mrtvicí, osteoporózou a ledvinovými kameny. Je i často oblíbenou živinou pro zotavení po cvičení. Inu tedy zajímavý a nápomocný minerál!

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Vitamin B

Houby jsou bohaté na vitamíny B riboflavin, niacin a kyselinu pantothenovou. Riboflavin je nezbytný pro výrobu energie a pro to, jak naše tělo metabolizuje tuky, zatímco niacin pomáhá metabolizovat makroživiny v těle. Kyselina pantothenová pomáhá při produkci hormonů a pomáhá nervovému systému. Obzvláště ženy mohou mít nedostatek vitamínů skupiny B, takže přidání hub do vašeho jídelníčku zcela ničemu neuškodí, naopak pomůže!

K čemu jsou ještě houby dobré?

Houby mají také protizánětové vlastnosti a jsou výbornými posilavači střev. Mají vysoký obsah bílkovin pro jiný než živočišný zdroj. Jsou také dokonalým prostředkem pro plnění zrn, sýrů nebo čehokoli jiného, ​​na co si vzpomenete!

Sečteno, podtrženo

Houby jsou vynikající zdroje vitaminů D a B. Mají vysoký obsah bílkovin a draslíku. Jsou pomocníci pro naše tělo a organismus, i dokonce mohou být delikatesy pro naše chuťové pohárky. Je tedy dobré je zařadit do vašeho jídelníčku!

Zdroje: eatingwell.com, Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: