Neberte si nikoho, dokud nebudete schopni upřímně odpovědět na těchto 20 otázek

Foto: Unsplash

Neberte si nikoho, dokud nebudete schopni upřímně odpovědět na těchto 20 otázek

Možná jste spolu už nějakou dobu a uvažujete o velkém kroku, jako jsou zásnuby nebo svatba. Nebo jste se právě začali scházet a nejste si jisti, zda byste měli zůstat v kurzu.

Ať už je vaše situace jakákoli, kontrola s partnerem není nikdy na škodu.

Měl bych se oženit?

Při hledání odpovědi na toto hluboce osobní rozhodnutí záleží na tom, jak k němu přistoupíte - a znalost otázek, které můžete položit sobě i svému příteli či přítelkyni, vám pomůže vše vyřešit.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Tady je 20 hlubokých otázek, které si můžete položit, abyste měli přístup ke svému vztahu, než se odhodláte k tak velkému kroku, jako jsou zásnuby nebo svatba.

1. Jaké otázky si můžete položit? Bylo by mi po dobrém nebo po zlém?"

Povzbuzuje vás váš partner k tomu, abyste ze sebe vydali to nejlepší, nebo se nechá zastrašit jakýmikoliv triumfy a cítí se bezpečněji, když ze sebe nevydáte to nejlepší? Dává vám pocit jistoty a lásky, nebo vytváří drama či vás nechává sedět v moři nejistoty?

Šťastní, zdraví partneři vnášejí do našeho života pocit klidu a vzrušení, zatímco toxičtí partneři nás vyčerpávají a demoralizují.

Pokud váš kopilot není spolehlivý a připravený na dlouhou cestu, je lepší letět sólo.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

2. Přijímáme se opravdu navzájem?

Vždycky se najdou věci, které byste chtěli na lidech ve svém životě změnit, ale nikdo by neměl být v situaci, kdy má pocit, že mu není dovoleno být autentický a akceptovaný jako jedinečný, výjimečný (a přesto chybující) člověk, kterým je.

3. Kdo jsem?"

Jak můžete vědět, zda se k vám partner hodí, když nemáte představu, kdo jste?"

Věnujte trochu času a zamyslete se nad tím, kým jste a kým se chcete stát. Seznamte se se svými hodnotami, s tím, co pro vás není rozhodující, a se svými krátkodobými i dlouhodobými cíli.

Je důležité dobře pochopit, co chcete v životě zažít a čeho dosáhnout a co se vám skutečně líbí a co ne, než si do života přivedete někoho jiného.

4. Jsem v tomto vztahu šťastný?

Smyslem společného života není najít někoho, kdo vás doplní nebo učiní šťastnými. Ale přiznejme si to: to, že jste doma nešťastní, může prosakovat i do jiných oblastí vašeho života ... a to rychle.

Pokud se neustále hádáte nebo se prostě obecně necítíte ve dvojici dobře, neznamená to, že se na to musíte vykašlat (poradna může být dobrou volbou), ale brát si někoho v naději, že se tím všechno změní, je špatný, špatný nápad.

5. Jaký je váš vztah? Cítím se v pasti?"

Chcete být v tomto vztahu opravdu většinu času, nebo se přistihnete, že si přejete najít cestu ven? Zůstáváte, protože jste do něj investovali čas, nebo jste do svého protějšku skutečně investovali? Máte ho rádi, nebo je dobrý jen na papíře?"

6. Co dělám, že nás brzdím?"

Možná byste mohli být pozornější, ohleduplnější, rychleji nechat věci plavat nebo jako první nadhodit, že byste měli jít do poradny. Možná je od sebe odstrkujete z důvodů, které pramení z vašeho dětství, nebo vaši přátelé dělají "to, co vy vždycky".

Ať už je to cokoli, berte to jako znamení, že máte přidat.

7. Je tento vztah vyvážený?

Máte pocit, že jste oba na stejné vlně, pokud jde o kompromisy, péči, podporu, úsilí a oběti? Nebo se jeden z vás většinou rozdává, zatímco druhý jen sedí s nataženou rukou?

8. Umíme se spolu bavit?"

Tato otázka je důležitá. Už jste někdy viděli, jak dva lidé sedí naproti sobě u oběda a mlčí, jako by je někdo nutil projít společně celým dnem? To není legrace.

9. Můžeme se bavit i odděleně?"

Společná závislost není roztomilá, vy všichni.

10. Jak se bavit odděleně? Proč jsem v tomto vztahu?"

Je to proto, že si člověka, se kterým jste, vážíte, milujete ho, důvěřujete mu a ceníte si ho? Nebo proto, že se bojíte zůstat sami, máte obavy o finance nebo jste si vybudovali život, který se bojíte opustit?

11. Jaký je váš důvod? Kam to směřuje?"

Žít přítomností je skvělé, ale nakonec bude partnerství potřebovat plán, jinak někdo začne pociťovat úzkost.

Vyřizujete si vzájemně účty a uvědomujete si očekávání druhé osoby?"

12. Jaký je váš vztah? Opravdu svému partnerovi důvěřuji?"

Pro některé může být okamžitá reakce na tuto otázku zničující. Pokud patříte mezi ně, je na čase se zeptat, proč a jak můžete začít důvěru budovat nebo obnovovat.

Bez ní není šance.

13. Jak se vám daří důvěřovat? Jsem s dobrým člověkem?"

Víte-li, co o svém partnerovi víte dnes, zaručili byste se za něj, kdyby byl vaším přítelem?"

14. Jaký je váš názor na důvěru? Přitahuje mě můj partner?

Fyzická přitažlivost je ve vztahu sotva tou nejdůležitější složkou, ale nutit se do vztahu s někým, kdo vás nepřitahuje, jen proto, že je to pohodlné nebo "dokonalé na papíře", není fér vůči nikomu. Vy se budete cítit uražení a on se bude cítit odmítnutý.

15. Jaké jsou vaše pocity? Jsem rodič nebo partner?"

Péče o někoho, koho milujete, je skvělá věc, ale když máte pocit, že vychováváte přítele - nebo ještě hůř, manžela - věci se trochu zkomplikují.

Budou vám vadit jeho dětinské způsoby. A kdo by chtěl spát se svou mámou?

16. Jaké jsou vaše problémy? Kryje mi partner záda?"

Cítíte se jako součást loajálního týmu, který se jeden druhého zastává, podporuje se a ukazuje jednotnou frontu (i když ten druhý není nablízku)? Nebo máte pocit, že vám váš protějšek neustále hází klacky pod nohy?"

17. Jaké jsou vaše pocity? Díváme se stejným směrem?"

Některé páry se vyhýbají velkým rozhovorům (náboženství, manželství, děti), protože si myslí, že se tyto věci nějak vyřeší samy. Než si uvědomí, že ne, ocitnou se v komplikované a bolestivé situaci, po které se jeden z nich (nebo oba) cítí tak trochu podvedený.

Pokud chcete děti a váš partner si myslí, že oba žijete přítomností a vyhovuje vám současný stav, prokazujete tím sobě i druhému medvědí službu (a ztrácíte čas).

18. Jaké jsou vaše plány? Rosteme spolu?"

Jako lidské bytosti žijící na této zemi máme všichni právo růst a rozvíjet se a vytvářet si plnohodnotný život. Oddáváte se s partnerem stále svým vášním (individuálním i společným) a rostete jako osobnosti?"

19. Jaké jsou vaše osobní zájmy? Jsem to stále já?"

Být do někoho zamilovaný by nemělo vyžadovat změnu naší identity tak, aby odpovídala představě někoho jiného o tom, kým bychom měli být, a to na jakékoliv úrovni.

20. Co mi říká můj instinkt?

Cítíte, že je tento vztah zdravý a že se vyvíjí zdravým tempem pozitivním směrem?

Intuici máte z nějakého důvodu. Naslouchejte sami sobě.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: