Negativní vlivy matcha čaje na naše zdraví!

Foto: Freepik

Negativní vlivy matcha čaje na naše zdraví!

Nejspíše jste slyšeli o zdravotních benefitech, které konzumace Matchi podporuje. Někteří z nás matchu konzumují denně a jsou si vědomi účinků, které v způsobují. Matcha má pozitiva ve zvýšené energii, je výborný antioxidant, neobsahuje přidaný sodík, cukr, tuk a kalorie! Nehledě na všechna tyto pozitiva se ale nemluví o vedlejších účincích, které nám matcha může způsobit.

Negativy myslíme: průjem, bolest hlavy, nespavost, podrážděnost, pálení žáhy, žaludeční problémy a chudokrevnost.

Žaludeční potíže

Pokud jste se někdy setkali s pálením žáhy u pití kávy, zeleného čaje či požití jiným nápojů nebo surovin, tak přesně to Vám může způsobit matcha. Pálení žáhy způsobují třísloviny, které zasáhnou žaludek, což vede k jeho překyselení a následným potížím jako je zvracení nebo nespavost. Aby jste těmto nepříjemnost předešli je doporučována menší svačina při konzumaci matcha nápojů (ale i ke kávě a zelenému čaji). Matcha nápoj se nedoporučuje na prázdný žaludek a už vůbec ne hned po ránu! Nejlépe co můžete hned ráno pro své tělo udělat je vypít vlažnou vodu a když už chcete antioxidant, tak zelený čaj!

Anémie-chudokrevnost

Příliš časté pití matchi a zeleného čaje a jiných produktů může vést k anémii. Složky z těchto produktů se váží s železem a tudíž nedochází k jeho absorpci. Když nám hladina železa v těle dochází pociťujeme únavu, slabost nebo bledou pokožku. Vědci stanovili hranici pití matchi na max 8 šálků denně.

Průjem

Matcha je považována za superpotravinu, jelikož má schopnost oživit a nakopnout metabolismus a také absorbovat tuk. To vše vede k přirozenému a zdravému hubnutí. Na druhou stranu matcha obsahuje kofein a to může vést k situaci, že nestrávené jídlo projde našim systémem rychleji a "přivodíme" si průjem.

Insomnie-Porucha spánku

Pití matchi před spaním se díky vysokému obsahu kofeinu nedoporučuje. Kofein v pozdějších hodinách způsobuje méně kvalitní spánek popřípadě nespavost! A samozřejmě to navazuje, že méně kvalitní spánek vede ke zhoršení zdravotního stavu.

Všechny tyto negativní vlivy jsou způsobené nadměrnou konzumací. Matcha se nedoporučuje v kombinaci s jinými potravinami/nápoji obsahující kofein. Tudíž vynechání kofeinových nápojů jako je káva, zelený čaj energy drinky apod...

Za připomenutí stojí, že Matcha není doporučována dětem a těhotným ženám!

Zdroje: verywellfit.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář