Nepopulární názor: Proč se po rozchodu nesnažit uzavřít vztah?

Foto: Unsplash

Nepopulární názor: Proč se po rozchodu nesnažit uzavřít vztah?

Právě jste dostali kopačky a netušíte proč. Vaší první reakcí je začít se ptát, co jste udělali špatně. Přestaňte! Tady je 7 důvodů, proč je to špatný nápad.

Zažil jsem už spoustu zlomených srdcí. Příběhy jsou celkem standardní: kluk potká holku, "zamilují se", kluk se rozhodne, že holku nechce, holka skončí s pláčem do kyblíku zmrzliny, zatímco jí řasenka stéká po tvářích a zakaluje opuchlý, slzami potřísněný obličej.

Jo. Docela typické. První, co jsem vždycky udělala, když se mi tohle stalo, bylo, že jsem se na ně podívala rozmazanýma, krví podlitýma očima a zeptala se: "Proč?" Proč mi to dělají? Co jsem udělal špatně? Proč jsem pro ně nebyla dost dobrá?"

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Teprve po třetím zlomeném srdci jsem si uvědomila, že žádat o uzavření vztahu po rozchodu je opravdu špatný nápad. Může se zdát jako zdravý rozum najít věc, kterou jste udělali špatně, a napravit ji pro dalšího člověka. To je snadné, ne? Omyl.

7 důvodů, proč nežádat o uzavření vztahu

Poslouchat někoho, kdo vám právě vyrval srdce z těla, aby vám řekl všechny věci, které se mu na vás nelíbily, je opravdu rychlý způsob, jak sledovat, jak se rozpadáte na ještě větší kousky. Když slyšíte, jak popisují věci, které jste udělali, a jak moc je tyto věci od vás odradily, zůstáváte otupělí a nejistí.

Ale to nejsou jediné důvody, proč byste nikdy neměli žádat o uzavření vztahu poté, co jste dostali kopačky. Zde je několik dalších důvodů, které byste rozhodně měli zvážit.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

#1 Vaše sebevědomí se propadne do neexistence. Myslím tím tak hluboko do neexistence, že na ni můžete klidně na několik měsíců zapomenout, protože tak dlouho vám bude trvat, než ji znovu najdete. Bude na nějaké mezihvězdné dovolené napříč vesmírem, aniž by se v dohledné době plánovala vrátit.

Když vám někdo, obzvlášť ten, koho milujete, řekne, co všechno se mu na vás nelíbí *ehm, co všechno by na vás změnil*, vezmete si to opravdu k srdci. Začnete si myslet, že se musíte změnit, abyste se přizpůsobili tomu, co chce on.

NEDĚLEJTE TO. Nikdy byste neměli měnit to, kým jste, kvůli někomu jinému, protože existuje někdo, kdo vás bude mít rád takové, jací jste. Pokud něco změníte, nemusí mít možnost poznat, kdo skutečně jste, a to je dobrý způsob, jak přijít o někoho skvělého.

#2 Začnete se srovnávat s jakoukoli jinou osobou, která vstoupí do jejich života. Každá nová osoba, se kterou se váš bývalý začne stýkat, se pro vás okamžitě stane výzkumným projektem. Budete sledovat celou jejich sociální síť jako Sherlock Holmes, jen abyste zjistili, jací jsou.

"Aha! Ona má dlouhé vlasy? Tak to musel nenávidět moje krátké vlasy!" Nebo: "Aha! On pořád cvičí. Musela se jí hnusit moje břišní kaše a prostě mi to nechtěla říct, když jsme se rozešli." Říká vám to něco? Tyto myšlenky se začnou *nezdravě* vkrádat do vaší mysli a způsobí, že budete slepí ke všem těm neuvěřitelným věcem, které ve skutečnosti jste.

#3 Vaše úzkost bude s kýmkoli novým prudce stoupat. To znamená, že si budete neustále uvědomovat všechny ty věci, které vám váš bývalý řekl, že se mu na vás nelíbí.

Nic se nevyrovná nekonečnému proudu pochybností o sobě samém, který ve vaší mysli běží jako maraton, když se konečně pokusíte pohnout z místa a seznámit se s někým novým. Vždycky budete přemýšlet, jestli se nové osobě nebudou líbit všechny ty samé věci, které se nelíbily vašemu bývalému.

Tím pádem budete velmi uzavření a pro každého bude těžké poznat vás natolik, aby se mohl rozhodnout, jestli se mu líbíte, což seznamování s novými lidmi ještě více ztíží.

[lovecouchpost486x60]

#4 Možná nedostanete upřímný důvod. Doufejme, že ten, kdo se s vámi rozchází, má dost srdce na to, aby nechtěl příliš ranit vaše city. To ale může znamenat, že vám bude lhát o tom, proč se chce rozejít.

Pamatujete si na starou dobrou větu: "To ne ty, to já"? Ano, dost možná se vám takové odpovědi dostane a pravděpodobně se budete cítit hůř, než kdyby vám uvedli důvod, proč se o vás přestali zajímat jako dřív.

Proč? Nechává příliš mnoho prostoru pro představivost. Vaše myšlenky budou vždycky odbíhat k různým možným důvodům, proč odešli. Bylo to proto, že jste byli příliš vlezlí? Nebyli jste dost dobří v posteli? Nebo tam byl někdo jiný? Tato nezdravá posedlost skutečným důvodem vás bude dohánět k šílenství.

#5 Budete se snažit změnit jejich názor. Když vás požádají o uzavření vztahu a řeknou vám, proč už s vámi nechtějí o nic usilovat, začnete je přesvědčovat, že jste jiní. Zkusíte jim říct, že se mýlí a že takoví nejste, nebo že se změníte jen kvůli nim.

To může skutečně fungovat. Často se stává, že se lidé začnou rozcházet, ale když se pak probírají důvody, řeknou si, že udělají všechno pro to, aby to napravili.

To však nikdy není dobrý nápad. Nemůžete změnit to, kým jste, takže se o to prosím ani nepokoušejte. Pokud to uděláte, nebudete už šťastní a začnete jim zazlívat, že chtějí, abyste byli někým, kým nejste. Odpor vždy vede k zániku zdravého vztahu. Nebo, což je ještě horší, se vrátíte do starých kolejí a znovu se s vámi rozejde.

#6 Na jejich názoru by už nemělo záležet. Pokud tato osoba již nebude součástí vašeho života, pak by vám na jejím názoru již nemělo záležet.

Koho zajímá, že si myslí, že nosit ponožky do postele je divné? Koho zajímá, že se jim nelíbí, že jim padesátkrát denně píšete SMS s otázkou, jak se mají? Už na tom nebude záležet. Možná se jim nelíbí, jak to děláte, ale už to nebudou muset řešit, tak proč se tím trápit?

Jejich pocity se změnily, a koho to zajímá? Je lepší trávit čas s lidmi, o kterých víte, že chtějí být ve vaší blízkosti, místo abyste se trápili nad názory toho jednoho člověka na vás.

#7 Stejně to s vámi nemusí mít nic společného. Někdy důvod rozchodu nemá s protějškem vůbec nic společného. Již zmíněné laciné rčení: "Nejde o tebe, ale o mě," může být ve skutečnosti pravdivé.

Jde o to, že pokud se zeptáte na ukončení vztahu a dostanete odpověď, že prostě "potřebuje čas pro sebe" nebo "chce být chvíli sám", budete si okamžitě myslet, že lže, aby ochránil vaše city. Ale tak to vždycky není.

Je možné, že někdo potřebuje čas na sebereflexi, aniž by se mu do toho pletl někdo jiný. Někteří lidé také prostě potřebují čas být sami, aby našli sami sebe. Není to nic neslýchaného. Ale vždycky si budete klást otázku, jestli opravdu chtěli být sami, nebo jestli vám nechtěli říct o svých chybách. Naštěstí někdy opravdu nejde o vás.

Pointa je jednoduchá: pokud váš bývalý partner chce vše ukončit, nechte to skončit. Neptejte se proč. Prostě respektujte jeho rozhodnutí, přijměte svou novou realitu a jděte dál, protože tam venku je někdo, kdo je pro vás dokonalý a jen čeká na svou příležitost.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: