Odpad z vlasů je recyklován a používán k odstranění ropných skvrn. Jak salóny pomáhají přírodě?

Foto: Unsplash

Odpad z vlasů je recyklován a používán k odstranění ropných skvrn. Jak salóny pomáhají přírodě?

Vlasy stříhané v salónech se používají k čištění ropných skvrn a bělidel na vlasy. Barvy se spalují, aby se vytvořila energie jako součást schématu, který dělá kadeřnický průmysl ekologičtějším.

Velká Británie a Irsko

Za posledních 10 měsíců se 550 salonů ve Velké Británii a Irsku přihlásilo k iniciativě Green Salon Collective (GSC), iniciativě, která omezuje plýtvání prostředků používaných v salónech a podporuje recyklaci a vzdělávací program.

„Kadeřnictví je jedním z největších přispěvatelů k plýtvání,“ řekl spoluzakladatel GSC Paul Seaward. "Byli jsme v šoku, když jsme zjistili, jak pozadu je Spojené království s udržitelností v salónech."

Využití vlasů

Asi 99% vlasů ustřižených v salónech je posíláno na skládky, říká GSC, ale v rámci iniciativy skupina začala sbírat vlasy na výrobu vlasových boomů - bavlněné nebo nylonové tuby naplněné vlasy, které jsou umístěny na břehu pláže, aby se zabránilo šíření ropných skvrn. GSC říká, že dosud bylo shromážděno 500 kg vlasů, z čehož 50 kg bylo použito při úklidových operacích. Další zbytky vlasů se dávají zemědělcům k použití v kompostu, protože obsahují bílkoviny a dusík, které obohacují rostliny.

Využití barev

Barvy na vlasy a bělidla se obvykle umyjí ve dřezu, což představuje riziko, protože mohou vypouštět toxiny, které znečišťují půdu a podzemní vodu. Salóny, které jsou součástí iniciativy jsou schopny sbírat odpadní kapaliny a odesílat je do zařízení ke spálení za účelem výroby elektřiny pro národní síť. Tento režim také usnadňuje recyklaci kadeřnické fólie, z níž se recykluje pouze asi 1%. Během prvních tří měsíců režimu bylo odesláno 2,2 tuny fólie k recyklaci.

Názory kadeřníků

Karine Jackson, jejíž salon Covent Garden se loni připojil k GSC, řekla: „Každý salon by se měl připojit, musíme převzít odpovědnost za svůj vlastní odpad. Toto je jen začátek něčeho obrovského. “ GSC si za vstup do programu účtuje jednorázovou platbu 125 GBP a vybízí salóny, aby k jejich ceně přidaly malý „zelený poplatek“.

Paula Todd, majitelka salónu Green Ginger v Newcastlu, uvedla: „Zpětná vazba byla tak pozitivní, že klienti oceňují to, co děláme, a vědí, že nám záleží trochu víc, nejen na nich, ale na celém prostředí.“

Helen Bird, strategická technická manažerka pro plasty ve společnosti Wrap, vládní poradní orgán pro nakládání s odpady, uvedla: „S téměř 90% z nás, které nyní pravidelně recyklujeme doma, chce více zajistit, abychom recyklovali vše, co můžeme, i v práci. Je skvělé slyšet o iniciativách, jako je Green Salon Collective, které umožní recyklaci cenných zdrojů, jako je hliníková fólie, barvy a vlasy. “

Zdroje: www.theguardian.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář