Pravidlo zákazu kontaktu: Co to je, jak ho používat a proč tak dobře funguje?

Foto: Unsplash

Pravidlo zákazu kontaktu: Co to je, jak ho používat a proč tak dobře funguje?

Právě jste se rozešli se svou bývalou a jste z toho dost rozrušeni. Jakou strategii tedy použít? Měli byste zkusit pravidlo zákazu kontaktu a řídit se jím.

Přátelství se může změnit v lásku. Může se však láska někdy změnit v přátelství? Někdo jednou řekl, že může. A je to pravda. Ale stačí, když se tomu svému bývalému milenci budete několik let vyhýbat! Prozatím byste měli používat pravidlo zákazu kontaktu.

Rozchod nás vždy zanechá ve zmateném rozpoložení. Na jedné straně se trápíme, protože jsme kvůli někomu jinému ztratili velký kus svého srdce. A na druhé straně chceme stále zůstat v kontaktu s tou samou osobou, která nám zlomila srdce a prošla nám ho celé!"

Není divu, že se říká, že láska je sladké utrpení. Tolik po něčem toužíme, i když víme, že jediné, co to způsobí, je, že nás to ještě více zraní.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Přímo řečeno, je pochopitelné, že chcete zůstat v kontaktu se svým bývalým. Je velkou součástí tvého života. Někdy je však vyhýbání se veškerým kontaktům s bývalým možná to nejlepší, co můžete udělat, i když se vám zdá, že zůstat v kontaktu je úžasná cena útěchy, kterou můžete po rozchodu vyhrát.

Co je to pravidlo zákazu kontaktu?

Velmi zjednodušeně řečeno, pravidlo zákazu kontaktu je pravidlo, kdy bývalí zůstávají bývalými a nepřátelí se.

Nesnaží se zůstat přáteli, nepřejí si "všechno nejlepší k narozeninám" a rozhodně nezůstávají ve spojení na sociálních sítích a "nelíbí" si navzájem příspěvky!

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Obě bývalé partnerky, které do sebe kdysi byly naprosto zamilované, se teď jedna druhé cíleně vyhýbají a když na sebe nevyhnutelně narazí, zdraví se s rozpačitými úsměvy jako vzdálené známé.

Zní to drsně, ale dobře, právě o tom je pravidlo zákazu kontaktu.

Proč je pravidlo zákazu kontaktu moudrá volba?"

Každý vztah má dva druhy konců, šťastný a smutný.

Jestliže se oba rozhodnete rozejít, protože vás to oba nudí a v romantice už není žádná opravdová láska, je to šťastný konec *wow, ta ironie!*.

Jestliže jste do svého milence stále zamilovaní, a přesto vám váš milenec zkroutí ruku k rozchodu, protože už o vás nestojí nebo chodí s někým jiným, pak je to pro vás smutný konec a pro vašeho budoucího ex pravděpodobně šťastný konec.

Pokud váš rozchod skončí happy endem pro vás, pak pro vás pravidlo o zákazu kontaktů nebude mít význam, protože pravděpodobně stejně máte jiný vztah nebo si užíváte svobodného života.

Jestliže jste to ale vy, kdo zůstává se zlomeným srdcem ve svém osamělém pokoji, zatímco váš současný ex přelétává a skáče z jedné šťastné známosti do druhé, pak se na vás pravidlo o zákazu kontaktu rozhodně vztahuje. Potřebujete to mnohem víc než váš šťastný ex!

Proč někteří lidé potřebují pravidlo o zákazu kontaktu víc než jiní

Vězte, že člověk, kterému záleží na tom, aby se zoufale snažil zůstat se svým bývalým přítelem, chce zůstat přítelem jen proto, že svého bývalého stále miluje.

Neexistují téměř žádné jiné důvody, proč by dva bývalí měli zůstat přáteli, *pokud je stále nespojuje něco společného - přátelé, práce, rodina atd.*

Pokud se vám nedaří přenést přes rozchod, musíte si uvědomit, že jediný důvod, proč jste stále zranění a nešťastní, je ten, že chcete svého bývalého zpátky v náručí. I když se svým bývalým nechcete znovu chodit, skutečnost, že se trápíte, znamená, že cítíte prázdnotu ve svém srdci a chcete ve svém životě více lásky.

Čím více byste byli se svým bývalým v kontaktu, tím více byste si uvědomovali, jak prázdné je vaše srdce bez lásky.

Jak dodržovat pravidlo zákazu kontaktu

Nejlepším způsobem, jak se citově odpojit a zacelit díru ve svém srdci, je zcela se vyhnout svému bývalému. Pomůže vám to jít dál, aniž byste si museli neustále připomínat, jak osamělí jste pokaždé, když uvidíte svého bývalého flirtovat s někým jiným.

Odolejte pokušení zůstat v kontaktu nebo zavolat svému bývalému, jen abyste ho pozdravili. Netrávte nečinné hodiny zběsilým hledáním nových fotografií nebo jakýchkoli zpráv o jeho novém vztahovém statusu na internetu.

A proboha, vyhněte se hledání způsobů, jak na ně narazit jen proto, abyste si mohli potřást rukou nebo si vyměnit vřelé, ale trapné objetí.

Pokud se po rozchodu vnitřně trápíte, opravdu byste měli dodržovat pravidlo zákazu kontaktu a svému současnému ex se zcela vyhýbat. Jen tak se vám na tvář opět vrátí přirozený úsměv.

12 velmi pádných důvodů, proč je pravidlo nekontaktování tou nejlepší volbou

Jste si stále nejistí tím, že pravidlo nekontaktování je tím nejlepším způsobem, jak překonat svého bývalého? Zde je 12 pádných důvodů, proč musí být pravidlo zákazu kontaktu prozatím vaším nejlepším přítelem.

1. Pravidlo zákazu kontaktu je pro vás nejlepším řešením. Bez něj se nepohnete dál

Nemůžete se pohnout dál, pokud jste ve svém milostném životě uvízli na stejném místě.

Pokud budete poblíž svého bývalého, budete si neustále připomínat, jak moc vám váš vztah chybí. Teprve když uděláte citový krok pryč, budete se moci rozhlédnout kolem sebe a najít nové věci, které zaplní tu prázdnotu, kterou cítíte ve svém srdci.

2. Vždycky se budete cítit dobře. Vaše city se vždy znovu rozhoří

Pokud jste dostali kopačky od někoho, koho stále milujete, nebo dokonce pokud jste se rozešli vzájemně, stav vztahu se ze dne na den změní, ale vaše city k bývalému s tím nebudou schopny držet krok.

Pokud se se svým bývalým často setkáváte, je velká šance, že se do něj nakonec zamilujete, i když se od vás odstěhoval.

Už je nemůžete políbit ani se jich dotknout, a o to víc je to neodolatelné a žádoucí. Proč byste se měli vystavovat takovému mučení, když se místo toho můžete řídit pravidlem zákazu kontaktu?

3. Soustředit se na uzdravení

Je snazší soustředit se na uzdravení, když se nemusíte neustále dívat na ten otravně dokonalý obličej svého bývalého.

Vzpomínky se zákeřně vynořují pokaždé, když vidíte svého bývalého. A čím častěji svého bývalého uvidíte, tím těžší bude přestat ho milovat.

4. Budete shovívavější

Váš bývalý může být sobecké, narcistické zvíře, které má na mysli jen své vlastní zájmy. Pokud vás váš bývalý podvedl nebo vás odkopl, aby mohl chodit s někým jiným, a najednou se rozhodl, že se k vám vrátí, nemůžete si zabránit v tom, abyste přijali jeho omluvu, když jste s ním stále v kontaktu.

Po rozchodu vaše srdce touží jen po někom, kdo by zaplnil prázdnotu v něm. Nebuďte ve společnosti svého sobeckého bývalého, jinak si někdy jindy zase ublížíte.

5. Vždycky se snažte, abyste se do sebe zamilovali. Nemůžete se zamilovat do někoho jiného

Když nerespektujete pravidlo o zákazu kontaktu a zůstáváte v kontaktu se svým bývalým, budete mít pocit, že chodit s někým jiným je morálně špatné.

A i když se budete snažit najít si někoho nebo něco jiného, co by vás rozptýlilo, myšlenka na rozchod vám bude stále ležet v hlavě a budete se cítit nesví a nešťastní po celou dobu.

6. Váš život je zahlcený zlomenými vzpomínkami

Potřebujete nové vzpomínky a zážitky, které se netýkají vašeho bývalého, pokud se chcete někdy znovu postavit na nohy a pocítit kousek štěstí. Čím častěji se s bývalým vídáte, tím více vzpomínáte na staré časy.

7. Obávaný on-off vztah

Když dva bývalí ignorují pravidlo zákazu kontaktu a zůstávají v kontaktu, téměř vždy se nakonec dají znovu dohromady, protože jsou oba osamělí a potřebují vztah, aby se cítili úplní.

Ještě než si to uvědomíte, může se stát, že se k sobě oba vrátíte v zápalu soukromí, když nikdo není nablízku.

A pokud vztah ve skutečnosti nemá být kvůli tolika různým očekáváním, můžete nakonec zažít on-off vztah, který vám ublíží mnohem víc a zanechá ve vás horší pocit než kdy předtím.

8. Nemůžeš být sám sebou v okolí své bývalé... už nikdy

Přiznejme si, že rozchod změní ve vztahu úplně všechno. Svého bývalého nemůžete jen tak obejmout nebo mu dát pusu na rozloučenou, když se vám zachce.

Vždycky bude ve vzduchu viset rozpačitost, pokud se oba úplně nepřenesete přes toho druhého. Opravdu dokážete neustále zvládat trapnost? Stojí to, abyste zůstali přáteli se svým bývalým, za víc než váš klid?"

9. Jaké jsou vaše plány? Dotek bývalého vás zanechává zranitelnější než kdykoli předtím

Když jste s někým ve vztahu, určitě mezi vámi a bývalým panuje sexuální chemie. Ale po rozchodu s ním dojde k naprostému omezení věcí, které jste s ním dříve dělali, ať už sexuálně nebo romanticky.

A když se nějaká činnost stane tabu nebo omezením, nakonec se z ní stane závislost, protože po ní toužíte ještě silněji než kdykoli předtím!

Jestliže jste do svého bývalého stále zamilovaní, každý jeho dotek nebo objetí na rozloučenou může skončit elektrizováním vzduchu sexuálním napětím. A vy byste se při každém vzájemném dotyku cítili bolestněji.

10. Ublížilo by vám, kdybyste zůstali v kontaktu

Toto platí zejména v případě, že se váš bývalý již odstěhoval. Pokaždé, když se s ním pokusíte zahřát nebo se mu pokusíte připomenout ty výjimečné chvíle, které jste oba sdíleli, váš bývalý vám může jen ošklivě nadávat nebo odejít s otráveným výrazem ve tváři.

A vy byste tam stáli úplně sami se zlomeným srdcem, které je plné bezmocného ponížení.

11. Smutné frustrace

Ještě vás může naštvat, když sledujete, jak váš bývalý s někým flirtuje, nebo když zíráte na pár šťastných fotek svého ex na Instagramu, jak objímá někoho jiného.

A nejhorší na tom je, že ani jeden člověk na světě by skutečně nepochopil, co v tu chvíli cítíte. Jste úplně sami a nešťastní, a to jen proto, že jste se rozhodli zůstat v kontaktu a vyhnout se pravidlu zákazu kontaktu.

12. Chybí vám kus srdce

Kus vašeho srdce vám chybí, protože jste ho darovali svému bývalému. A přiznejme si, že po rozchodu ho už nikdy nemůžete získat zpět.

Potřebujete svůj prostor, abyste buď nechali své srdce uzdravit, nebo abyste ho naplnili láskou od jiné osoby.

Zůstávat ve spojení vám bude stále připomínat tu zející díru ve vašem nitru a ta se nikdy nezahojí, dokud budete neustále poblíž člověka, který vám ji v první řadě vzal.

Jak překonat fázi zákazu kontaktu a dodržovat pravidla

Pokud jste se s bývalým rozešli, ale nechtěli jste, pak je pravidlo zákazu kontaktu ještě důležitější. Tyto důvody jsme již probrali.

To však neznamená, že je to snadné. Možná se ptáte, co byste měli v tomto období dělat nebo na co se zaměřit. Zde je několik nápadů, které vám pomohou cítit se lépe.

1. Jak se cítíte? Vyjděte si ven s přáteli

Nechcete přece každý večer sedět doma a zhltnout litr zmrzliny nebo láhev vína s pláčem. Jistě, můžete to dělat, ale není to produktivní. Jen se budete cítit ještě hůř.

Takže se vytáhněte z domu a jděte co nejčastěji dělat něco zábavného s přáteli. Když budeš trucovat sama, budeš jen víc a víc myslet na svého bývalého.

Jdi do klubu a seznam se s novými lidmi. Protančete svůj smutek s dobrou hudbou a lepšími přáteli. Podívejte se na nějaký film nebo se věnujte novým koníčkům.

Jde o to, že se musíte zaměstnat, aby se vám po bývalém příliš nestýskalo. Rozptýlení dělá v období platnosti pravidla o zákazu kontaktu zázraky.

2. Zapojte se do seznamovací aplikace

Vraťte se zpět do seznamovacího bazénu. Jak jinak se chcete od svého bývalého posunout dál? Nemusíte si hned hledat další vztah, protože ten nebožák, se kterým budete chodit příště, by byl jen odrazový můstek. A to by vůči němu nebylo fér.

Ale stále můžete randit nezávazně. Scházejte se s novými lidmi na oběd, kávu nebo koktejl. Setkání s novými lidmi, se kterými byste se případně mohli vidět na rande, udělá s vaším egem divy. Uvědomíte si díky tomu, že jste skutečně stále žádoucí, protože o vás stojí i jiní lidé.

3. Zapracujte na svém sebevědomí

Když procházíme rozchodem, většině lidí to poznamená sebevědomí - zejména pokud se s vámi rozešel váš bývalý. Často se vám budou objevovat myšlenky, že nejste dost dobří nebo "co jsem udělala špatně?"

Nenechte se však těmito negativními myšlenkami ovládnout. Není na vás absolutně nic špatného. Jde jen o to, že váš bývalý není pro vás ten pravý. Neberte si to osobně a dovolte, aby vám pravidlo zákazu kontaktu pomohlo to časem pochopit.

Na místo toho si sepište všechny dobré vlastnosti, které máte. Může to být to, že jste chytrý, zábavný, dobrý přítel nebo cokoli, co se vám na vás líbí. Pak si dovolte myslet pouze na tyto věci. Nedovolte svému bývalému, aby měl takovou moc, že by vám to vzalo sebevědomí.

4. Ohlédni se a pouč se

Takže, měli byste se ohlédnout za svým vztahem a provést analýzu po rozchodu. Co se vám na něm líbilo? Jsou věci, které se vám na něm nelíbily? Udělali jste něco špatně? Udělal něco špatně váš bývalý partner?

Mohli byste to vnímat jako "nepovedený" vztah, ale nedívejte se na to tak. Selhání je tak negativní slovo. Místo toho byste to měli vnímat jako zkušenost, ze které se můžete poučit.

Poté, co se zpětně podíváte na klady a zápory, využijte toho, co jste se naučili, a v dalším vztahu to udělejte lépe. Vyberte si kompatibilnějšího partnera a sami buďte lepší. Využijte tento čas k zamyšlení a sebezdokonalení. Ujasněte si, s jakým typem člověka byste skutečně měli chodit.

5. V případě potřeby navštivte poradce

Někdy je rozchod tak hluboce bolestivý, že je pro člověka těžké se přes něj dostat sám. A možná nestačí ani pomoc rodiny a přátel.

Pokud se v takové situaci ocitnete, měli byste se pravděpodobně pokusit vyhledat odbornou pomoc, pokud na to máte prostředky. Bolest z rozchodu nemá trvat věčně. Nakonec se z ní téměř každý uzdraví.

Nepovažujte se tedy za slabocha, pokud potřebujete skutečného poradce, který vám s tím pomůže. Není slabé přiznat si, že potřebujete pomoc. Ve skutečnosti je to známka síly.

Důvěřujte pravidlu zákazu kontaktu

Milujete svého bývalého a nedokážete si představit, že byste s ním nemluvili nebo se s ním denně nevídali. Bolí vás srdce a bez jejich náruče se cítíte ztraceni. Ale víte co, bohužel pro vás zde opravdu nemáte na výběr.

Své srdce nevyléčíte, pokud neodejdete a nebudete do puntíku dodržovat pravidlo zákazu kontaktu. Je to mizerný a ubohý pocit, ale vaše roztříštěné srdce se zahojí dříve, než si myslíte.

Jediné, co musíte udělat, je dát svému srdci bezpečnou šanci, aby se samo uzdravilo, a to tím, že se budete vyhýbat osobě, která vám zlomí srdce pokaždé, když vstoupí do vašeho života.

Udělejte krok zpět, a i když to bolí, držte se pravidla zákazu kontaktu. Ignorovat někoho, koho milujete, může *VELMI* bolet, ale za několik týdnů se začnete cítit lépe. Do té doby se prostě držte!

Pravidlo nekontaktování je velmi těžké dodržovat. Ale pro své vlastní štěstí se musíš naučit vypořádat se svou závislostí. Nebude snadné vyhýbat se někomu, koho tolik milujete, ale stačí pár měsíců na cestě ztracené lásky a uvědomíte si, že to bylo nakonec to nejlepší rozhodnutí.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: