Přestaňte své mizerné manželství svádět na děti

Foto: Unsplash

Přestaňte své mizerné manželství svádět na děti

Nějakou verzi tohoto monologu slýchám pravidelně. Nejsem ten, kdo by posuzoval úvahy.

Sám jsem si prošel bolestným bojem s rozhodnutím, zda se rozvést, či nikoliv. Během těžkého manželství jsem se nejvíce obávala toho, jak zničí mé děti zjištění, že s jejich otcem už nebudeme spolu.

Bála jsem se finančních a emocionálních nebezpečí, která plynou z dělení času a majetku mezi domácnostmi.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Bála jsem se, že moji chlapci budou ve svých budoucích vztazích ochromeni jako muži.

Měla jsem pocit, že - jako dospělá - jsem se rozhodla sama a moje děti by za to neměly platit tím, že budou žít v rozvrácené domácnosti.

Ale ve skutečnosti už ta domácnost rozvrácená byla.

A pokud voláte mně, příteli nebo určitě nějakému rozvodovému odborníkovi s otázkou: "Měl bych se rozvést?", pak vám hned říkám, že odpověď zní ano.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

A promiňte mi mou francouzštinu, ale pokud ještě nemáte koule na to, abyste to podstoupili, stejně jako jsem to téměř deset let nedělal já, je to v pořádku. Ještě nenastal váš čas.

Ale přestaňte obviňovat své děti.

To je pravda. Nezůstáváš v manželství kvůli dětem. Ve skutečnosti jen používáte děti jako obětního beránka, abyste se vyhnuli zásadnímu a děsivému kroku.

Rozvod je děsivý. Rozvod je těžký. Rozvod je bolestivý a traumatizující a může být směšně drahý, pokud ho necháte dojít tak daleko.

Ale víte, co je ještě děsivější? Strávit zbytek života v naprosté a totální mizérii manželství v lepším případě bez lásky, v horším případě s násilím. A aby vaše děti vyrůstaly v očekávání, že jejich vlastní manželství bude přesně takové.

Všichni vidíme titulky novin s novými studiemi o tom, jakou spoušť rozvody na děti působí.

Nejlepší možnou situací pro každé dítě je, když vyrůstá v láskyplném, neporušeném domově se svými dvěma rodiči. V čem mohou být tyto studie nebezpečně zavádějící, je předpoklad, že opačnou situací rozvodu je šťastné manželství.

Šťastně sezdaní lidé zůstávají šťastnými manželi, stejně jako moji vlastní rodiče, kteří jsou do sebe i po 47 letech stále blázni. Manželství, která končí rozvodem, jsou nešťastná. Děti narozené do těchto manželství se rodí do domova plného příčin úzkosti, depresí a podobně.

Nikdy neměly vyrůstat v milujícím, neporušeném domově.

Podle Přehledu literatury o psychologických účincích rozvodu na děti, který vydala Americká psychologická asociace, "některé děti si po rozvodu vedou dobře a jiné ne. Není však dostatečně známo, jak oddělit vliv kontextových faktorů, které rozvod často doprovázejí (např. finanční tlaky a manželské konflikty), od vlivu samotného rozvodu."

Je to otázka slepice a vejce. Děti rozvedených manželství sice zažívají vyšší míru úzkosti než děti ze šťastných manželství, ale neexistují studie, které by porovnávaly, jaký vliv by na děti mělo stejné manželství i tak.

Zda budou děti rozvedených manželství trpět dlouhodobými negativními dopady, závisí do značné míry na jejich mechanismech zvládání, které jsou pro ně modelovány v chování jejich vlastních rodičů. Rodiče, kteří vnímají problémy jako výzvy a pracují na jejich řešení pozitivním myšlením a zachováním flexibility, modelují svým dětem odolnost.

Rodiče, kteří vnímají problémy jako nepřekonatelné hrozby, které mohou zvládnout pouze přáním, modelují bezmocnost. Čí děti by se podle vás naučily účinnějším lekcím pro zvládání vlastních potíží? Rodiče s vynalézavostí, kteří dokáží vybudovat nový život, nebo rodiče, kteří zůstávají zamrzlí v kruhu neštěstí?

Koho vaše holčička předstírá jako svého zvláštního prince? Tatínek: "Jaký je váš otec? O kom si váš chlapeček myslí, že je ta nejúžasnější žena na celém světě? Maminka.

Vaše děti sledují každou věc, kterou děláte -nejen jako jednotlivci - ale jako manželský pár.

Aniž byste o tom přemýšleli, učíte své děti, jak by mělo vypadat jejich vlastní manželství. Nemusíte být manželé, kteří se hádají na potkání a přetahují se. Možná prostě žijete každý svůj život a v podstatě se ignorujete, kromě případů, kdy se potřebujete spojit kvůli logistice.

Když budete v příštím týdnu pokračovat, zkuste si představit své dítě jako manžela nebo manželku, kteří jsou momentálně na vašem místě, a zvažte tyto 3 scénáře:

1. Cítíte se šťastní, že je vaše dítě v tomto vztahu?

Skvělé! Rozhodně pokračujte v tom, co děláte, a dejte nám všem vědět, abychom se od vás mohli učit!

2. Cítíte se kvůli svému dítěti spokojeni, ale znepokojuje vás znepokojující nesoulad, který podle vašeho pozorování postupem času narůstá?

Začněte nyní s partnerem rozhovor a zvažte možnosti pomoci při obnovení spojení, než bude pozdě.

3. Je vám smutno za vaše dítě? Zlobíte se na svého manžela, že se k němu takto chová? Zklamaní z toho, že se nechalo tak špatně využívat?

Získejte. Vyjděte ven. Hned.

Pokud si říkáte, že v manželství zůstáváte kvůli dětem, podvědomě tím svému dítěti vysíláte zprávu - Musím tu být kvůli tobě Je to tvoje vina. A pokud uděláš stejnou chybu jako já, až přijde tvůj čas volby, budeš to muset prostě přetrpět jako já.

Nikdo nemusí být obviňován. Je to tak, jak to je. Je to váš život.

Pokud víte, že byste měli odejít, udělejte to hned. Pokud chcete zůstat, zůstaňte. Jen si uvědomte, že nezůstáváte kvůli dětem, ale proto, že to vám právě teď vyhovuje.

Nejlépe to řekl George Bernard Shaw: "Nikdy se neřiďte pravidlem, že dítěti nedáte knihu, kterou byste sami nepřečetli."

To samé by mělo platit i pro vaše manželství.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: