Proč se muži odmlčí, když s nimi mluvíme

Foto: Unsplash

Proč se muži odmlčí, když s nimi mluvíme

Moderní lidé se snadno rozptýlí. Vzhledem k množství zábavy, reklamy a sociálních médií, s nimiž žijeme, se tomu nelze divit. Naše telefony nás upozorňují po celý den i noc. Spisovatelé musí zkracovat věty a odstavce, aby udrželi pozornost lidí.
Pak je tu ještě zvláštní nesoustředěnost, kdy se muži jakoby strefují, zatímco s nimi mluví ženy. Co to má znamenat? Podívejme se, zda tomu přijdeme na kloub.

Děti poslouchají lépe než dospělí
V článku z časopisu Scientific American profesor Ralph Nichols zjistil, že žáci prvních a druhých tříd dávají svým učitelům větší pozor než kdokoli starší. Ve skutečnosti čím byli žáci starší, tím menší pozornost jim věnovali. To ukazuje, že s přibývajícím věkem se porozumění poslechu zhoršuje, a to bez ohledu na pohlaví, i když si myslíme, že rozumíme lépe.

Ženy poslouchají lépe než muži
Scientific American také provedl vlastní neformální studii, v níž 1000 mužů a žen sledovalo stejná videa o malování pokoje, hlasování a čtení zásad ochrany osobních údajů. Poté jim bylo položeno 15 otázek týkajících se tohoto materiálu. V průřezu Američanů odpověděly ženy správně na 66 % otázek. Muži odpověděli na 49 %.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Muži mají nízkou toleranci k mluvení
Scot Ferrell ve své knize "Co muži nechápou o ženách" uvádí dobrý scénář, ve kterém se sejde skupina přátel, aby dohonili, co se dá. Jeden z členů skupiny oznámí, že přišel o práci.
Pokud je skupina mužská, muži se kolem svého společníka bez práce semknou, aby problém vyřešili. Dají dohromady kontakty, zpracují životopisy, najdou firmy, které nabírají zaměstnance, atd. a to vše v rozmezí asi 10-15 minut.
Pokud je skupina ženská (Ferrell požádal svou ženu o odborný pohled), přátelé se shromáždí kolem své sestry bez práce a zjistí, jak se cítí, zjistí podrobnosti o tom, co se stalo, jak to ovlivní život v domácnosti, a budou to probírat - hodně.
Zde je velká nápověda, proč se muži rozptylují, zatímco ženy mluví. Muži k tomu mají prostě nižší toleranci. Jakmile jsou vyjasněny detaily a předloženo řešení problému, není už co říct.

Proč ženy mluví více než muži?
Obecně se společnost na tiché ženy mračí a předpokládá, že jsou "domácí puťky" nebo introvertní. Pokud dáte na knihu Johna Graye "Muži jsou z Marsu, ženy z Venuše", pak možná přijmete myšlenku, že ženy mluví více než muži, protože se necítí být muži vyslyšeny. Tím, že se žena cítí nevyslyšena, se může cítit nemilována.
Myslím, že to začíná pochopením, že ženy jsou biologicky sociálnější než muži. Tím, že jsou sociální, poznávají své okolí - což je klíčové pro ochranu dětí. Muži naproti tomu žijí v jeskyních (odtud myšlenka "mužské jeskyně"), kde jsou problémy přímočaré a oni vědí, jak věci řešit.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Proč se muži rozptylují a přestávají naslouchat
Zjistili jsme, že muži naslouchají méně než ženy a mluví méně než ženy - nebo alespoň mluví o úplně jiných věcech. Velmi obecně řečeno, ženy mají emoční a empatickou inteligenci, zatímco muži jsou řešitelé problémů.
Jakmile se žena začne odklánět od detailů nutných k vyřešení problému, muži se začnou odmlčovat. Také když ženy začnou vyjadřovat své pocity, muži dojdou k závěru, že to není produktivní způsob, jak věci řešit, a (opět) se odladí. Když se odladí, mysl si najde něco jiného, o čem bude přemýšlet. "Na co například?" ptáte se. To je úplně jiný příběh.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: