Proč si ženy častěji stěžují, že je jim zima? Existuje rozdíl ve vnímání teploty mezi pohlavími?

Foto: Unsplash

Proč si ženy častěji stěžují, že je jim zima? Existuje rozdíl ve vnímání teploty mezi pohlavími?

Existují některé studie, které tvrdí, že ženy jsou více náchylnější na zimu než muži. Například v roce 2015 studie dvou nizozemských vědců naznačila, že ženská ideální teplota je o 2,5 ° C vyšší než mužská ideální teplota. Jejich studie ale měla málo účastníků a jiné studie neprokázaly žádný rozdíl mezi pohlavími.

To však nezastavilo teorie, proč by ženy mohly být více náchylnější na zimu než muži. Někteří tvrdili, že se cévy žen v důsledku chladu rychleji stahují a pomaleji rozpínají ve srovnání s muži, pravděpodobně díky ženskému hormonu estrogenu. Jiní tvrdí, že ženy produkují méně tepla, protože mají nižší rychlost metabolismu (rychlost energetického výdeje za jednotku času). Další teorie spočívá v tom, že ženy mají více tuku než muži, a tím se pokožka izoluje, takže je jejich teplota nižší.

čaj a zima

Zdroj obrázku: Unsplash

Žádný z důkazů ale není zcela přesvědčivý. Ve skutečnosti je pravděpodobnější, že uslyšíme důkazy, které vysvětlují, proč ženy mohou být více náchylnější na zimu, protože je zajímavé o tom číst. Skutečný důvod, proč ženy preferují vyšší okolní teploty než muži, lze jednoduše vysvětlit lehčím oblečením, které ženy obvykle nosí.

Některé ženy si tedy mohou jednoduše stěžovat, že je příliš chladno, protože všichni trochu jinak cítíme různé teplotní změny.

Zdroje: sciencefocus.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: