Síla barvy: Která barva vyjadřuje klid a která ovlivňuje náš úsudek?

Foto: Freepik

Síla barvy: Která barva vyjadřuje klid a která ovlivňuje náš úsudek?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Síla barvy

Řekněme, že chcete ovlivnit něčí přístup nebo chování. Mezi běžné taktiky patří:

Ohlasy

Technika rozjetého vlaku: „Každý to dělá.“ Potvrzení zkreslení nebo kázání sboru. Například politici se méně zaměřují na změnu myšlení lidí než na to, aby přiměli skutečné věřící volit. Dalším ovlivňujícím je barva. Ve skutečnosti existuje rozsáhlá výzkumná literatura o psychologii barev. Zde je několik zjištění, která se obvykle týkají mnoha lidí. Jednotlivec může samozřejmě reagovat odlišně. Jak se říká: „Vaše výsledky se mohou lišit.“

Bílá

Bílá je obvykle spojována s čistotou a upřímností. Bílá je samozřejmě také jasná, a pokud je to dominantní barva, maximalizuje sílu a ostatní barvy zvýraznění. Například společnost Apple, která patří mezi nejúspěšnější obchodníky na světě, vytvořila bílou jako svou základní barvu se šedou jako akcent. Tím se zabrání zdánlivému prodeji a je genderově neutrální.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Jak byste mohli použít bílou jako ovlivňující? Například ve svém životopise a dalších dokumentech ponechejte dostatek prázdného místa, i když potřebujete přidat další stránku. Prázdný prostor vyjadřuje nejen upřímnost, ale i snadnou čitelnost, uvolněnost a nedostatek zoufalství. Pomyslete na to, jak byste se cítili, kdybyste se rozhodovali, se kterým ze dvou uchazečů o zaměstnání pohovoříte. Jejich životopisy jsou identické, až na to, že jeden měl vše nacpané do jedné stránky s malým prázdným prostorem, zatímco druhý použil dvě stránky se spoustou prázdného prostoru. Neměl by žadatel o prázdné místo výhodu?

Možná budete chtít nosit bílou, když chcete vypadat jasně, aniž byste byli nápadní, jak by tomu bylo například u žluté, červené nebo fialové. Chcete-li zabránit tomu, aby se monochromatické zobrazovaly doslova i obrazně, zvažte přidání jemného přízvuku, možná špendlík nebo pero v kapse barvy, která se vám líbí.

Černá

Může naznačovat smrt, ale také sofistikovanost. Černá byla ve skutečnosti chladnou barvou, ale stejně jako všechny ostatní módy i barvy přicházejí a odcházejí. Blackův poločas byl delší než většina ostatních, ale může dosáhnout vrcholu. Celočerný vzhled někteří považují za klišé.

Žlutá

Pokud máte prioritu vyniknout, odpovědí je jasně žlutá. Proto jsou značky „opatrnosti“ a policejní páska jasně žluté. Pozitivní je, že žlutá může znamenat štěstí , protože veselý obličej je obvykle žlutý, jako sluneční svit. Někdo z vydavatelství knih (Wiley / Dummies) řekl, že společnost tvrdě pracovala na nalezení barevné kombinace pro sérii Dummies, která by vynikla a zároveň vypadala přátelsky a přístupně na polici knihkupectví. Vítěz: jasně žlutá kontrastovala s lesklou černou. Samozřejmě za jiných okolností by jasně žlutá mohla vypadat, jako byste se příliš snažili získat pozornost .

Červená

Spolu se žlutou, červená, znázorňuje samozřejmě pozornost. Přestože se od společností očekává, že budou tvrdě prodávat, pokud jednotlivec příliš používá červenou barvu, může se cítit nevhodně, příliš vášnivě, dokonce zoufale. Červená je také spojována s republikány („červené“ státy) a GOP je mimo soucit "> laskavost .

Modrá

Pro mnoho situací je modrá pevnou volbou. V e výzkumech na dotaz „Jaká je vaše oblíbená barva?“ modrá je obvykle nejlepší volbou. Poskytuje klid, ale s trochou energie - pěkná rovnováha. Různé modré samozřejmě naznačují různé pocity: nebesky modrá může být častěji vnímána jako nadějná, idealistická, orientovaná na budoucnost nebo duchovní . Středně modrá je široce přitažlivá a tmavě modrá vyjadřuje pevnost, i když velmi tmavě modrá by mohla vyvolat smutek, dokonce strach .

Růžová

I když růžová může být účinná, stejně jako v Code Pink a Think Pink, existuje riziko genderových stereotypů. To může pomoci vysvětlit popularitu zelených, oranžových, fialových a zemských tónů.

Zdroje: psychologytoday.com Freepik

Podobné články