Studená sprcha a hubnutí. Jak vám sprchování studenou vodou pomůže na cestě za vysněnou postavou?

Foto: Unsplash

Studená sprcha a hubnutí. Jak vám sprchování studenou vodou pomůže na cestě za vysněnou postavou?

Pokud jste slyšeli o coolsculptingu jako metodě odbourávání tuku, možná vás napadlo, zda by podobný účinek mohla mít i studená sprcha. I když vám studená sprcha přímo nepomůže zhubnout, existuje vědecký podklad pro myšlenku, že by mohla být prospěšná pro vaše celkové zdraví - a mohla by být zahrnuta do vašeho celkového režimu hubnutí.

Když vám začne být zima, vaše tělo přejde do "netřesové termogeneze", při níž začnete spalovat více kalorií, abyste se udrželi v teple, uvádí Livestrong. Při ještě nižších teplotách budete také spalovat kalorie, protože se vaše tělo začne třást, aby si vytvořilo teplo. Chvění také vyvolává hormonální změny, které stimulují tvorbu hnědého tuku, který pomáhá udržovat teplo a spaluje tuky. Protože Dr. Gerrit Keferstein pro Healthline vysvětlil, že většina hnědých tukových buněk se nachází v oblasti krku a ramen, studená sprcha by byla ideální k aktivaci těchto svalů.

Jak úspěšně zařadit studené sprchy do programu hubnutí

Podle společnosti Livestrong může zvýšení hladiny hnědého tuku zvýšit metabolismus, což může pomoci při regulaci hmotnosti. Chvění zvyšuje hladinu irisinu, hormonu, který stimuluje produkci hnědého tuku podobně jako cvičení. Fyziolog Zach Carter však varuje před tím, aby se při hubnutí spoléhalo pouze na studené sprchy, podle Cleveland Clinic. "Studené sprchy nebudou tou nejlepší cestou k hubnutí," řekl Carter.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

S ohledem na to můžete studené sprchy zapracovat do komplexního plánu hubnutí. Podle recenzované studie provedené na myších a publikované v Public Library of Science může vystavení chladným teplotám zlepšit schopnost vašeho těla regulovat a udržovat hladinu glukózy. Jedinou nevýhodou tohoto přístupu je, že lidé mají tendenci jíst více, když je jim zima, což může negovat veškeré výhody studených sprch. Studené sprchy by také mohly způsobit podchlazení, pokud je teplota vody příliš nízká.

Další způsoby, jak zvýšit produkci hnědého tuku

Pokud jsou pro vás studené sprchy příliš intenzivní, můžete také zkusit snížit teplotu na termostatu na nižší teplotu. Podle studie National Institutes of Health provedené na skupině mužů v průměrném věku 21 let vedla změna termostatu z 23 stupňů °C na 18 stupňů °C po dobu jednoho měsíce k významnému zvýšení množství hnědého tuku a mírnému zvýšení aktivity tukového metabolismu. Když však muži strávili následující měsíc v prostředí, kde bylo opět 23 stupňů °C, vrátila se tato čísla do normálu.

Proto se nejúčinnější metoda hubnutí stále soustředí na dodržování vyvážené stravy a pravidelné cvičení. Jídlem menších porcí a cvičením si můžete vytvořit kalorický deficit, který vám pomůže zhubnout. Jak uvádí server Livestrong, pouhé snížení kalorického příjmu o 500 kalorií denně může vést ke snížení hmotnosti o jedno kilo týdně. Spalování kalorií také zvýší hladinu irisinu, což povede k tvorbě hnědého tuku. Pokud však máte rádi studené sprchy, pak vám neublíží, a dokonce vám mohou pomoci na cestě za hubnutím.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: