10 Nejlepších českých hudebních hitů z let 2000–2020

Foto: Unsplash

10 Nejlepších českých hudebních hitů z let 2000–2020

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

To byly časy! Začátek tisíciletí přinesl do české hudební scény nesmírné množství chytlavých hitů, na nichž, přiznejme si to, často „ulítáváme“ dodnes. Jak šel čas s naší hudbou v proměnách času? Hudba v Česku prošla velkou změnou. Posuďte sami. Výběr byl velice těžký, neboť česká hudba vždy byla a stále je plná velkých talentů Před téměř dvaceti lety téměř na každém kroku zněl diskotékový hit Mumuland od Petra Kotvalda. Tento styl už dávno odezněl a nyní na českou scénu nastupují zejména písničkáři. Jedním z nich je i Michal Horák. Ten se svým hitem Rande náš výběr zakončuje. Pojďte si zavzpomínat na nestárnoucí hity, které jsme milovali, poslouchali neustále dokola, které nám připomínají staré dobré časy, a konečně, také na hity, které nám dávají naději, že česká hudební scéna nikdy nezestárne a stále nás bude příjemně překvapovat.

1. Petr Kotvald – Mumuland (2002)
Píseň Petra Kotvalda, ve které se zpívá o zemi, o ráji, kde by každý chtěl žít. Velmi pozitivně naladěná píseň. Spousta z nás na této písně dozajista velmi často tančila na tanečních zábavách, a právě takto se zřejmě nejvíce vryla do pamětí nás všech. A není divu! Však jí také dodnes velmi často můžeme slyšet z rádií.

2. Lucie – Chci zas v tobě spát (2003)
Legendární rocková skupina Lucie je zářným důkazem toho, že i rocková skupina může vydat romantickou píseň, která se zaryje do srdcí i lidem, kteří rocku příliš neholdují. Chci zas v tobě spát je velice krásná záležitost, píseň vhodná hlavně na ploužáky a romantické večery.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

3. Aneta Langerová – Hříšná těla, křídla motýlí (2005)
První ženou v našem výběru je Aneta Langerová s písní Hříšná těla, křídla motýlí. Píseň jako by byla Anetě napsána přímo na míru. Text je silně poetický, až mystický. Autorem textu i hudby je známý český zpěvák. textař a hudební skladatel, Oskar Petr. A jeho jméno už jako takové je znakem kvality.

4. Divokej Bill – Čmelák (2006)
Tak tato písnička je pravděpodobně jednou z nejvtipnějších českých hudebních záležitostí, a především je silným zlepšováním nálady. „Žijem si jako v pohádce, když nechcem, nejdem do práce.“ Komu by se takový život nelíbil? Píseň samotná působí lehce pohádkově a k ní natočený videoklip… Ten je prostě špičkový! Tohle se klukům z Divokého Billa prostě povedlo!

5. Mandrage – Hledá se žena (2009)
Mandrage, skupina zejména mladších ročníků, dnes již bohužel neexistuje. Její hity jako Kapky proti slzám, Šrouby a matice, Siluety nebo právě Hledá se žena v našich srdcích zůstanou už napořád. A právě posledně zmíněná píseň, dalo by se říci, odstartovala jejich poměrně krátkou, ale zároveň bohatou kariéru. Skupina sice existovala už od roku 2004, ale teprve Hledá se žena, kterou vydala roku 2009 přinesla skupině velkou slávu.

6. Tomáš Klus – Pánu Bohu do oken (2012)
Demonstrativní píseň, kterou, ruku na srdce, mnozí z nás při prvním poslechu špatně pochopili. Tato píseň vyvolala svou okázalostí ohlas po celé zemi. Dodnes je brána jako lehce kontroverzní. Tomáš Klus je veřejnosti znám i svými politickými názory, čehož je tato píseň důkazem.

7. Kryštof ft. Tomáš Klus – Cesta (2013)
A opět Tomáš Klus! Tentokrát ve spojení se skupinou Kryštof. Kdo by tušil, že spojení hlasů Tomáše Kluse a Richarda Krajča bude znít tak skvěle? Píseň Cesta (z filmu Křídla Vánoc) kterou spolu nazpívali získala velkou popularitu, a dokonce i ocenění Anděl za píseň roku, Českého slavíka v kategorii Nejoblíbenější píseň rádia Impuls a také v kategorii MTV videoklip roku.

8. Barbora Poláková – Nafrněná (2015)
Další píseň oceněná cenou Anděl za píseň roku. Velice okázalá písnička o, bohužel, každodenních problémů mnohých z nás. Barbora Poláková zde sice zpívá o všedních záležitostech, nicméně tato píseň nikdy nezevšední. I videoklip k ní je parádní, nejen díky Barboře, ale i díky skvělým výkonům herců.

9. Mirai – Když nemůžeš, tak přidej víc (2017)
Aneb písnička nejen pro sportovce. Snad každého dokáže skvěle nakopnou k ukončení lenošení a zlepšení výkonů ať už sportovních či jiných. Snad i proto byla použita do populární české komedie Ženy v běhu (film byl natočen o dva roky později). I zde se velice povedl také videoklip. A to zejména proto, že na začátku něj se objevila jedna z největších sportovních ikon všech dob a legenda českého sportu Emil Zátopek. A ten zde také velice skromně promlouvá. Přesně tak, jak se na opravdovou legendu patří!

10. Michal Horák – Rande (2020)
A nesmíme zapomenout ani na nastupující generaci písničkářů. K již zmíněnému Tomáši Klusovi, Xindlu X (Ondřeji Ládkovi), Pokáčovi (Janu Pokornému) jednoznačně patří Michal Horák. Ten se nejprve proslavil hity V 7:25, Mezinárodní a Hej teto. A právě ta poslední našlápla jeho kariéru jako hrom. V roce 2020 Michal Horák vyslal do světa další veselou písničku, tentokrát s názvem Rande. Ta okamžitě získala obrovskou popularitu. V samotném videoklipu si kromě Michala Horáka zahrála i Berenika Suchánková s jejím slavnějším tatínkem Michalem. Takže i zde je zábava zaručena.

Tolik skvělých písniček a přesto každá jiná! A to jsem jich při psaní tohoto článku musela spoustu vynechat. Volby to byly těžká, neboť česká scéna je víc než plná chytlavých hitů. Češi prostě umí! A i do budoucna se máme na co těšit.

Zdroj: Unsplash

Podobné články