10 klasických zvířecích filmů pro děti s morálními lekcemi

Foto: Pixabay

10 klasických zvířecích filmů pro děti s morálními lekcemi

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Globalizace si nejen vybrala daň na příbězích před spaním vyprávěných dětem, ale také zasáhla do etiky a morálky v podobě hrubých karikatur a neslušných kreslených forem ve jménu zábavy. Existují však karikatury, které můžete svým dětem umožnit pohodlně vidět a mnoho z nich je považováno za klasiku. Zvířata byla populární mezi dětmi, pokud jde o karikatury. Níže je uveden seznam deseti klasických filmů o zvířatech; Zvířecí karikatury, které nemusí vaše děti učit poslušnosti nebo podřízení - ale poučí se z odvahy, oběti, odhodlání a sebedůvěry.

10. Prasátko Babe

Babe je film s hodnocením G, který byl vydán v roce 1995. Je to o praseti, které se považuje za ovčáka. Film je australský a hlavní postava je okouzlující. Rodiče mají rádi sebedůvěru, kterou zvíře vyzařuje, i když žádné zvíře nemůže mluvit. Děti milují filmy, protože je vzácné vidět zvíře, jako je prase, které přebírá roli psa (možná proto, že psi mohou otočit hlavu a prasata ne). Nakonec prase chápe, kdo to je během ovčího závodu, dává publiku několik hodin zábavy a zábavy.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

9. Charlottina pavučinka

Další film s hodnocením G, byl vydán téměř před 50 lety, ale lidé ho stále sledují, protože je nadčasovou klasikou. Tento film je o pavoukovi jménem Charlotte, který zachrání prase před tím, aby se stalo večeří. Film se dotýká témat radosti, zrození, přátelství a smrti. Je to skvělý zážitek pro děti, které se snaží dozvědět o obětování, a pro rodiče, kteří chtějí, aby o tom jejich děti věděly. S pavoukem, který zachraňuje něco jako prase, se děti učí, že na velikosti nezáleží a každý má svůj hlas, bez ohledu na to, jak malý.

8. Zachraňte Willyho

Film s hodnocením PG byl vydán v roce 1993 a představuje vztah mezi chlapcem a velrybou. Velryby jsou největší zvířata na této zemi a sledovat 12letého chlapce v kontaktu je věc, kterou děti mají rády a obdivují, když se dívají na tento film. Chlapec je zatčen za napsání graffiti na nádrž velryby, ale nakonec se spřátelí s obrovským zvířetem. Společně si oba vytvoří vztah, který je vzrušující a dojemný. Madsen je skvělý táta ve filmu, což je něco, co rodiče, kteří sledují film, budou obdivovat. Učí nás důležitosti svobody a přátelství - lekce, kterou bychom mohli využít.

7. Na západ

Pg hodnocený film Into the West byl také vydán v roce 1992. Pokud chcete sledovat film o koních, kteří navštěvují kina, spí v bytech a pohybují se výtahy, pak je to pro vás perfektní film. Dva bratři dostanou krásného bílého koně od svého cikánského dědečka. Přinesou ho do svého fádního bytu v Dublinu, kde ho prodá zkorumpovaný policista. Děti zachrání koně a vrátí ho do jeho skutečného domova u moře! Unikají betonovému městu ve prospěch irského venkova. Je to obzvláště skvělé pro děti, které chtějí zůstat v mezích svých domovů a nechápou význam čerstvého vzduchu, zeleně a otevřenosti. Je to dobrá pochoutka pro rodiče, kteří chtějí učit své děti důležitosti domova a oběti.

6. Můj pes Skip

Vydáno v roce 2000, je to Pg hodnocený film pro děti. Willie Morris byl redaktorem Časopisu Harper's Magazine a film je volně založen na jeho vzpomínkách z dětství. Jedná se o vztah neatletického chlapce se svým psem, kterého dostává k devátým narozeninám. Následuje popis přátelství a vzájemného přijetí. To, co se rodičům na tomto filmu líbí, je to, jak souvisí s realitou a neexistují žádní mluvící psi a létající koně. Je mnohem snazší vyprávět to dětem, když zvířata nemluví! Děti milují zlomyslné činy spáchané Jack Russell teriérem.

5. 101 Dalmatinů

101 dalmatinů je osobní favorit. Vzhledem k tomu, že film patří do 60. let, nezdá se vůbec zastaralý. V Londýně žije hezký a inteligentní dalmatin Pongo. Na vycházce se svým pánem se seznámí s krásnou dalmatinkou Perditou a zamiluje se do ní. Naštěstí se do majitelky psí krasavice zamiluje i jeho pán. Zanedlouho se Anita s Rogerem vezmou a Pongo už nikdy nemusí opustit Perditu Společně zplodí 15 štěňat a zbytek příběhu je o jejich lásce a hledání těchto mláďat, která jsou ukradena. Děti se mohou dozvědět o společenské odpovědnosti tímto filmem. Mohou pochopit, že to, co ovlivňuje vaše mláďata, může ovlivnit i ostatní mláďata.

4. Shiloh

Film je hodnocen PG. Malý chlapec z malého jižního města musí zachránit malého bígla od majitele, který ho zneužívá. Pro rodiče je tento film dobrý způsobem, že neexistuje vulgární a obscénnost. Neexistuje žádná vulgarita, ale existují intenzivní scény, jako je tlačení nebo zneužívání psa. Kromě toho ve filmu není žádné násilí. Děti si užívají vztah mezi psem a malým chlapcem.

3. Myšák Stuart Little

Jedná se o film s hodnocením PG je o rodině, která jde do sirotčince, aby adoptovala nového člena rodiny a nakonec přijala myš, která se ve skutečnosti stává protivníkem rodinné kočky Snížka- která se mu vůbec nelíbí. Georgi, chlapec z rodiny je na začátku méně vstřícný ke svému bratrovi, ale Stuart získává srdce všech, čímž všem ukazuje, že někdy malé zvířata umí velké věci. Rodiče rádi vidí malou okouzlující bílou myš, která baví děti.

2. Dva bratři

Jedná se o emocionálně intenzivní film, kde jsou dva tygří bratři odděleni jako mláďata a pak se znovu setkali v osudu jako nepřátelé. Průzkumník Pearce je nutí bojovat proti sobě. Film byl hodnocen 3/10 pro sex a nahotu. Hodnoceno 5/10 na násilí a gore a 6/10 na intenzivních scénách - Dva bratři byli hodnoceni PG, ale je považováno za příliš intenzivní pro malé děti. Přesto je to krásný film, který byl vydán v roce 2004.

1. Spirit-divoký hřebec

Spirit je krásný film pro rodiče, kteří nechtějí, aby film byl otupěn mluvícími zvířaty. Filmy byly vyprávěni z pohledu koně, ale téměř neexistují žádné dialogy. Divoký hřebec je zajat lidmi a prodán kavalerii, kde odolává tréninku a bojuje za svou svobodu. Společně divoký mustang a červený indián Dakota společně získají svobodu od britské kavalerie chránící železniční trasu. Jedná se o film s hodnocením G, ale některé děti a mohou se rozrušit při sledování koní v obtížích. To platí zejména pro děti do 8-9 let. Film byl vydán v roce 2002.

 

Přesvědčení, že rodiče chtějí vštípit svým dětem, se může značně lišit. Věříme však, že každý rodič chce, aby jeho dítě z určitého filmu odvozilo to nejlepší. Výše uvedená jména jsou považována za skutečnou klasiku své doby a pro pozdější generace.

 Zdroje: wonderlists.com,Pixabay

Podobné články