Pokud si myslíte, že jen hloupí lidé dělají chyby, mýlíte se. Pravdou je, že každý dělá chyby. Inteligentní lidé to přiznávají. Hloupí lidé ne.

Navíc nejchytřejší a nejúspěšnější lidé v historii udělali co nejvíce chyb. Jsou tyto dvě věci spojeny? Myslím, že ano.

Všichni, kteří nikdy neudělali žádnou chybu. Nikdy nezkusili něco nového

Albert Einstein

1. Peníze nejsou vše

Mnoho bohatých lidí Vám řekne to samé. Vtipné ale je, že i když všichni víme, že peníze nejsou vše. Spousta z nás je považuje za smysl života a celý život se za penězi honí.

Neříkám, že je něco špatně na tom chtít zbohatnout. Musíme si jen připomenout, že peníze nejsou podstata života. Spousta lidí si myslí, že peníze dokáží vyřešit všechny jejich problémy. To se ovšem pletou...

2. Spánek je základ

Když se pro něco nadchnete, chcete nad tím trávit veškerý čas. Bez problému dokážete strávit celý den prací na Vašem projektu.

Když Vám ale nadšení brání v kvalitním spánku, nepřinese Vám to nic dobrého. Spánek je extrémně důležitý, tělo i mysl si může odpočinout.

Jedna z největších chyb, kterou při studování na zkoušku můžete udělat, je nespat. Při spánku si Váš mozek ukládá informace. Když si nedopřejete kvalitní spánek, všechny informace co jste se učil, zapomenete.

3. Neustále připojen

Poslední desetiletí bylo skvělé pro technologie. Téměř každý má smartphone s přístupem na internet. Během několika let bude propojen celý svět. Dokonce i méně rozvinuté země.

Když Vám ale nadšení brání v kvalitním spánku, nepřinese Vám to nic dobrého. Spánek je extrémně důležitý, tělo i mysl si může odpočinout.

Technologie ale nemusí být vždy ku prospěchu. Nedávný výzkum ukazuje, že Generace Z (narozená po roce 1995) má časté úzkosti a deprese. Americká psychologická asociace dokonce říká, že mají „nejhorší duševní zdraví jakékoli generace“.

Jeden z největších důvodů jejich duševního stavu? Všechna znamení směřují k jejich smartphonům a spojení. Už několik let, se snažím omezit moje využívání smartphonu. V dnešní době to ale není vůbec jednoduché.

4 Nemusím cvičit

Život je plný povinností. Naší největší povinností je pracovat. Pak máme rodinu a přátele, se kterými trávíme čas. Máme účty k zaplacení. Navíc se neustále dějí nepředvídané věci. Například krize v práci.

V tom všem je těžké najít si čas na fyzickou aktivitu. Pokud ale necvičíte po chvíli se cítíte unaveni a slabí. Po vylézání několika schodů Vám dojde dech. Stěžujete si, když nemůžete najít parkovací místo před obchodem. Nechcete chodit. Z celého dne sezení Vás bolí záda. Vaše břicho roste. A nemůžete se na sebe podívat do zrcadla.

Nenechte to zajít tak daleko. Cvičte alespoň třikrát týdně. A ostatní dny jděte na procházku. Zůstanete silní a fit. Navíc se budete cítit lépe.

5. Přemíra sebevědomí

Jedna kognitivní zaujatost, která ovlivňuje inteligentní lidi, je nadměrná sebedůvěra. Když jste v něčem dobří, snadno se přeceňujete.

Buďme upřímní. Jak často si myslíme, že můžeme přijmout výzvu a později zjistit, že to bylo příliš náročné? Nebo že můžeme udělat lepší práci než naši spolupracovníci nebo konkurenti? A když máme rozhovory, jak často si myslíme, že to víme lépe?

Ve chvíli, kdy si začneme myslet, že jsme nejlepší. Přicházíme o spoustu dobrých vlastností. Místo tohoto přemýšlení bychom se měli soustředit na věci, které nás dovedly tam, kde jsme: zvědavost, vášeň, nadšení a to nejdůležitější - tvrdá práce.

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář