10 jasných příznaků, že se od sebe vzdalujete a neuvědomujete si to

Foto: Unsplash

10 jasných příznaků, že se od sebe vzdalujete a neuvědomujete si to

Kdysi jste možná byli spojeni v jeden celek, ale vypadá to teď jinak? Zde je 10 příznaků, že se od sebe vzdalujete... aniž byste si to uvědomovali.

Takže, vy a vaše nejlepší kamarádka, sestra nebo dokonce drahá polovička jste bývaly téměř stejná osoba - prakticky nerozlučné. Ale máte pocit, že v poslední době si vy dva nerozumíte, pokud jde o... no... v podstatě o všechno?

Tragické na životě je, že se lidé mění. Průměrný člověk projde změnou osobnosti zhruba jednou za 7 let. Někdy je to tak nenápadné, že si toho ani nevšimnete. Někdy však přijde drasticky a může zničit přátelství.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Nezoufejte: to se většinou nestává a k odpojení někoho z přátel obvykle dochází po nějaké velké události, rozchodu nebo problému. Někdy se však lidé odcizí, aniž by si to uvědomovali, a než se nadějete, s člověkem, který byl léta vaším nejlepším přítelem, se ani nebavíte.

Již dříve jste se s někým ve svém životě rozešli

O tom, že jste se s někým ve svém životě rozešli, pravděpodobně nemusíte příliš přemýšlet. Obvykle k tomu dochází mezi základní a střední školou a pak znovu při přechodu na střední školu. Je to hlavně proto, že puberta udělá hodně s vaší osobností a úrovní vyspělosti.

Přijměte to od někoho, kdo se zdá být profesionálem, pokud jde o odloučení od lidí. Ne že bych se o to snažil nebo to dělal schválně; prostě mám ve zvyku se lidem odcizovat... což ze mě dělá ideálního kandidáta, který vám pomůže vidět varovné signály toho, že se odcizujete a neuvědomujete si to.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

#1 Klesá vaše touha s nimi mluvit. Pokud zjišťujete, že už vás tolik nezajímá, že se s nimi bavíte, může to být znamení, že se odcizujete. To může mít mnoho důvodů. Možná už nedokážete sebrat síly. Možná se obáváte, že by je nezajímalo, co jim chcete říct, nebo že by je to nezajímalo.

Když jste s někým spojeni poutem nebo jste si opravdu blízcí, říkáte mu téměř všechno. Pokud se to změnilo, znamená to, že už si nejste tak blízcí jako kdysi.

#2 Jejich názory se většinou neshodují s vašimi. Jedním z hlavních důvodů, proč jste si s někým tak blízcí, je především to, že máte stejné názory a přesvědčení. Když se tyto začnou posouvat jiným směrem, může to způsobit, že se jiným směrem vydáte i vy.

Některé z těchto názorů jsou tím, na čem si zakládáte svůj život, a pokud se jejich názory liší od vašich, může to způsobit, že s nimi budete trávit méně času.

#3 Vaše zájmy se už neshodují. Stejně jako v případě názorů a přesvědčení jsou vaše zájmy mostem, který vás dva udržuje ve spojení. Když se tento most přeruší, opravdu si myslíte, že po něm budete chodit tak často jako dřív?

Jestliže se vám začne líbit jiný druh hudby, film nebo dokonce životní styl a jim se líbí pravý opak, je to pro vás dva méně příležitostí trávit spolu čas nebo diskutovat o oblíbené četbě - což znamená, že se nevyhnutelně odcizíte.

#4 Získali jste nové přátele, kteří je nezajímají. Mnohokrát mohou noví přátelé hodit klín mezi ty staré. Pokud si nacházíte nové přátele, se kterými se scházíte častěji než s těmi starými, je to znamení, že se od sebe vzdalujete.

Ještě navíc se může stát, že vaši noví přátelé nebudou mít rádi vaše staré přátele. Takže je nepozvete s sebou, protože by jim to bylo divné. To může vztahy opravdu rozvrátit... aniž byste si to uvědomovali.

#5 Nejsou první osobou, kterou chcete pozvat na akce. Vím, že jsem měla nejlepší kamarádku, která by byla mou jedničkou, kdybych někdy vyhrála jednu z těch soutěží v rádiu o "výlet pro dva" na nějaké úžasné místo. Ale když se mě nedávno ptali, koho bych vzala s sebou, kdybych vyhrála, ona to nebyla.

Není jedinou - nebo první - osobou, kterou bych chtěla vzít s sebou kamkoli. Do té chvíle jsem si to neuvědomoval, ale v posledních měsících jsme se od sebe drasticky vzdálili.

#6 Ignoruješ jejich telefonáty. A děláš to bez výčitek svědomí. Zjistíte, že se vám prostě nechce zvednout telefon a mluvit s nimi. Může jít o naprostou maličkost, protože lidé si najdou spoustu způsobů, jak nezvednutí hovoru ospravedlnit.

"Máte moc práce", nemůžete zrovna mluvit nebo jste to prostě "nepochopili". Ale upřímně řečeno, existuje důvod, proč to nezvedáte, když byste to předtím zvedli hned při prvním zazvonění.

#7 Vaše skupina přátel se posunula. Je více než pravděpodobné, že jste s touto osobou měli určitou skupinu přátel. Vy dva jste se s nimi neustále stýkali a možná byli lepidlem, které vás dva skutečně drželo pohromadě.

Nyní se však stýkáte s jednou skupinou, zatímco oni s jinou, a příliš často se nevídáte. To, že se dostanete do nové skupiny přátel, kterou s vámi nesdílejí, je známkou toho, že se od sebe vzdalujete.

#8 Jsou pro vás otravní. To je také velmi nenápadná známka toho, že se od sebe vzdalujete, protože upřímně řečeno, otravovat vás může kdokoli. Pokud vás však někdo neustále rozčiluje, i když ve skutečnosti nedělá nic, co by to mohlo vyvolat, může to znamenat, že se odcizujete.

To se stalo mně a mému spolubydlícímu. Bývaly jsme kamarádky *samozřejmě od té doby, co jsme se k sobě nastěhovaly*, ale po nějaké době mi stačilo, aby mě jen její přítomnost v pokoji pořádně naštvala. Odcizili jsme se a já o tom tehdy ani nevěděl.

#9 Delší dobu se s dotyčným nevidíte - a je vám to jedno. Neviděli jste toho člověka dva týdny a bylo vám to úplně jedno. Tak poznáte, že jste se opravdu odcizili.

Když je vám někdo blízký, chcete ho vidět tak často, jak jen to jde. Když jste se někomu odcizili, touha vidět jeho tvář a komunikovat s ním už prostě není.

#10 Dokážete si představit lidi, kteří jsou pro vás důležitější. Když se vaši nejnovější přátelé umístí nad osobou, která byla dříve na prvním místě všech vašich seznamů, začali jste se odcizovat. Když se na místech nad nimi stále posouvají důležitější lidé, už jste se od sebe vzdálili.

Vzdalování se může být pomalý, vleklý proces, který může trvat roky, než se zcela dokončí. Možná si ani neuvědomujete, jak moc jste se někomu odcizili. Tento seznam vám pomůže rozpoznat první příznaky a podle toho jednat.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: