3 zdravotní výhody líbání

Foto: Unsplash

3 zdravotní výhody líbání

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

V každodenním chaosu, který zažívá tolik lidí, je snadné zapomenout na maličkosti, které máte rádi - například na líbání. I když se vyměňování slin nemusí zdát jako něco, o čem by doktor Nandi běžně mluvil (koneckonců se stará o to, aby zlepšil vaše zdraví), líbání dělá pro vaši pohodu víc, než si možná uvědomujete. Má také obrovskou škálu zdravotních výhod. Pokud se tedy chcete stát svým vlastním zdravotním hrdinou, je načase popadnout lesk na rty a uštědřit někomu pár polibků.

Tady jsou některé zdravotní benefity, které můžete od líbání očekávat.

Lepší zubní hygiena
Může se to zdát protichůdné, ale líbání skutečně zlepšuje zubní hygienu a díky němu jsou vaše ústa čistší. A není to jen proto, že si více čistíte zuby, abyste si udrželi svěží dech; je to proto, že líbání zvyšuje množství produkovaných slin, které odplavují bakterie a uvolňují zubní plak. Díky tomu zůstávají vaše zuby bělejší a ústa svěží.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Snižuje stres
Když někoho políbíte, váš mozek přirozeně produkuje oxytocin, hormon spojovaný se sbližováním, porodem a pocity blízkosti. To nejenže způsobuje, že chcete líbající se osobu více líbat, ale také snižuje stres a bojuje proti kortizolu, známému také jako stres ový hormon. Pokud se tedy cítíte vy stres ovaní, místo toho, abyste sáhli po Xanaxu, otočte se k partnerovi a přitiskněte své rty na jeho.

Je to příjemné
Už víte, že líbání je příjemné, ale je to příjemné i pro vaše tělo. Při vášnivém polibku dochází ke zvýšení množství serotoninu a dopaminu v mozku a v celém těle. Tyto neurotransmitery jsou spojovány s optimismem, euforií a pocity štěstí a pohody. Jsou to také chemické látky, na které se zaměřuje mnoho antidepresiv, což znamená, že líbání může být stejně užitečné jako Prozac nebo Zoloft.

Ať už chcete mít zářivější úsměv, snížit stres nebo se jen cítit lépe, vyzkoušejte líbání. Podle doktora Nandiho je to jeden z nejjednodušších a nejdostupnějších způsobů, jak se stát svým vlastním zdravotním hrdinou.

Nandiho tipy na závěr

  • Chcete-li mít z líbání největší užitek, líbejte se alespoň 30 sekund denně
  • Líbejte se pravidelně a často; minimálně to dělejte ráno před prací, po příchodu domů a večer před spaním
  • Pamatujete si, jak zábavné bylo líbat se na zadním sedadle auta na střední škole? Dělejte to i teď a bude vás to bavit stejně
  • Pokud se nemáte s kým líbat, nevadí; některé z těchto výhod si můžete přivodit i tak, že se budete držet za ruce a budete nablízku někomu, na kom vám záleží
  • Líbání vás vtáhne do okamžiku a často má na mozek podobný účinek jako meditace

Originálně zveřejněno na askdrnandi.com

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články