Chybí ve vašem vztahu důvěra? Těchto 10 cvičení ji pomůže obnovit

Foto: Unsplash

Chybí ve vašem vztahu důvěra? Těchto 10 cvičení ji pomůže obnovit

Každý vztah potřebuje důvěru, aby mohl růst. Proto mnoho párů hledá způsoby, jak ji posílit, aby se jim společně žilo lépe. Existuje několik způsobů, kterými lze důvěru ve vztahu obnovit. Následující cvičení vám s tím zaručeně pomohou.

1. Veďte spolu hluboké rozhovory

V dnešní době plné technologií často upřednostňujeme online komunikaci před důvěrným rozhovorem mezi čtyřma očima. A i pokud spolu trávíme čas osobně, telefony odvádějí naši pozornost – vždyť na sociálních sítích se to děje tolik, co si nemůžeme nechat uniknout! Věřte ale, že právě neustálé kontrolování nových upozornění váš vztah narušuje a poškozuje i vzájemnou důvěru. Samozřejmě, neodkladné záležitosti je třeba vyřídit, ale ty ostatní byste měli rozhodně odsunout na později.

Osobní, smysluplná, hluboká a upřímná konverzace tváří v tvář je naopak přesně tím, co s partnerem potřebujete. Ze začátku může být těžké o některých tématech hovořit, ale pokud se to naučíte, určitě to časem oceníte. Právě pomocí rozhovorů můžete pracovat na posílení vzájemné důvěry.

2. Vyprávějte si příběhy ze své minulosti

Pouto mezi vámi a partnerem se posílí, pokud si budete navzájem vyprávět příběhy. Dávno nejste děti, aby vám někdo musel říkat pohádku na dobrou noc. Místo pohádek raději zvolte příběhy ze své minulosti. Mluvte o událostech, které se staly ještě předtím, než jste se setkali. Vaší vzájemné důvěře to určitě prospěje, protože čas vyprávění je příležitostí projevit si upřímnost a otevřenost a odhalit partnerovi část vaší osobnosti, kterou třeba dosud neznal.

3. vyhledávejte fyzický kontakt, v soukromí i na veřejnosti

Něžné doteky spustí ve vašich tělech chemické reakce, které podporují vzájemnou náklonnost. I mazlení a držení za ruce může tedy podpořit důvěru ve vašem vztahu.

Je jedno, jestli se zrovna doma díváte na televizi, nebo vyrazíte ven na procházku. V obou případech si budete blíž, pokud se vaše ruce propletou. Držení za ruce totiž vyvolává pozitivní pocity, stejně jako líbání, objímání a masáže, při nichž se v těle uvolňuje hormon oxytocin. Fyzický kontakt tedy za nepodceňujte. Pro obnovení nebo posílení důvěry ve vašem vztahu bude klíčový.

4. Naučte se jeden druhého pochválit

Skládání komplimentů je ve vztahu velmi důležité, protože je také jednou z příležitostí k posílení vzájemného pouta. Díky pochvale pocítíte, že si vás partner váží jako člověka, že se mu líbíte a že vás dokáže ocenit. Komplimenty navíc slouží jako povzbuzení, díky kterému se budete snažit být pro svého partnera ještě lepší. Zkuste se proto navzájem co nejčastěji chválit a mluvte spolu laskavě – podpoří to vaše emocionální spojení.

5. Dovolte partnerovi si prohlédnout váš telefon

Jak už bylo řečeno, moderní technologie vztahům často škodí. Co se týče případné nevěry, značně ji usnadňují, protože je díky nim celkem nenáročné ji skrývat. Pokud tedy máte pocit, že vám váš partner nedůvěřuje, umožněte mu přístup k vašemu telefonu. Získá díky tomu pocit, že před ním nemáte co skrývat, a to může pomoci odstranit bariéru, která se mezi vámi kvůli nedůvěře ocitla.

Pokud partnera v klidu necháte použít nebo dokonce prohlédnout si váš telefon, uklidníte ho a zbavíte veškerých pochybností. Když vás potom partner uvidí s někým nezávazně flirtovat, určitě si to nevezme tak osobně, jako kdyby měl pocit, že před ním něco schováváte.

6. Zkoušejte spolu nové věci

Randění se může stát pěkně nudným, pokud sestává pouze ze stereotypů. Pokud chcete vašemu vztahu vdechnout nový náboj a podpořit vzájemnou důvěru, musíte se pouštět do nových věcí. Například cestování může být skvělou cestou z vaší společné komfortní zóny. Uvidíte nová místa, poznáte nové lidi a hlavně se spolu dostanete do nových situací.

I zajít si na obyčejné rande, místo abyste si jen zavolali nebo spolu řešili praktické věci, může dlouhodobý vztah oživit a posílit vzájemné pouto. Anebo místo mailu či telefonní zprávy zkuste napsat opravdový milostný dopis. Ano, čtete správně – skutečně použijte papír, pero a obálku a dojděte s psaním na poštu. Váš partner bude mít z takového kroku určitě velkou radost a posílí to jeho pocit náklonnosti k vám.

7. Nechte partnera, aby vám pomohl

Nikdo z nás není dokonalý. A každý občas potřebujeme pomoc, aby něčeho dosáhl. Dnešní doba nás však podněcuje k tomu, a obzvláště ženy, že můžeme všechno zvládnout sami. Někdo odmítá pomoc kvůli hrdosti, jiný proto, že na ni není zvyklý. Tak jako tak se vzájemnou pomocí váš vztah určitě prohloubí. Dokážete-li se jeden druhému otevřít a přijmout pomoc, podpoří to jak emocionální spojení, tak pocit štěstí z vašeho vztahu.

Nebojte se také partnerovi přiznat, pokud má roli na vašem úspěchu. Určitě vás neodsoudí za to, že jste „málo schopní“ – naopak, bude mít radost, že vám mohl být prospěšný. Požádat o pomoc a poděkovat za ni je tedy skvělá příležitost k vyjádření lásky a náklonnosti.

8. Odhalte před sebou tajemství

Většina z nás má tolik tajemství, a přitom si to ani neuvědomujeme. Sdílení některých z nich s vaším partnerem může být obzvláště odvážný krok, nicméně takový, který vaši vzájemnou důvěru obnoví zaručeně. Tajemství může mít například podobu něčeho, co se vám stalo v minulosti, a nikdy jste o tom nikomu neřekli. Tím, že se rozhodnete o tom jako první říct právě partnerovi, v něm vzbudí pocit, že mu výjimečně důvěřujete.

9. Udržujte oční kontakt

Oční kontakt je mocný nástroj pro milostnou komunikaci, proto je potřeba ho procvičovat. Očima si toho můžete říct spoustu, aniž by tomu porozuměli ostatní, což podpoří vaši intimitu a pomůže vaší důvěře vzrůst.

Během očního kontaktu navíc tělo uvolňuje fenyletylamin, což je látka, která způsobuje, že se do sebe lidé zamilovávají. Pokud začnete častěji praktikovat oční kontakt, rozhodně to i zvýší „chemii“, která mezi vámi je!

10. Nebojte se požádat o odpuštění

Schopnost požádat o odpuštění je pro budování důvěry ve vztahu zásadní. Omluva totiž znamená, že si uvědomujete svou chybu a jste připraveni ji napravit. Lidé, kteří se umějí omluvit, jsou navíc ti, kteří dokážou překonat pýchu. A právě pýcha je zabijákem mnoha vztahů. Omluva a prosba o odpuštění zkrátka pomůže ve vašem vztahu vytvořit prostředí vhodné pro růst důvěry a vzájemného pouta.

Zdroje: whatdalatest.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář