Když tě chce bývalý zpátky: 20 kroků, jak se rozhodnout, co je pro tebe nejlepší

Foto: Unsplash

Když tě chce bývalý zpátky: 20 kroků, jak se rozhodnout, co je pro tebe nejlepší

Když vás chce vaše bývalá žena zpět, může to být těžké rozhodnutí. Zde je několik důležitých věcí, na které byste měli myslet, pokud uvažujete o tom, že se k sobě vrátíte.

Existuje mnoho důvodů, proč se páry rozcházejí. Mohou se do sebe nezamilovat nebo se možná jeden k druhému choval špatně. Bez ohledu na důvody můžete někdy zjistit, že se váš bývalý partner chce vrátit k sobě. Když vás však váš bývalý chce zpět, je třeba si nejprve promyslet několik věcí.

Rozhodování o tom, zda se vrátit k někomu, kdo vám možná ublížil, je velká věc. Nikdy se nechcete hned vrhnout zpátky, aniž byste věděli, že to bude jiné. Je však opravdu těžké určit, zda tomu tak bude.

Proč lidé litují rozchodu a chtějí se k sobě vrátit

Jak jsme již zmínili výše, existuje spousta důvodů, proč se s partnerem můžete rozejít. Někdy se však může stát, že jeden z vás začne těchto rozhodnutí litovat. Pokud je to případ vašeho bývalého partnera, budete potřebovat vědět, co dělat, když vás váš bývalý partner bude chtít zpátky.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Možná se rozhodl, že mu chybí, že vás má ve svém životě, nebo vidí, že začínáte mít něco s někým jiným, a žárlí. A je také velmi pravděpodobné, že se prostě jen špatně rozhodli, když se s vámi rozešli.

Ať už jsou jejich důvody, proč vás chtějí zpět, jakékoli, může to být z vaší strany zdrcující. To znamená, že možná budete potřebovat pomoc, abyste se v tom všem zorientovali. A právě zde přicházíme na řadu my.

Co dělat, když vás chce váš bývalý zpátky

Pokud to zní jako situace, ve které se nacházíte, nejste v tom sami. Mnoho lidí si tím prošlo a muselo se vypořádat se stejnou věcí. Pokud chcete vědět, co dělat, když vás chce váš bývalý zpátky, máme pro vás systém, který bude určitě fungovat.

1. Jak se zachovat, když vás chce váš bývalý zpátky? Prožijte si rozchod v duchu

To může být opravdu těžké, ale je to nezbytné, pokud se snažíte zjistit, zda se chcete ke své ex vrátit. Jak rozchod probíhal? Bylo v něm hodně nadávek, nebo byl velmi čistý a uctivý?

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Pokud byl rozchod opravdu špatný, možná byste si měli dvakrát rozmyslet, zda se k němu vrátíte. Dobrý rozchod vám však může pomoci pochopit, že to možná bylo jen špatně načasované a že nyní je lepší čas být spolu.

2. Zjistěte, co dělali

Tentokrát máte povolení sledovat jejich profily na sociálních sítích. Podívejte se, co dělali a s kým byli. Je dost možné, že se pohybovali v okruhu mnoha vašich přátel a mluvili o tom, jak skvěle se vám daří.

Pokud se stýkali s mnoha novými lidmi a hodně randili, může to být znamení, že se právě snaží získat nějakou akci. Musíte zjistit, jestli dělají slušné věci, než budete moci uvažovat o tom, že se k nim vrátíte.

3. Zjistěte, jestli vám vůbec chybí

Chybí vám vůbec? Je váš život mnohem šťastnější a méně stresující, než když jste byli spolu? To je opravdu důležitá věc, kterou je třeba zvážit, když vás váš bývalý chce zpět.

Může vám to pomoci uvědomit si, že je vám možná lépe bez nich. Velkým znamením, že byste o návratu k bývalému neměli vůbec uvažovat, je, pokud se vám v životě daří skvěle i bez něj. Žít šťastněji sám je mnohem lepší než žít nešťastně s nimi.

4. Zajímejte se o názor svých přátel

Důvěřujte svým přátelům. Pokud jde o to, že tě tvůj bývalý chce zpět, určitě budou chtít slyšet jeho názor. To platí zejména v případě, že vědí, že se k vám váš bývalý nechoval příliš dobře.

Jestliže však s vaším bývalým měli dobré vztahy a opravdu si myslí, že se k vám choval dobře, pomohou vám s rozhodnutím. Nakonec je to ale na vás. Zjistit si názor kamarádky však nikdy neuškodí.

5. Jaké jsou vaše představy? Zamyslete se nad stavem vašeho vztahu před rozchodem

Jaký byl vůbec váš vztah? Komunikovali jste spolu skvěle a rozchod nebyl ničím jiným než problémem načasování nebo špatným rozhodnutím jednoho z vás?

Pokud jste měli skvělý vztah a rozchod byl velmi nečekaný, pak je naprosto v pořádku uvažovat o opětovném spojení. Nikdy byste však neměli ani pomyslet na to, že byste se vrátili k partnerovi, který je zlý a jakýmkoli způsobem vás zneužívá.

6. Zjistěte, zda dané osobě vůbec důvěřujete

Jaká je vaše důvěra k ní? Vzhledem k tomu, že důvěra je nejdůležitější součástí vztahu, není možné, abyste se dali znovu dohromady s někým, komu plně nedůvěřujete.

Je to jen recept na katastrofu, pokud se k němu vrátíte, i když mu nedůvěřujete. Pokud jim však plně důvěřujete a oni vás chtějí zpátky, můžete o tom klidně uvažovat.

7. Co k nim cítíte?

Toto je zdaleka nejdůležitější část. Když vás chce váš bývalý zpátky, může se snadno stát, že sklouznete do stejného myšlení, jaké jste měli, když jste spolu chodili. Musíte se však zastavit a zamyslet se nad tím, co k němu skutečně cítíte.

Milujete tohoto člověka doopravdy? Je obrovský rozdíl mezi tím, když vám na někom záleží, a tím, když ho skutečně milujete. Pokud s touto osobou opravdu chcete být a vše ostatní souhlasí, jděte do toho.

8. Ujistěte se, že není jen osamělý

To se často stává, když to byl váš bývalý, kdo se s vámi rozešel. Udělali to z nějakého důvodu a pak si uvědomili, že jsou bez vás vlastně docela osamělí.

Když vás chce váš bývalý z tohoto důvodu zpátky, je to zcela sobecké. Nepřemýšlejí o tom, že jim chybí, že tě mají ve svém životě. Přemýšlejí o tom, jak jsi je mohla zabavit a teď jsou osamělí. Nenechte se na to nachytat.

9. Víte, že se vám to nelíbí? Kdy vás kontaktují?

Konkrétní čas, kdy vás oslovili, vypovídá hodně o tom, co si myslí. Pokud to bylo zcela náhodně a opravdu nedokážete určit důvod, pak to může být upřímné.

Jestliže vám však píší poté, co jste právě zveřejnili fotografii s někým jiným, může to být jen žárlivost. Pokuste se rozpitvat důvod, proč vás oslovili, abyste mohli zjistit jejich skutečné záměry s návratem k vám.

10. Určete, zda jim opravdu chcete dát další šanci

Toto je opravdu na vás. Záleží na tom, co chcete a co vás učiní šťastnými. Váš vztah mohl skončit za skvělých podmínek a vy dva jste si to jen nevhodně načasovali.

Pokud je to tak, říkám, jděte do toho. Vaše pocity vám pomohou zvolit správnou cestu. Důvěřuj svému instinktu a jdi za ním. Přemýšlejte o širších souvislostech a rozhodnete se správně.

11. Jak se rozhodnout? Napište si seznam pro a proti

Možná jste na vážkách, zda se máte ke svému bývalému vrátit jen proto, že vás chce zpět. Proto k tomu musíte přistupovat objektivně - podívejte se na klady a zápory.

Měli byste si skutečně vzít tužku a papír a fyzicky si je sepsat. Až budete hotovi, uvidíte, který seznam je delší. To vám pomůže dát si věci do souvislostí a učiníte rozhodnutí s lepšími informacemi.

12. Jak se rozhodnout? Změnilo se něco?"

Pokud jste se rozešli kvůli chování jeho nebo vašeho, musíte se sami sebe zeptat, zda se něco změnilo. Pokud k rozchodu přispěly jeho nebo její nepříjemné návyky, bude to stejné, i když se k sobě vrátíte?

Podstatné je, že jste se rozešli z nějakého důvodu. A pokud se k sobě vrátíte, budete čelit stejným problémům, pokud se oba nezměníte a nebudete ochotni na vztahu tvrdě pracovat.

13. Je nějaký deal-breaker pevně daný?

Existuje spousta deal-breakerů, kterých by se lidé měli držet. Pokud se například jednalo o závislost, zneužívání nebo osobnostní rysy, se kterými se nedokážete vypořádat, měli byste si stát za svým a nevracet se k bývalému partnerovi, pokud si nejste jisti, že se změnil.

Je snadné dát mu za pravdu, zvláště pokud tvrdí, že deal-breaker už neexistuje. Ale slova jsou levná. Musíte pozorovat jejich chování, abyste zjistili, zda mluví pravdu, či nikoliv.

14. Jak se chová váš partner? Jste osamělí?"

Pokud uvažujete o tom, že se k sobě vrátíte, protože vás váš bývalý chce zpět, pak musíte nejprve sami sobě udělat průzkum duše. Možná vás k tomu svádí to, že jste už nějakou dobu sama a nikoho jiného jste si nenašla.

Ale to, že jste osamělí nebo že se vám nelíbí být sami, není dobrý důvod, proč se ke svému bývalému vrátit. To je recept na opakování takového vztahu, jaký jste měli před rozchodem. Mějte se natolik rádi, abyste vydrželi čekat na toho pravého.

15. Vydržte to. Shodnete se oba na tom, co se pokazilo?"

Jen to, že dva lidé jsou ve stejném vztahu, neznamená, že ho vnímají stejně. Většina lidí to vidí jen ze svého pohledu. A když se to stane, je snadné obviňovat partnera/ex partnera z toho, co se pokazilo.

Potřebujete tedy s bývalým partnerem/ex partnerkou vést hlubokou diskusi a vzájemně se dohodnout na tom, co a čí chování k rozchodu vůbec přispělo. Pokud se nedokážete dohodnout, nebude to fungovat.

16. Dokážete oba převzít osobní odpovědnost za své chyby?"

I když se shodnete na tom, co bylo ve vztahu špatně, dokážete si oba přiznat, co jste udělali špatně? Protože nemůžete změnit to, co neuznáte a k čemu se nepřiznáte.

Přijetí osobní odpovědnosti je jediným způsobem, jak se věci mohou příště změnit k lepšímu, pokud se rozhodnete se k sobě vrátit. Nemůžete hrát hru na obviňování nebo na výmluvy. Pokud to uděláte, nikdy to nebude fungovat.

17. Jaké jsou vaše plány? Kolik času uplynulo?"

To je důležitá proměnná, kterou je třeba zvážit, když vás chce vaše bývalá žena zpět. Pokud jste se rozešli minulý týden, pak se toho moc nezměnilo. Oba jste stejní lidé jako v době rozchodu.

Jestliže však uplynulo několik let nebo dokonce desetiletí, pak je větší šance, že jeden z vás nebo oba jste osobnostně vyrostli. Museli jste zažít změnu perspektivy a zapracovat na sobě. Pokud dokážete k návratu k sobě přistupovat s růstovým myšlením, pak byste mohli mít šanci, pokud se k sobě vrátíte.

18. Jak se k sobě vrátíte? Vážíte si jeden druhého?"

Jedním z klíčů k dobrému vztahu je nebrat jeden druhého jako samozřejmost. Možná jste oba chodili ven a randili s jinými lidmi a uvědomili jste si, že váš vztah je lepší než ostatní. Možná jen trvalo nějakou dobu, než jste to pochopili.

Ale abyste byli úspěšní i příště, musíte oba uznat hodnotu toho druhého. Nemůžete být ve vztahu apatičtí.

19. Důvěřujete si navzájem?"

Pokud se váš vztah rozpadl kvůli nějakému problému s důvěrou, pak si musíte ujasnit, zda si oba můžete v budoucnu důvěřovat. Podařilo se důvěru obnovit? Lze ji znovu vybudovat?

Pokud se nemůžete rozhodnout, možná byste oba mohli zajít do poradny, abyste zjistili, zda vám vyškolený odborník pomůže znovu si důvěřovat.

20. Jaké jsou možnosti obnovení důvěry? Dokážete spolu efektivně komunikovat?"

Šťastný, zdravý a úspěšný vztah vyžaduje, aby oba lidé dokázali komunikovat o těžkých tématech. Dokážete vést uctivé rozhovory o vašem vztahu a dalších věcech, které se vás dotkly?

Pokud spolu nedokážete dobře komunikovat, pak vás to jen znovu rozdělí. Mluvit o svých problémech je klíčem k jejich uzdravení - nejen z minulosti, ale i do budoucna.

Je to velká věc, když vás chce váš bývalý zpátky, a tak by se k tomu mělo přistupovat. Zjištění, zda se vám hodí do života, vám pomůže určit, zda se k němu chcete vrátit.

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: