Jak zjistit zda jsi šťastný ve vztahu?

Foto: Freepik

Jak zjistit zda jsi šťastný ve vztahu?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Pokud ve vztahu nejsi šťastná, může pro to být spousta důvodů. Jde však o to zjistit, zda váš vztah selhává. Romantické vztahy mohou být frustrující, komplikované a náročné. Zároveň mohou být naplňující, posilující a vzrušující. Zdravé vztahy zahrnují odhodlání, úsilí a kompromis. Vztahy stojí za práci. Nicméně, když nejsi ve vztahu šťastná, je to jiný příběh. Věděli jste, že zdravý vztah snižuje riziko infarktu pro muže i ženy? Teď už to víš!

Výhody zdravého vztahu

Není nic lepšího, než být v romantickém vztahu: Pokud je to dobré, je to opravdu dobré. Pokud je to špatné, je to opravdu špatné! Vztah vám dává příležitost být součástí něčeho většího, než jste vy. Všichni máme vrozenou potřebu cítit sounáležitost. Když je tato potřeba splněna, získáte pocit pohody.

Snížený stres a úzkost

To platí zejména pro muže, kteří budou mít pravděpodobně jen několik lidí, na které se mohou obrátit pro emocionální podporu. Emocionální podpora má pozitivní dopad na psychické zdraví. Lidé v oddaných vztazích se cítí poslouchaní a je o ně pečováno.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Zlepšení emočního zdraví

Výzkum Chicagské univerzity odhalil, že manželské páry nebo osoby ve vztahu mají nižší hladinu stres ového hormonu kortizolu. Výsledkem je snížená úzkost a úroveň stres u. Bylo zjištěno, že páry mají menší riziko duševních onemocnění ve srovnání s lidmi, kteří jsou svobodní.

Sdílené vzpomínky

Když jste sami, i ty nejzajímavější věci se zdají nevýrazné, že? No, když jste ve vztahu, ty nevýznamné věci se stávají nezapomenutelnými jen tím, že je sdílíte s někým významným.

Vztah vám dává pocit zabezpečení připoutanosti.

Pouto s dlouhodobým partnerem vám nabízí pocit bezpečí, který poskytuje partnerům bezpečný prostor k vyzkoušení nových věcí. Pokud to, co se snaží, nevyhovíme, partneři mají "měkké místo", na které se mohou vrátit.

20 důvodů, proč ve svém vztahu nejsi šťastný?

1. Začínáte se nudit

Můžete vidět, zda je žena opravdu šťastná a zda je zamilovaná do svého přítele podle toho, jak reaguje na jejich vztah. Šťastný vztah je druh posily energie. Může vás rozesmát i navzdory vyčerpávajícímu pocitu dne. Nejjednodušší věci mohou být dobrodružství, pokud to děláte společně. Pokud se však většinou ocitnete unavení, nebo pokud už necítíte, že byste se tak nadšeni viděli se svým partnerem, může již být vztah v nebezpečí selhání, protože vás pravděpodobně začíná nudit. Nuda a obyčejnost ve vztahu se mohou cítit běžné a obyčejné, ale při ignorování se mohou změnit v červenou vlajku. Pokud si vy a váš partner najdete čas, vyjděte na dobrodružství, abyste znovu probudili vzrušení. Nemluvíme jen o procházce v obchoďáku; jeďte na dovolenou, nebo spolu vyrazte na pěší výlet. Probuďte svůj adrenalin společně a setřásněte všechny znuděné pocity.

2. Máte příliš mnoho rozptýlení

Jste lidská bytost, takže je normální, že máte své vlastní povinnosti a osobní záležitosti - práci, rodinu, noci s přáteli atd. Ale když začnou tvořit spoustu vašeho času, stanou se rozptýlením a měli byste vědět, že vystavujete svůj vztah riziku. Když jste příliš zaneprázdněni, abyste spolu trávili čas, nevědomky si uvědomujete, že svého přítele ve skutečnosti nepotřebujete, protože si myslíte, že ostatní věci vás dělají šťastnými. Někdy musíte říct "ne" jiným pozvánkám, i když nemáte hektický rozvrh. Trávit spolu čas, i když sedíte na gauči a sledujete filmy, je taky dost důležité, nemyslíte?

3.Flirtování vede k nešťastnému vztahu

Váš vztah s přáteli nebo kolegy by měl být zcela odlišný od vašeho vztahu s přítelem. Kdykoli jste se svými mužskými přáteli, víte, že je v pořádku být jim nablízku - objímání, poplácání po rameni, omezený fyzický kontakt, ale mějte to tak. Když se začínáte cítit jinak, je čas, abyste se vyhýbali; stejně jako když jste v práci, udržujte vztah se svými kolegy profesionální. Proč? Protože flirtováním s jinými muži hledáte pouze důvod, proč být nespokojeni se svým současným vztahem, protože můžete vidět, že jiné návyky, které nemáte se svým přítelem.

4.Méně mluvení ve vztahu

Pamatuješ si dny, kdy jste si s přítelem začínali budovat silný vztah? Nemůžete se jeden druhého nabažit, že? Pravděpodobně jste ho vždy informovali o tom, co děláte, s kým jste, kam chodíte a další hloupé věci. Pravděpodobně jste si byli otevření ohledně toho, co se tehdy stalo s vaším životem. Když vstoupíte do vztahu, váš život už není jen váš vlastní. Váš život a život vašeho partnera se stanou jedním, takže je důležité sdílet mezi sebou své úspěchy i pády. Pokud však začínáte mít pocit, že už nejste šťastni, možná je to proto, že čas, který oba trávíte mluvením, se zmenšuje a zmenšuje. Nikdy nepodceňuj sílu konverzace.

5. Užívání alkoholu a návykových látek

Většina lidí by si toho nevšimla, ale alkoholismus nebo užívání návykových látek má velký vliv na váš milostný život a romantické vztahy. Můžete říci, že pijete pouze společensky, ale dávejte si pozor, pokud se to stane zvykem. Pozorujte sami sebe, zda užívání alkoholu nebo návykových látek již není vaším způsobem, jak se vyrovnat se stres em, protože pokud ano, vystavujete své zdraví a svůj vztah riziku, protože alkohol je ve skutečnosti depresivní, stejně jako drogy. Snažte se zmírnit jejich používání, zejména užívání návykových látek. Nemusíte úplně přestat pít, ale pokud si opravdu chcete odpočinout, pijte průměrné množství se svým partnerem doma. To je vlastně mnohem lepší, protože můžete zmírnit stres a trávit čas s láskou svého života současně.

6. Různé osobnosti vás mohou učinit nešťastnými

Když vstoupíte do romantického vztahu, měli byste zvážit, zda byste vy a osobnost vašeho partnera byli kompatibilní nebo ne, protože to bude mít velký vliv na váš vztah v průběhu let. Jste tichý člověk, když je to velmi mluvný chlap? Snadno se urazíš a on je typ člověka, který žertuje? Je perfekcionista, ty jsi průměrný? Je to upřímný člověk? Samozřejmě, oba jste od sebe odlišní, ale ve vztahu by se obě strany měly navzájem zcela přijmout, abyste byli šťastní. Takže, pokud jste nešťastní, možná jsou vaše rozdíly opravdu protichůdné, což dělá vztah selhávající. Snažte se se svým partnerem promluvit, jaké osobnosti nebo postoje vás oba charakterizují, abyste se mohli přizpůsobit.

7. Zneužívající vztah není šťastný

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se žena ve vztahu stane nešťastnou, je zneužívající partner. Ale jak můžeš vědět, jestli tě zneužívají? Znamená to, že tě fyzicky bije? I slova vám mohou ublížit, někdy i více než modřiny způsobené fyzickým zneužíváním. Pokud váš partner nedělá nic jiného, než že vás uráží , poníží a učiní nešťastnými, neměli byste dělat nic jiného, než odejít. Nestojí to za to, aby ten vztah ještě fungoval. Muž, který miluje svou ženu, se jí nikdy ani nepokusí ublížit, takže nečekejte do bodu, kdy se z toho, že nebudete šťastná, budete cítit depresivně.

8. Fyzické interakce jsou stále méně časté

Všichni víme, že šťastný vztah nezávisí jen na fyzické interakci - objímání, mazlení, líbání, držení se za ruce, aktivity v posteli atd. Ale můžete si být jisti, že jsou nezbytné, pokud chcete udržet svůj vztah zdravý a šťastný. V každém vztahu skutečně přijde čas, kdy palčivá vášeň jeden pro druhého začne ubývat. Ale pokud se snažíte vyhýbat fyzickému kontaktu, nevědomky si zvyknete na to, že je pryč. Samozřejmě se nemusíte nutit, pokud se pokaždé necítíte na pohlavní styk. Ale alespoň berte jednodušší fyzické interakce jako samozřejmost. Polib ho, než odejdeš do práce a až se vrátíš domů. Obejmi ho, zatímco se v noci díváte na filmy, držte se za ruce při procházce v parku, obdivujte ho tím, že mu pohladíte vlasy atd.

9. Vaše žárlivost může mít za následek nešťastný vztah

Důvody, proč už nejsi se svým vztahem spokojená, nejsou vždy hmatatelné. Někdy je tvá nejistá mysl prostě vytvoří. Jednou z nejčastějších je iracionální žárlivost. Žárlivost není nikdy šťastný pocit. Když začnete žárlit na každého v jeho životě, je to pravděpodobně proto, že máte pocit, že má více spojení s nimi než s vámi, nebo proto, že si myslíte, že jsou šťastní, zatímco vy jste vynecháni. Když se to stane, snažte se přesvědčit sami sebe, že to, co si myslíte, jsou jen předtuchy. Připomeňte si, že jste jeho přítelkyně nebo manželka, ale to neznamená, že se nesmí scházet s jinými lidmi. Soustředit svou plnou pozornost na tebe není láska, je to ovládání a to ho taky nepotěší. Dovolte svému partnerovi, aby byl šťastný se svými přáteli a rodinou. Pokud jde o vás, musíte taky trávit čas s ostatními lidmi, stejně jako setřást žárlivé pocity ve vašem vztahu.

10. Příliš se soustředíte na to, aby byli ostatní šťastní

. Ve vztahu je velmi běžné být v situaci, kdy jen jeden z páru obětuje příliš mnoho pro druhého. Možná si myslíš, že je to láska, ale ve skutečnosti není. Existují případy, kdy to funguje pro některé vztahy, ale pokud je pocit, že není šťastný, smíchán s tím, není to typ vztahu pro vás. Promluvte si o tom se svým partnerem, aby mohl alespoň provést změny, pokud si není vědom toho, že jste nešťastní, místo toho, aby se příliš dlouho obtěžoval.

11. Očekáváte, že se váš partner změní

Existuje mnoho citací o lásce a vztazích, na kterých jsme závislí. Ne všechny z nich jsou však užitečné a nejběžnější nesprávnou myšlenkou je, že musíte změnit své nedostatky, pokud chcete, aby vztah fungoval. Pravděpodobný důvod, proč jsi nešťastná se svým vztahem, je ten, že očekáváš, že tvůj přítel změní své zvyky, které se ti nelíbí. To není láska; I když jste oba v jednom vztahu, jste stále dva různí lidé, kteří se musí navzájem úplně přijmout- ano, dokonce i nedostatky. Samozřejmě, bude tu hodně přizpůsobení se, aby vyhovovalo osobnosti toho druhého, ale nikdo se úplně nepředělá kvůli vám.

12. Nemůžete být skutečnou osobností

Jsi jedinečná osoba, stejně jako tvůj partner. To, co tě dělá šťastným, nemusí být nutně šťastné. Má různé způsoby, jak se vyrovnat s problémy, a ty také. Ale se šťastným vztahem na těchto rozdílech nezáleží, protože můžete pohodlně ukázat své skutečné já svojí polovičce. Pokud však máte pocit, že se před ním skrýváte, pak je to skutečný spouštěč, který vás učiní nešťastnými se svým vztahem. Pokud vás to opravdu trápí, otevřete se mu o svých problémech a nepohodlích, aby se mohl alespoň pokusit pochopit a přizpůsobit se. Pokud se dostáváte do bodu, kdy dostanete depresi a musíte změnit své hlavní rutiny v životě, opustit vztah.

13. Jste příliš přilnaví

Na začátku vztahu se může zdát roztomilé, že jste oba ve fázi, kdy se nemůžete nabažit jeden druhého. Pokud se to však stane zvykem a dostane se to do bodu narušení jeho soukromí, oba byste mohli být nespokojeni se vztahem. Láska je široká; může být pociťována a zobrazena mnoha různými způsoby. Jen proto, že jeho způsob, jak tě milovat, není stejný jako tvůj, neznamená, že není šťastný. Být přilnavý je únavné a nakonec vám může dát nešťastné emoce. Může tě to dokonce deprimovat, protože se nemůžeš soustředit na nic jiného než na něj. Snaž se někdy dělat věci, které ho nezahrnují. Zaměstnejte se tím, že strávíte čas s ostatními přáteli, prozkoumáte své dovednosti, udržujete kontakt se svou rodinou atd.

14. Bojíte se závazku

Někteří lidé vstupují do vztahů, protože sní o vlastní rodině, zatímco někteří jsou jen pro zkušenost s partnerem. Kdykoli jste dotázáni na své plány do budoucna se svým partnerem, obvykle se tomu vyhýbáte? Pokud ano, pravděpodobně se bojíte závazku. Pokud nejsi připraven se někomu plně oddávat, nikdy nevstupuj do vztahu, protože je to vůči němu nespravedlivé – sní o tom, že s tebou bude mít budoucnost, zatímco ty ne. Kromě toho, vztah není hra, kde se můžete dostat dovnitř a ven pokaždé, když chcete. Pokud hledáte jen zážitek, najděte si někoho, kdo má stejné úmysly.

15. Mícháte minulost se svojí současností

Jedním z nejčastějších důvodů, proč se někdo cítí nespokojený se vztahem je to, že přináší své minulé zkušenosti do své současnosti. Tvá minulost ti přinese lekci, ne kontrolu nad tvou přítomností a budoucností. Muž, se kterým jste předtím byla, se liší od muže, kterého máte v současné době ve vztahu. Nebojte se vyzkoušet nové věci v přítomnosti jen kvůli vašim špatným zkušenostem. Minulost se nikdy nemůže změnit, ale stále máte kontrolu nad svými současnými a budoucími vztahy. Soustřeď se na to, co se děje teď.

16. Příliš přemýšlíte nad situacemi "co kdyby"

Existuje opravdu mnoho rozhodnutí, která si nejsme jisti, ale tak prostě život funguje. Neztrácejte čas litováním svých chyb a nepřestávejte se ptát sami sebe na otázky "co kdyby", protože existuje opravdu mnoho možností, které vás napadnou. Některé z nich mohou vyvolat pocity lítosti nad vaším současným vztahem, které nakonec vyvolá neštěstí. Ať už jsi skončil kdekoliv, soustřeď se na to. Ať už práce, osobní aféra, milostný život nebo váš vztah.

17. Jen používáte vztah ve svůj prospěch

Nejzřetelnějším důvodem, proč jste se svým vztahem nespokojeni, je samozřejmě to, že jste pravděpodobně nikdy neměli pocity lásky ke svému partnerovi od začátku. Ale pokud je to tak, proč jsi pořád ve vztahu? Někteří lidé prostě nechtějí být sami, takže se uchýlí ke vstupu do vztahu, i když s tím nejsou spokojeni. Pamatujte si, že jen proto, že někoho máte, automaticky neodstraní vaše neštěstí. Může tě to dokonce deprimovat, protože se budeš muset vypořádat s něčími problémy, i když ho ve skutečnosti nemiluješ, a to je únavné. Takže najdi člověka, se kterým najdeš opravdové štěstí, ne vztah, který bys mohl využít.

18. Důvod "Jsme spolu roky"

Všechny ženy chtějí mít vztah, který by jistě trval dlouho. Je to tak dobrý pocit, když vy a váš partner zůstanete spolu několik let. Nicméně ne všichni lidé, kteří jsou v dlouhodobých vztazích, jsou ve skutečnosti šťastní. Existují případy, kdy vztah pokračuje, i když láska už dávno odešla. A to proto, že se bojí nechat za sebou něco, co tam bylo roky. Z dlouhodobého horizontu, pokud budete pokračovat s něčím, co vás už netěší, zjistíte, že se cítíte v depresi.

19. Zůstáváte pouze kvůli dětem

Pro nešťastně manželské páry je to nejčastější důvod, proč zůstávají spolu, i když vztah už nefunguje - a to je důvodem děti. Mnoho lidí říká, že chtějí dát dětem kompletní rodinu, protože odloučení rodičů jim může způsobit depresi a úzkost. To může být pravda, ale mohlo by to vést pouze k tomu, že problém skryjete před svými dětmi. Když je ve vztahu něco v nepořádku, vaše děti mají také právo to vědět, protože jsou do toho zapojeny. Je dobře, že se pro ně obětuješ, ale co ty a tvůj partner? Vy jste také lidské bytosti a oba si zasloužíte být šťastní. Jakmile se objeví problém, okamžitě, ale taktně jim vysvětlete situaci, aby měli čas se s ní vypořádat.

20. Vaše deprese vás drží od štěstí

Někdy problém, proč nejsi spokojená se svým vztahem, není vždy na straně druhé strany, ale na tobě. Nejčastějším problémem je deprese. Když trpíte úzkostí a depresí, vaše mysl vás mučí bolestnými myšlenkami, které se ve skutečnosti nestávají. Budete si myslet, že si neschováte lásku svého partnera, a budete si stále říkat, že vás opustí, i když pro to nemáte základ. Je to vlastně nejtěžší, s tím se vypořádat, protože to není pod vaší kontrolou mít takové myšlenky. To nejmenší, co můžete udělat, je vždy oslovit svého partnera a požádat ho o podporu v tom, s čím máte co do činění. Když máte pocit, že vybuchnete ze všech těch negativních emocí, nepokoušejte se tomu čelit sami. Máte rodinu a přátele, kteří vám pomohou dostat se přes pocit deprese. Chvíli breč až se ti uleví od stres u. Pokud to bude příliš zdrcující, zkuste vyhledat radu.

Váš čas, energie a zdroje jsou omezené. Když ve vztahu nejsi šťastný a trávíš čas hádkami a negativními pocity, máš méně času na to, aby sis vybudoval život, jaký chceš. Ukončení nezdravého vztahu nebo implementace změn, aby byl zdravý, nemusí být snadné, ale s ochotou a odhodláním a pomocí přátel a profesionálů je to možné.

Zdroje: Freepik, pandagossips.com, lifeadvancer.com

Podobné články