7 příznaků, že váš vztah nikam nevede (zasloužíte si lepší)

Foto: Unsplash

7 příznaků, že váš vztah nikam nevede (zasloužíte si lepší)

Vztahy mají vždycky své vzestupy a pády, ale existuje několik hlavních příznaků, kdy se ten váš dostává do slepé uličky. Je to smutné zjištění, ale opustit vztahy, které vás nevedou tam, kam chcete, je to nejzodpovědnější, co můžete pro své štěstí a duševní zdraví udělat. Zde je sedm příznaků, že s partnerem nejste na stejné vlně.

Nikdy jste se nepovažovali
Je zcela běžné, že se páry, zejména ty mladé, chovají jako dvě samostatné entity. Mentalita typu "oni mají svůj život a "já mám svůj". Ale pokud jste spolu už nějakou dobu a váš partner stále s vámi nepočítá ve svých zásadních životních plánech (jako je stěhování do nového bydliště), pravděpodobně nevnímá vztah tak vážně jako vy. Možná je čas na rozhovor o možnosti společné budoucnosti.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Vyhýbají se dlouhodobým plánům
Společné bydlení, svatba a děti jsou pozoruhodnými horkými body. Možná se cítíte připraveni posunout vztah na další úroveň, ale váš partner není. A to je v pořádku - někteří lidé potřebují více času než jiní. Pokud však slyšíte vyhýbavé fráze typu: "Proč o tom musíme mluvit teď?", můžete se obrátit na partnera. nebo "To je tak daleko, že se tím ještě nemusíme zabývat," musíte buď dát partnerovi ultimátum, nebo odejít. Pokud vás partner ve své budoucnosti nevidí a odmítá o tom byť jen mluvit, je čas strhnout náplast.

Nechcete stejné věci
Každý vztah samozřejmě vyžaduje kompromis, ale pokud jsou vaše priority v protipólech, skončíte oba nešťastní. Pokud je váš partner například blázen do dětí, ale vás myšlenka na ně odpuzuje, případný rozhovor nebude příjemný ani pro jednoho z vás. Pokud váš partner hledá jen úlet, nebude ho to ovlivňovat, ale pokud vy se chcete usadit, měli byste se poohlédnout po někom, jehož cíle se shodují s vašimi.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Vaše komunikace je ... mimo
Schováváte své pocity do lahví, abyste později vybuchli? Vyhýbáte se komunikaci ze strachu před odsouzením nebo výsměchem? Nebo se jen zřídka cítíte vyslyšeni, takže jste se rozhodli, že se nebudete obtěžovat vůbec? To vše jsou recepty na zraněné city. Jestli je něco, na čem byste si měli ve vztahu vždy dávat záležet, pak je to komunikace. Pokud chcete, aby váš vztah vydržel, měli byste s partnerem otevřeně mluvit o všem a o všem.

Váš partner se nesnaží začlenit vás do své rodiny
Jestliže váš partner nikdy nenastolí téma vašeho setkávání s rodinou nebo vás ještě nepozval na důležité svátky, měly by se vám v hlavě rozeznít sirény. Pokud se s vámi rodina vašeho S/O ještě nesetkala nebo o vás dokonce ani neví, je čas přesunout se na zelenější pastviny. Zasloužíte si někoho, kdo se s vámi chce "pochlubit".

Odpustíte mu (i když byste neměli)
Narušil váš partner běžně vaši důvěru? Možná jste jen duchem shovívaví, nebo se spíše bojíte být sami. Zůstat s někým, kdo nerespektuje vás ani vaše hranice, však není někdo, kdo by si zasloužil vaši náklonnost. Pamatujte, že když je vztah dobrý, váš partner se bude důsledně snažit, abyste zůstali nablízku, a nebude vás brát jako samozřejmost.

Vyzkoušeli jste už všechno, ale nic se nemění
Jestliže jste se již pokusili svému partnerovi říct, co cítíte, a bezvýsledně jste se snažili zlepšit komunikaci, je čas jít dál. Váš partner potřebuje více času na to, aby dospěl a naučil se být ve vztahu obětavější. Zdravé vztahy jsou vyvážené. Nikdy se nespokojte s menším než vzájemným respektem.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: