7 tipů, jak začít běhat, pokud jste nikdy neběhali

Foto: Unsplash

7 tipů, jak začít běhat, pokud jste nikdy neběhali

Běháte pozdě, běháte na doraz, udržujete se v chodu - pravděpodobně běháte hodně, ale běháte někdy pro zábavu?

Letos v červnu se konal Světový den běhu, celosvětová oslava tohoto sportu. Ať už se chcete k oslavám připojit, nebo vás jen zajímají kardiovaskulární benefity, běh nemusí být sportem jen pro gazelovité maratonce. Tyto tipy mohou pomoci i začátečníkům usnadnit si běhání tím, že zabrání zraněním i nudě.

Obuv do bot Ošoupané tenisky vzadu ve skříni vám pravděpodobně nepomohou. Ačkoli mnoho běžců přísahá na běh naboso, ujistěte se, že máte správně padnoucí běžeckou obuv, což vám pomůže předejít zraněním a může způsobit, že vaše chůze při běhu nebude tak namáhavá. Dartmouth-Hitchcock, akademický zdravotnický systém v New Hampshire, říká, že lidé mají různou strukturu chodidla, která potřebuje různé druhy podpory, například specifickou podporu klenby. Požádejte sportovního specialistu v obchodě s obuví, aby vám pomohl s výběrem správné obuvi.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Noste správnou výstroj Ponožky ze 100% bavlny mohou zachycovat vlhkost a způsobovat puchýře. Zkuste nosit lehké tkaniny, které odvádějí pot, jako jsou směsi polyesteru a nylonu. V zimě si místo jednoho tlustého kabátu oblečte několik lehkých vrstev, abyste si mohli při zahřátí uvázat bundy kolem pasu. V zimě chraňte pokožku před studeným větrem rukavicemi, čelenkami a šálami, v létě zkuste nosit klobouk s krempou, který ochrání obličej a oči před poškozením sluncem. Pokud máte pochybnosti, na webu Runners World najdete vynikající nástroj, do kterého můžete zadat povětrnostní podmínky a najít nejvhodnější oblečení.

Podle Darthmouth-Hitchcocka začněte postupně I když se chcete do svého prvního běhu pustit s vervou, přílišné ambice mohou vést ke zranění. Nejprve se poraďte se svým lékařem, zda nemáte nějaké zdravotní potíže, které by běhání mohlo zhoršit. Pak zařaďte intervaly mezi chůzí a během a postupně zvyšujte kilometráž, jak se budete cítit pohodlně. Program Couch to 5K je oblíbeným zdrojem pro začínající běžce, kteří chtějí přejít z chůze na běh.

Zpestřete si trénink Abyste pro své tělo představovali výzvu, rozvíjeli křížový trénink a předešli nudě, vyzkoušejte další cviky. Plaváním můžete vyzvat své kardiovaskulární zdraví a odpočinout si od kloubů a silovým tréninkem nohou můžete rozvíjet svaly potřebné pro běh.

Změna prostředí Nudí vás půlhodinové zírání na čísla na běžeckém pásu? Pokud máte možnost, zkuste si trasu zpestřit. Udělejte si o víkendu výlet do parku nebo na běžeckou stezku, abyste si užili trochu zeleně. Pokud na své trase obvykle chodíte na sever, probuďte mozek tím, že se vydáte na jih.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Zaměstnejte svou mysl Já osobně nesnáším zvuk svých nohou dopadajících na zem a těžký dech, kterým lapám po dechu, takže zvuky své únavy rád přehlušuju hudbou nebo podcasty. Někteří běžci rádi poslouchají cvrlikání ptáků a šplouchání vody, jiní nechávají svou mysl soustředit na projekty, které se snaží dokončit, a někteří běžci využívají ranní běh k meditaci a vyčištění hlavy. Ať už děláte pro svou mysl cokoli, dokud nebudete myslet na svou únavu, pravděpodobně ji nebudete tolik pociťovat.

Ochlaďte se a napijte se vody Běh nekončí, když zpomalíte krok. Vyhraďte si nějaký čas na ochlazení chůzí a protažením. Nezapomeňte se rehydratovat vodou, kterou jste právě spotřebovali na pocení - ano, i v chladném počasí.

Zdroje: https://globalrunningday.org/ https://www.webmd.com/fitness-exercise/features/new-exercise-trend-barefoot-running#1 https://www.dartmouth-hitchcock.org/ortho/ten_running_tips.html https://www.runnersworld.com/training/a20803133/what-to-wear/ https://www.c25k.com/

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: