Chyba, které se pravděpodobně dopouštíte při úpravě tofu.

Foto: Unsplash

Chyba, které se pravděpodobně dopouštíte při úpravě tofu.

Jako přísada je tofu nekonečně univerzální. Ve skutečnosti je tak univerzální, že byste mohli jíst tofu každý den a stále nacházet nové způsoby, jak ho konzumovat. Tofu je vyrobeno ze sójových bobů a je snadným způsobem, jak do svého jídelníčku přidat něco zdravého, zejména jako náhražku masa. Existují však některé způsoby, jak můžete při výrobě tofu udělat několik chyb.

Tofu stále stojí za to, zvláště pokud jste někdo, kdo miluje zkoušení nových věcí. Podle Veg News patří k dokonalým způsobům úpravy tofu smažení, grilování, pečení a je také výborné v polévkách. Samozřejmě se také můžete vždy spolehnout na marinování před použitím v jiných aplikacích. Tofu je samo o sobě poněkud nevýrazné, a proto má schopnost působit nasávat jiné příchutě jako houba. To je kromě své schopnosti vařit mnoha způsoby také univerzální.

Kromě toho musíte pochopit různé odrůdy tofu. Podle Allrecipes jsou dva hlavní typy tofu hedvábné a obyčejné. „Hedvábné tofu je neodvodněné a nestlačené tofu, které má vysoký obsah vody,“ vysvětluje Sofia Norton, RD. „Mezitím obyčejné se obvykle se prodává jako měkké, pevné a extra pevné a měkké tofu lze použít stejným způsobem jako hedvábné tofu, zatímco pevnější typy jsou nejlepší pro polévky nebo smažené tofu," vysvětluje.

Vysušení tofu je klíčem k úspěchu

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

I když je důležité pochopit typ tofu, který používáte, a typ, který vyžaduje váš recept, existují i ​​další jednoduché chyby, které můžete při jeho vaření udělat. Mezi tyto chyby patří použití mouky na tofu místo škrobu a nedostatečné množství koření. Tofu zvládne přemrštěné množství koření a při smažení vyžaduje místo mouky škrob, protože mouka ho spíše rozmočí. Místo toho zkuste bramborový nebo kukuřičný škrob.

Krájení tofu

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Mezi další menší chyby patří krájení tofu na příliš velké kousky a použití oleje ve vašich marinádách. Tofu se bude lépe vařit, pokud je nakrájeno na malé kousky, a marinády na bázi oleje vám tofu dobře neochutí kvůli vysoké koncentraci vody v tofu. Místo toho zkuste ve svých marinádách použít ocet, citronovou šťávu a jiné kapaliny bez oleje.

Zkuste tofu "vylisovat"

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Největší chybou, kterého se můžete při vaření tofu dopustit je neodstranit všechnu vodu. Tofu má v sobě tolik vody, že ho musíte minimálně vysušit, abyste odstranili vodu. Nejlepší však je, když tofu vložíte mezi knihu a pánev s ručníkem. Na tofu může tvrdě tlačit, aniž by ztratilo svou strukturu. Chcete odstranit co nejvíce vody, zejména u metod vaření, jako je smažení, které zahrnují olej.

Tyto tipy by vás měly pokaždé vést k lahodnému tofu. Šťastné vaření!

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář