Co dělat, když si myslíte, že se vaše žena chce rozvést?

Foto: Unsplash

Co dělat, když si myslíte, že se vaše žena chce rozvést?

Když se jeden z partnerů jednoho rána probudí a řekne: "Končím. Chci se rozvést," obvykle to není proto, že by se k rozhodnutí náhle rozhoupal.

Každý sarkastický komentář, který zůstane bez opravy, zraňující poznámka, jeden z manželů neuznává citové potřeby toho druhého a nevěnuje se jim, jeden z partnerů odmítá sex, jeden z vás přesouvá svůj čas a pozornost z manželství na kariéru a objevují se další dlouhodobé problémy, jako je tento, ukusuje další kritický kousek z brnění, které má chránit vaše manželství.

Pojivo, které drží pár pohromadě, se pomalu tříští, jak mizí další lepidlo a spojení páru je ohroženo.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Po léta mnozí manželé blaženě ignorují alarmy nespokojenosti, které jejich ženy zoufale rozeznívají. Koneckonců mu tyto stížnosti nezní jako potenciální příčiny rozvodu. A nakonec, když mu manželka "náhle" oznámí, že se stěhuje, země pod mužem se otřese, jako by stál v epicentru zemětřesení.

Je ovšem možné narušený vztah napravit a vrátit do starých kolejí - pokud rozpoznáte varovné signály a začnete je řešit dříve, než bude pozdě.

Experti uvádějí, že v průměru jeden z manželů začne poprvé uvažovat o ukončení manželství dva roky předtím, než konečně podnikne kroky k zahájení rozvodu.

Za tu dobu se projeví spousta signálů problémů, mezi které mohou patřit následující:

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

  • Nedostatek řešení konfliktů: Manželský terapeut Dr. John Gottman označuje čtyři způsoby chování, které jsou nejčastějšími prediktory rozvodu, jako "Čtyři jezdci apokalypsy" - kritika, pohrdání, obranářství a kamenování. Pokud se zdá, že vaše žena již nemá zájem o řešení konfliktů, je to obrovská červená vlajka.
  • Emocionální neangažovanost: Emocionální angažovanost je minimálním požadavkem pro udržení intimity. Pokud vaše žena již nemá zájem diskutovat o svých pocitech, natož o vašich, je to špatné znamení.
  • Žonglování s rodinným majetkem: Potřebují příbuzní vaší ženy z ničeho nic značné finanční injekce ... z vašeho společného bankovního účtu? Je možné, že vaše žena prozatím "parkuje" peníze v rámci přípravy na rozchod.
  • Nedostatek sexu: Sex není jen výrazem náklonnosti, ale také způsobem, jak posílit váš vztah. Pokud vaše žena již nemá zájem o sex s vámi, je to jasný signál, že vaše manželství je v nesnázích.
  • Změna rutiny: Vaše žena se již nestará o čistotu v domácnosti, takže musíte uklízet po sobě. Neiniciuje intimnosti a už nemá zájem s vámi sdílet čas. Nebo má vaše žena nový "soukromý život", do kterého nemáte přístup, a začne se vyhýbat vašim přátelům a rodině. Opět je na čase zpozornět.

Pokud vám tyto příznaky připadají povědomé, zde je 7 kroků, které byste měli podniknout, abyste zachránili své manželství dříve, než bude pozdě a váš manžel nebo manželka podají žádost o rozvod.

1. Jak se zachovat? Vezměte červené vlajky vážně

Jak uvedl advokát pro rodinné právo Andrew Feldstein pro deník The Globe and Mail, "Střípky do sebe často zapadnou až při první schůzce zaslepeného manžela s [právníkem] poté, co jeho manžel nebo manželka zahájili řízení."

"Obvykle se jim dělá špatně od žaludku," říká Feldstein, "Když si projdete fakta a uvědomíte si, že k mnoha z nich došlo v posledních několika měsících před rozchodem, podívají se na vás a řeknou: 'Naplánoval to můj manžel? A já řeknu: 'S velkou pravděpodobností ano."

2. Požádejte manželku, aby se s vámi otevřeně podělila o to, co jste udělali a co ji ranilo

Požádejte manželku, aby vám upřímně řekla, co jste udělali, že se cítí nešťastná, a aktivně jí naslouchejte ve snaze skutečně porozumět. Když se vyjádří, dbejte na to, abyste se nerozčilovali a nepřerušovali ji pokusy o vysvětlení nebo ospravedlnění vašeho chování. Vnímání je všechno: to, jak vaše žena vnímá svůj život s vámi, je rozhodující.

Neříkejte jí, že se chová iracionálně nebo nerozumně. To ji pouze povede k tomu, že si bude myslet, že vás to nezajímá. A dávejte pozor, abyste neprojevovali lhostejnost k její bolesti. Snažte se co nejlépe vidět věci z jejího úhlu pohledu.

3. Omluvte se

Když pochopíte, jak jste své ženě ublížil, můžete se jí omluvit. Dejte jí najevo, že vás upřímně mrzí, že ji zranilo to, co jste udělal.

Úpřímná omluva je prvním krokem k uzdravení vašeho manželství.

4. Dejte si pozor, abyste nebyl vlezlý

Jak uvádí Joe Beam, prezident společnosti Marriage Helper: "Téměř každý se o to pokouší, ale málokdo uspěje. Snaha udržet milovanou osobu, aby vás neopustila, prosbami, žadoněním, hádkami, vyžadováním, omlouváním nebo manipulací obvykle strašlivě selhává."

Lpění na sobě bude vaši ženu ještě více odstrkovat.

5. Vyhledejte pomoc důvěryhodné třetí strany

Vaše žena může být neoblomná v otázce odchodu z manželství. V takovém případě Beam také doporučuje, že pokud se vám ji nepodaří přesvědčit, aby zůstala, můžete vyhledat pomoc třetí strany.

"Požádejte tuto osobu, aby zasáhla do vašeho manželství," říká Beam. "Může to být pastor, přítel, její rodič nebo dokonce jedno či více vašich dětí (pokud jsou dospělé). Požádejte tuto osobu (osoby), aby s vaší partnerkou trávila čas, naslouchala jí a dělala vše pro to, aby ji ovlivnila, aby souhlasila s manželským poradenstvím nebo naším intenzivním víkendovým seminářem o manželství."

6. Zvažte manželské poradenství

Pokud se vám podaří manželku přesvědčit, aby šla do poradny, bude to nejlepší způsob, jak zvýšit šance, že se vám podaří věci vyřešit. Pokud není ochotná jít do manželské poradny s vámi, možná ji pomůže přesvědčit osoba, které důvěřuje.

Přestože se statistiky liší, některé zdroje uvádějí, že tradiční manželské poradenství má 70 až 80 procentní úspěšnost.

7. Nabídněte "výhodu"

Beam také navrhuje nabídnout manželovi nějakou materiální formu pobídky za to, že se k vám na párovou terapii připojí.

"Mnohokrát mi na našem semináři," říká, "lidé řekli, že jediným důvodem, proč přišli, bylo to, že jim manžel nabídl nějaký ústupek v probíhajícím rozvodu výměnou za to, že přijdou. Téměř univerzálně to slyším od člověka, který během workshopu dospěl k závěru, že chce v manželství zůstat. 'Nechtěl jsem tu být. Řekla, že když přijdu, bude souhlasit s _____, až se rozvedeme. Jsem rád, že jsem přišel. Vidím, jak to můžeme vyřešit.'"

Pokud jste sami skeptičtí k manželskému poradenství, zde je jen několik důvodů, proč stojí za to ho vyzkoušet:

  • Snadněji se vám bude pracovat na manželství v málo stresové situaci
  • Naučíte se komunikovat a porozumět své ženě
  • Můžete zajistit lepší budoucnost pro své děti
  • Můžete ušetřit peníze (ano, poradenství stojí peníze, ale rozvod je mnohem dražší)
  • Pokud nic jiného, budete si moci být jistí, zda je rozvod pro vás oba správným rozhodnutím

Především buďte trpěliví.

Trpělivost vám koupí čas. Bude to jedno z nejnáročnějších období vašeho života, proto berte věci postupně.

I když se zdá, že váš manžel nebo manželka s rozvodem manželství spěchá, nepřidávejte se k závodu.

Čas je na vaší straně. Čas vám poskytuje příležitost ukázat změny, které jste ochotni udělat.

Ujistěte se, že své emoce držíte na uzdě. Když cítíte, že vás bolest, hněv a frustrace nutí udělat něco neuváženého, odolejte pokušení obětovat možnost úspěchu za krátkodobý citový výbuch.

Mějte na paměti, že na každou akci bude váš manžel reagovat. Pozitivní činy s větší pravděpodobností podnítí pozitivní reakce.

Jsou to právě pozitivní činy, které zajišťují možnou budoucnost vašeho manželství.

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: