Čokoládová meditace: Co to je a jak si ji užít?

Foto: Unsplash

Čokoládová meditace: Co to je a jak si ji užít?

Čokoládová meditace je jednou z nejpříjemnějších a obzvláště lahodných forem meditace. Je dost jednoduchá pro začátečníky, ale dostatečně účinná, aby zaujala ty, kdo mají zkušenosti s meditací a hledají nějakou novinku.

Čokoládová meditace přináší mnoho stejných výhod jako jiné formy meditace, ale je snadnější, protože obsahuje odměnu navíc od obecných odměn meditace, a tím je čokoláda.

Pokud máte rádi čokoládu a snažíte se jí omezit, můžete to použít jako formu pečlivého stravování, které vám pomůže sníst méně čokolády, a i sníží stres. Ať už jsou tedy vaše motivace jakékoli, čokoládová meditace se dá skvěle naučit. Zde je návod, jak na to.

čokoláda

Zdroj obrázku: Unsplash

Jak meditovat s čokoládou

Sežeňte si kousek čokolády. Doporučuje se malý kousek tmavé čokolády s velkým obsahem kakaa.

Uvolněte své tělo. Několikrát se zhluboka nadechněte a uvolněte tělo tak, aby uvolnilo svaly. Chcete přeci zahájit svou čokoládovou meditaci co nejvíce fyzicky uvolněně. Zavřete oči, pokud vám to vyhovuje.

Vůně, pohled a chuť. Poté, co ucítíte vůni čokolády, co se podíváte na čokoládu a zhodnotíte, jak lahodně vypadá, si můžete konečně trochu ukousnout. Nechte ji rozpustit na jazyku. Všimněte si příchutí čokolády, které se úplně vstřebávají do toho, co právě teď prožíváte. Pokračujte v hlubokém dýchání a soustřeďte se na chutě čokolády.

Zaměřte se na pocity. Při polykání se soustřeďte na to, jaké to je, když polknete rozpuštěnou čokoládu. Všimněte si, jak se vaše ústa cítí bez ní prázdně. Poté, co ukousnete druhé sousto, si zkuste všimnout, jak se vaše tělo cítí, když přiložíte čokoládu ke rtům a jak se cítí, když ji vložíte do úst. Opět se zaměřte na pocity, které cítíte v přítomném okamžiku.

Zaměřte se znovu na čokoládu. Pokud vám při čokoládové meditaci přijdou na mysl jiné myšlenky, znovu zaměřte svou pozornost na příchutě a pocity spojené s čokoládou.

Vychutnejte si ten pocit. Až si vychutnáte čokoládu, vracejte se celý den k pocitu, který jste cítili u čokoládové meditace. Věřte, že se budete cítit uvolněnější.

Tipy pro meditaci s čokoládou

Během tohoto cvičení nemusíte konzumovat velké množství čokolády. Ve skutečnosti, pokud to děláte správně, nebudete skoro vůbec muset konzumovat čokoládu.

Pokud jste citliví na čokoládu nebo máte problémy s cukrem, můžete zkusit podobný typ meditace s rozinkami nebo jiným chutným jídlem, které můžete bezpečně sníst.

Pokud budete meditovat každý den, najdete trvalé výhody a možná ještě větší odolnost vůči stresu.

Zdroje: verywellmind.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: