Hledání štěstí: 11 Tipů založených na vědě!

Foto: Freepik

Hledání štěstí: 11 Tipů založených na vědě!

V dnešním moderním a rušném světě se hledání štěstí může zdát těžké. Naše životy jsou více stresující než kdy jindy a máme méně času na odpočinek a radost ze života. Nedávný posun v mainstreamových médiích, který se stává stále negativnějším, jen pomáhá podnítit naši úzkost a větší neklid, což vede k většímu neštěstí.

Ve skutečnosti, jak si většina z nás už pravděpodobně uvědomila, neexistuje žádný magický způsob, jak zůstat radostní po celou dobu. Za podstatou štěstí však je určitá věda. Kromě toho, jakmile to pochopíme, můžeme rozvíjet naše dovednosti, abychom našli štěstí a zůstali radostí po delší dobu důsledně. Postupujte tedy podle těchto 11 vědecky podložených způsobů, jak zvýšit svou úroveň radosti, a měli byste být schopni vidět pozitivní rozdíl ve své každodenní pohodě a snáze objevit hlubší štěstí.

Hledání štěstí: 11 pozitivních změn

Od sociálního pobytu po procvičování vděčnosti: proveďte těchto 11 změn ve svém životě a začněte pociťovat výhody.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

1. Zůstaňte společenští a budujte kvalitní vztahy

Věda má v této věci jasno: štěstí můžete najít a udržovat rozvíjením kvalitních vztahů. My lidé jsme společenský druh a potřebujeme pravidelný kontakt. Ukázalo se , že osamělost ve skutečnosti snižuje úroveň štěstí a nedávné studie ukazují, že může být stejně škodlivá jako například vykouřit 15 cigaret denně.

2. Vynutit si úsměv

Budhista jménem Thích Nhất Hạnh kdysi napsal: „Někdy je vaše radost zdrojem vašeho úsměvu, ale někdy váš úsměv může být zdrojem vaší radosti.“ Studie ve skutečnosti ukázaly, že úsměv a další vnější výrazy fungují jako nepřetržitá smyčka zpětné vazby , pomáhá posilovat naše vnitřní emoce.

Psychologové z University v Kansasu provedli studii, ve které hodnotili dopad úsměvu na fyzický a psychický stav člověka. Došli k závěru, že úsměv vám může pomoci snížit srdeční frekvenci při stresových činnostech. Takže úsměv, i když se cítíme skleslí nebo nešťastní, nás může ve skutečnosti cítit šťastnější. Kromě toho se zkuste usmát i na cizí lidi: studie ukazují, že štěstí je opravdu nakažlivé , takže se můžete jen přátelsky usmívat, což vás povzbudí! Jedná se o snadný praktický tip, který vám může pomoci při hledání štěstí.

3. Najděte svůj „flow“

Zní to jednoduše, ale věnujte čas tomu, abyste přemýšleli o tom, co v životě opravdu rádi děláte, a snažte se toho udělat více. Jděte na jednoduché věci, které můžete zapadat do svého rozvrhu denně nebo týdně. Možná je to v přírodě . Možná je to čtení, plavání, návštěva umělecké galerie, vaření chutného jídla nebo jen tanec po obývacím pokoji. Ať je váš každodenní šťastný čin jakýkoli, udělejte si na to ve svém životě čas a pomůže vám to najít větší štěstí.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Ještě lépe, pokud najdete činnost, při které je vaše mysl plně ponořena do pocitu soustředění, zapojení a zábavy, pravděpodobně jste našli svůj tok . Tento blažený stav , kdy jste úplně „v své zóně“, vytváří skutečné okamžiky radosti a pomáhá vám zapomenout na jakékoli starosti.

4. Rozvíjejte smysluplnější život

Smysluplnost je hlavní faktor štěstí, který můžete rozšířit do celého svého života. Ať už je to zahradnictví , dobrovolnictví nebo politická aktivita, ukázalo se, že smysluplné aktivity zvyšují štěstí lidí a současně snižují hladinu stresu. Studie z Annals of Behavioral Medicine skutečně zjistila, že lidé, kteří se účastnili volnočasových aktivit, byli o 34 procent méně stresovaní a o 18 procent méně smutní. Hledání smyslu se tedy může promítnout do hledání štěstí.

5. Mysli na pozitivní myšlenky

Zdá se, že někteří lidé žijí podle „sklenice napůl plné“, a to z dobrého důvodu. Ve skutečnosti můžete své úrovně štěstí zvýšit tím, že se soustředíte na pozitivní věci a snížíte negativní myšlení. Zde je jednoduchý tip: pokaždé, když si myslíte, že je negativní myšlenka, zkuste ji nahradit pozitivní. Tato praxe vám pomůže přeškolit vaše obvyklé myšlenkové vzorce a přinést do vašeho života více pozitivních myšlenek.

6. Procvičujte vděčnost

Ukazováním vděčnosti je prokázáno, že se budete cítit šťastnější a pokorný. Často se zaměřujeme na to, co nemáme, ale místo toho buďte vděční za to, co již máte: váš domov, jídlo na stole, oblečení. Mnoho milionů lidí na světě tyto věci nemají (a zajímavé je, že mnozí z nich jsou stále šťastní).

7. Přestaňte se porovnávat s ostatními

V našem důvtipném světě sociálních médií je vychloubání vašich cest, vztahů a nákupů na Instagramu až příliš běžné. Srovnávat se s jinými lidmi však povede pouze k neštěstí. Údaje z celoevropského průzkumu z roku 2010, do kterého se zapojilo 19 000 lidí, skutečně ukázaly, že ti, kdo porovnávali své příjmy s ostatními, byli méně spokojeni s tím, co měli.

8. Cvičte denně

Je prokázáno, že vypracování zvyšuje úroveň štěstí . Cvičení má ve skutečnosti tak hluboký účinek na pohodu, že je účinnou strategií při řešení deprese . Ve studii citované v The Happiness Advantage - knize Shawna Achora - tři skupiny pacientů léčily depresi léky, cvičením nebo kombinací obou. Všechny tři skupiny zaznamenaly v počátcích podobné zlepšení jejich úrovně štěstí, ale pozdější hodnocení následného sledování se ukázala velmi odlišná.

9. Dopřejte si spoustu spánku

Pokud si dobře neodpočinete, nebudete moci fungovat v tom nejlepším případě. Pravidelná deprivace spánku ničí naši produktivitu, bdělost a náladu. Zaměřte se na sedm až devět hodin za noc, což vám pomůže udržet úroveň vašeho štěstí na vyšší úrovni.

10. Procvičujte meditaci

Začněte svůj den pouhými pěti až deseti minutami meditace a pomůže vám to objevit štěstí. Zkuste meditovat ráno krátce po probuzení: okamžitá zvýšená vnitřní jasnost a soustředění, které vám poskytne, vás nastaví na zbytek dne.

11. Choďte častěji ven

I když nemůžeme ovládat počasí, trávení času venku je pro naši pohodu zásadní. Ve hře The Happiness Advantage doporučuje Shawn Achor trávit čas na čerstvém vzduchu, aby si vylepšil své štěstí. "Udělat si čas na pěkný den venku přináší také obrovskou výhodu," říká. "Jedna studie zjistila, že strávení 20 minut venku za dobrého počasí nejen posílilo pozitivní náladu, ale rozšířilo myšlení a zlepšilo pracovní paměť."

Zdroj: happiness.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: