Jak můžete použít olivový olej pro čistší domácnost.

Foto: Unsplash

Jak můžete použít olivový olej pro čistší domácnost.

Když pomyslíte na čištění vaší domácnosti, olivový olej vám to asi nepřijde na mysl. Ale mezi hydratací vašich skříní a zářením vašich příborů má tento olej několik dalších využití, než se na první pohled zdá.

Olivový olej stojí za lesklostí vašich hrnců

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Doporučeno je aplikovat malé množství olivového oleje na vaše nerezové přístroje a zařízení, aby odhalil zbrusu nový lesk. Navíc přidání oleje do vašich hrnců a pánví je může chránit před poškrábáním a zakalením, ke kterým může dojít při mytí. Jednoduše použijte měkký ručník pokapaný olejem. Pokud se potýkáte se skvrnou, doporučuje společnost The Kitchn otřít přístroj roztokem bílého octa a krouživými pohyby zazářit oblast olivovým olejem. Spíše než postříkání místa agresivními chemikáliemi, které mohou vaše zařízení zničit, olivový olej rehydratuje a chrání vaše kovy.

Podobně může vaše stříbro nádobí těžit také z koupele olivovým olejem. Nanesením olivového oleje na vidličky a lžíce můžete prodloužit jejich životnost a bránit opotřebení. Olivový olej zpomaluje proces oxidace, který často eroduje i ty nejodolnější příbory. Tyto vlastnosti platí i ve vaší šperkovnici. K ochraně svých perel můžete také použít olivový olej! Jemně si přes drahokamy otřete hadřík namočený v olivovém oleji, abyste získali lesklé a ochráněné šperky.

Olivový olej funguje jako kondicionér na různých površích

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Vlastnosti úpravy olivového oleje jsou dobře zdokumentovány, zejména pokud jde o různé povrchy ve vaší domácnosti. Jednou z nejvíce použitelných oblastí jsou vaše kuchyňské skříňky. Díky svým kondicionačním vlastnostem je olivový olej skvělým rozpouštědlem pro vaše dřevěné povrchy. The Kitchn navrhuje smíchání olivového oleje s citronovou šťávou pro přírodní, účinný čistič a ochranný prostředek, který funguje na cokoli, od stolů po židle. Olivový olej má také podobné účinky na kůži. Za studena lisované oleje fungují nejlépe na tomto povrchu, což znamená, že kousek olivového oleje může vrátit lesk a vlhkost zpět do vašeho nábytku.

Kromě toho, pokud vaše dřevěné povrchy vykazují známky opotřebení vodními kroužky a jinými skvrnami, může olivový olej znovu pomoci. Smrk doporučuje nanést olivový olej na skvrnu měkkým hadříkem a jemně jej vyleštit. U produktu, který je dostatečně šetrný pro týdenní použití, smíchejte olivový olej s octem a citronovou šťávou a vytvořte přírodní čistič.

Díky vlastnostem oleje je čištění odměrek hračkou. Pokud vám na dně šálků zůstaly zbytky ingrediencí, použijte trochu olivového oleje pro rychlé a bezbolestné odstranění.

Sečteno a podtrženo, mějte po ruce olivový olej pro domácí potřeby i mimo vaření!

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: