Jak Omega-3 pomáhají s migrénou?

Foto: Unsplash

Jak Omega-3 pomáhají s migrénou?

Miliony lidí užívají každé ráno doplňky stravy. Od obecnějších, jako jsou multi-vitamíny, až po konkrétní, jako jsou Omega-3, každá z těchto látek slouží zásadnímu účelu v různých aspektech zdraví. Poté, co vědci oslavovali Omega-3 jako zázračné tuky, mnoho lidí si je přidalo do svých wellness rutin a doplňků. Nedávno studie zjistila další výhodu těchto pilulek: úlevu od migrény.

Omega-3 proti bolesti

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Podle Mindbodygreen mají specifické vlastnosti nalezené v Omega-3 i Omega-6 mastných kyselinách jedinečné schopnosti bojovat proti bolesti. Obě tyto polynenasycené mastné kyseliny údajně produkují oxylipiny, molekuly, které mohou zmírnit bolestivé pocity v těle. Studie zahrnovala tři různé typy stravy s různým stupněm omega-3 a omega-6. Na konci studie uvedly dvě skupiny se zvýšeným příjmem Omega-3 snížený výskyt migrénových bolestí hlavy. Autoři studie vysvětlili: „I když diety významně nezlepšily kvalitu života, vedly k výraznému snížení frekvence a závažnosti bolestí hlavy ve srovnání s kontrolní dietou. Tato studie poskytuje biologicky věrohodný důkaz, že bolest lze léčit cílenou dietou. “

Nalezením vysoce kvalitního doplňku Omega-3 můžete udržet chronickou bolest hlavy na uzdě a zároveň využívat její další přínosy pro naše zdraví.

Omega-3 mastné kyseliny můžete získat i ze své stravy

Popis obrázku

Zdroj obrázku: Unsplash

Samozřejmě, pokud vám doplňky nevyhovují, může strava plná zdrojů Omega-3 z potravin poskytovat stejné výhody zmírňující bolest. Klasický zdroj těchto mastných kyselin pochází z tučných ryb, jako je losos, makrela a sardinky. Protože kdekoli mezi 250 a 500 mg Omega-3 je považováno za zdravý denní příjem pro většinu dospělých, může být každodenní přidávání potravinových zdrojů této živiny snadným způsobem, jak je přijímat častěji. Mezi další mořské zdroje patří kaviár, ústřice a ančovičky, uvádí zpráva.

Pokud však hledáte veganské možnosti, semínka také poskytují vysokou hladinu mastných kyselin. Chia a lněná semínka se snadno přidají do smoothie. Mindbodygreen také navrhuje jíst sójové boby, avokádo a vlašské ořechy jako další zdroje této živiny.

Kromě úlevy od bolesti hlavy Omega-3 bojují se záněty, srdečními chorobami a nemocemi souvisejícími s mozkem, jako je demence. Kromě toho mohou dokonce pomoci zmírnit příznaky deprese.

Až příště ucítíte bolest hlavy, zkontrolujte, zda máte dostatek této živiny. Může být moudré přidat do své rutiny další zdroj mastných kyselin.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář