Nedůvěra v sama sebe je hlavní příčina naší emoční nestability. Víceméně každý se někdy cítí stydlivý a pravděpodobně by vás překvapil počet lidí, kteří s jejich stydlivostí bojují.

Chci být populární

Spousta lidí chce být populární, ale vše se odvíjí od toho, jak moc. Pokud máte skupinu přátel, neměli byste se cítit špatně protože je někdo více populární než vy. Naopak, měli byste se cítit dobře.

Dnes, žijeme ve 21. století. To znamená, že spousta lidí chce být populární online. Pokud jste připraveni udělat cokoliv pro pár lajků, měli byste se snažit pochopit, proč ty lajky vlastně chcete? Chtíč být populární za každou cenu, je velký znak emocionálně nestabilní osoby.

Zajímá je názor ostatních.

Pokud se budete neustále obtěžovat tím, že přemýšlíte, co si ostatní lidé myslí o tom, co děláte nebo co říkáte, pak se pravděpodobně obtěžujete zbytečně. Jde o to, že mnoho lidí přemýšlí o stejných věcech . Každý se bojí negativní reakce na svá slova a činy.

Emočně nestabilní osoba se zajímá o názor ostatních více než o ten svůj. Například si vezme nepohodlné oblečení jen aby vypadala dobře.

Pochybnosti o vašem vzhledu

Budete překvapeni, ale i ti nejatraktivnější lidé mají často pochybnosti o jejich vzhledu. Je to naprosto normální. Nemůžete si být vždy 100% jisti, že po celou dobu vypadáte perfektně. Všichni máme špatné dny a špatné nálady. Existuje mnoho dalších faktorů, které mohou ovlivnit způsob, jakým vypadáte.

Emočně nestabilní člověk, má velice často pochyby o jeho vzhledu. Pokud to u sebe také pozorujete, je dobré se soustředit na části vašeho těla, které se Vám líbí.

Reakce na odmítnutí

Nikdo nechce být odmítnut. Často se však vyskytují situace, kdy máme pocit, že někdo odmítá naše myšlenky záměrně, i když nás vůbec nemají v úmyslu urazit. Slyšení negativní reakce na vaše nápady nebo návrhy může skutečně ublížit vašemu sebevědomí.

Přemýšlejte nad tím tak, že ostatní se také obávají. A někdy můžete být osobou, která odmítne nápady někoho jiného. Snažte se pochopit, jak se v těchto situacích cítí ostatní lidé a pochopíte, že nejste sami.

Vysoká očekávání

Je skvělé, když člověk od sebe hodně očekává a dosahuje svého cíle. Cítíte se silní a hrdí. To vede k pokračování a dosažení nových cílů.

Ale to se nestane v mrknutí oka. Úspěch je výsledkem dlouhého a únavného procesu, takže nečekejte rychlý výsledek. Jinak neuspějete a budete zklamáni. Emočně stabilní osoba s tímto počítá. Existuje přísloví, že neúspěch je jen cesta k úspěchu.

Žárlivost

Mnoho lidí věří, že jiní žijí mnohem šťastnější životy na základě toho, co vidí na sociálních sítích. Ale pravdou je, že fotografie, které jsou zveřejněny online. Nestačí k tomu aby ostatním ukázaly, jak přesně něčí život vypadá. Pocit nespokojenosti se životem a se sebou samým je běžným jevem a je to něco, s čím dokonce i „nejšťastnější“ lidé někdy zápasí. Výjimečně šťastné fotografie na Instagramu jsou vybrány tak, aby zobrazovaly ty nejlepší aspekty něčího života.

Emočně nestabilní osoba je často žárlivá na druhé. Pokud se i vy přistihnete když na někoho žárlíte. Uvědomte si, co všechno máte a co druhá osoba nemá.

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář