Jak poznat toxické přátele? Toto je 5 znamení, že jsou vaši přátelé toxičtí.

Foto: Unsplash

Jak poznat toxické přátele? Toto je 5 znamení, že jsou vaši přátelé toxičtí.

Přátelé jsou tu pro nás v těch nejlepších i nejhorších časech. Možná máte velkou skupinu přátel, nebo možná máte jen malou skupinu společníků. Ať tak či onak, někdy se objeví červené vlajky, které by mohly znamenat, že váš přítel si vás neváží stejně jako vy je. Zde je pět známek toho, že přátelství může být toxické a možná je čas jít dál:

Jsou vždy negativní

Toužíte říct svému příteli o nedávném povýšení zaměstnání nebo o velkém úspěchu a nepotkáte nic než pochybnosti a negativitu. Může to být žárlivost nebo dokonce jen nedostatek zájmu o vaše úspěchy. Skutečný přítel s vámi oslavuje vaše úspěchy.

Jsou příliš nesebevědomí

Je normální, že jsou lidé někdy nejistí, ale když je někdo příliš nejistý, měli byste být opatrní. Důvodem je, že nejistota se může velmi snadno stát žárlivostí, která může vést k odporu. Pokud například takzvaný přítel nechce, abyste se setkávali s ostatními, a vždy se zdá, že se pozve, může se objevit problém s důvěrou.

Jde jim spíše o výhody než o skutečné přátelství

Pokud se chystáte na koncert nebo do restaurace na skvělé jídlo-tento přítel je na palubě. Ale když po náročném týdnu potřebujete někoho, s kým si promluvíte, tak prostě není k dispozici ... něco není v pořádku.

Vždy je vše o nich (a nikdy o vás)

Znáte každý jednotlivý problém, se kterým se v tuto chvíli potýkají, s rodinou, vztahem nebo kariérou, ale když přijde na vás, nikdy se ani neptají. Přátelství je obousměrná věc.

Příliš drama

Neustále bojujete se svým přáteli nebo se necháváte vtáhnout do jejich konfliktů, které s vámi nemají nic společného? Pokud máte pocit, že se dostáváte do situací, které vám jsou kvůli nim nepříjemné, možná je načase odejít. Odstraňte drama a odstraníte stres.

Pokud máte přítele, který vykazuje jakékoli z těchto chování, nemusí to nutně znamenat, že je špatným přítelem. Ale to znamená, že je čas na rozhovor. Pokud se ale nic nemění, možná je na čase se distancovat. Někdy je lepší ukončit přátelství, než ohrozit své duševní zdraví.

Zdroje: womenworking.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář