Jak se z téhle doby úplně nezbláznit? Aneb 6 tipů pro snesitelný lockdown!

Foto: Unsplash

Jak se z téhle doby úplně nezbláznit? Aneb 6 tipů pro snesitelný lockdown!

Věřte, že nejste jediní, komu už v této době docházejí síly. Každý den je jednotvárný, nikam nemůžete a celé tohle období se zdá nekonečné. Zjednodušeně už je těžké vidět v něčem naději, tzv. Světlo na konci tunelu. Ale co s tím? Jak to vydržet a úplně se z toho nezbláznit? Čtěte! Poradím vám!

Kvalita jídla

To co jíte ovlivňuje vaši náladu během dne. Pokud jíte celé dny sladkosti a polotovary, tak se není čemu divit, že jste podráždění, protivní a mnohdy bez energie. Zkuste raději místo nezdravých potravin zvolit zeleninu a ovoce. Není občas na škodu trochu zaexperimentovat a něco nového uvařit nebo upéct!

Vzdělávejte se!

Škola jen přes online výuku, celé dny strávené u počítače s nekončící zásobou úkolů, a než to vše doděláme, je večer a my si jdeme pustit náš oblíbený seriál na Netflixu. Zkusme ale místo nekončících seriálů sáhnout po knize nebo si s někým zahrát vědomostní hru. Přeci seriály počkají, ale náš mozek ne!

Dodržuj rutinu

Pokud chodíte spát pozdě v noci a vstáváte k obědu, tak se domnívám, že váš den nebude moc produktivní. Často se tento režim projevuje na náladě a energii, no nemýlím se? Zkuste radši chodit spát před půlnocí a vstávejte vždy ve stejný čas, aby se vám upevnil cirkadiánní rytmus. Nezapomínejte na spánkovou hygienu!

To do list

Rozplánujte si svůj den. Říká se, že pokud budete mít "záchytný bod", na který se můžete těšit, bude váš den vyzařovat pozitivní energií. Zkuste také do svého dne přidat něco nového, oživit ho od toho minulého. Ať máte větší radost a nadšení do nového dne!

Pohyb

Pohyb je nesmírně důležitá věc v této době. Uklidňuje a pročišťuje hlavu. Proto je dobré si na každý den naplánovat trénink či delší procházku po okolí. Uvidíte, jak se vaše tělo probere a vy se budete cítit o něco lépe.

Socializace

Udržujte se svou rodinou a přáteli kontakt. Zahrajte si s nimi hry na messengeru, popovídejte si s nimi na skypu, když je kvůli pandemii nemůže vidět. Jednoduše jim buďte na blízku! Každý člověk si občas potřebuje s někým promluvit a zasmát se. Je to přeci lidské, tak se nebojte!

Zdroje: Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář