Jak zastavit drama a zachránit manželství před rozvodem

Foto: Unsplash

Jak zastavit drama a zachránit manželství před rozvodem

V Americe se každé 4 minuty rozvádí jeden pár. To je více než 40 000 rozvodů týdně. To je slušná suma hodin, které si advokáti vyúčtují za právní služby. K této finanční bolesti se přidává emocionální trauma pro všechny členy rodiny každého páru, který prochází tímto procesem.

Dá se této rozvodové bolesti předejít? Existuje odpověď na otázku, jak zachránit manželství? Většinou ano a většinu manželství lze výrazně zlepšit nebo zcela změnit.

Jak to mám vědět? Již téměř deset let pracuji s páry na řešení obzvláště obtížných vztahových problémů. Podle mých zkušeností lidé jednoduše nevědí, co mají dělat, aby ve svém vztahu udrželi lásku a vášeň. Kdysi jsem byl jedním z nich.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Nakonec jsem měl dost trápení a nevědění, co dělat, a přišel jsem na to, jak zachránit své manželství a mít ho přitom skvělé. Naštěstí i naneštěstí všichni modelujeme některé chování, které zažíváme, od svých rodičů. Chtěli jste mít každodenní radost, jakou spolu prožívali vaši rodiče?"

Pro většinu z nás je odpověď naprosto záporná. Na našich vzorech záleží, protože víme, že děti rozvedených manželství mají mnohem vyšší míru rozvodovosti, když se nakonec vdají. Bude to vaše dědictví?"

Podle mého názoru se rozvod často stává volbou, kterou lidé vnímají jako nedostatek platných možností. A lidé často selhávají kvůli tomu, co neznají. Skutečnost je taková, že všichni děláme nevědomky jednoduché chyby, které ničí naše vztahy.

V mé knize Manželský zázrak za 90 minut: Jediný průvodce, který kdy budete potřebovat, aby láska vydržela píšu o 7 strategiích, které okamžitě fungují na řešení konfliktů a zlepšení většiny aspektů vztahu, i když se situace může zdát beznadějná. Prostě všechno je možné, když se lidé konečně naučí dělat to, co skutečně funguje. Zde je stručné shrnutí těchto strategií:

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

1. Jak se vypořádat s problémy? Buďte upřímní.

Přestaňte dělat věci, které vztahu škodí. Trocha upřímnosti zde udělá hodně. Všichni jsme čas od času dělali věci, které nepomáhaly udržet lásku a vášeň.

2. Zkontrolujte si svou vizi.

Zjistěte, co chcete, ne co nechcete. Většina lidí jen tak kmitá ze dne na den, aniž by měli představu o tom, k čemu společně směřují. Výsledkem je, že se nechají strhnout momentálními stresory, místo aby se věnovali vizi toho, jak chtějí, aby jejich intimní život vypadal.

3. Upravte chemii.

Lidé se v průběhu času mění a to má vliv na vztah. Lidé zapomínají na to, co zpočátku uchvátilo srdce páru. Pokud by si vzpomněli na začátek vztahu a začali spolu nyní komunikovat stejným způsobem, může se pocit nesouladu začít vytrácet.

4. Věnujte pozornost a uznání.

Některé věci je snadné dělat, a stejně snadné je nedělat. Projevujte svému partnerovi více uznání. Věnujte mu svou pozornost, když ji potřebuje. Dávejte jim ujištění o své oddanosti namísto jemných i ne tak jemných náznaků své nešťastnosti a odchodu.

5. Ujistěte se, že se vám partner věnuje. Přestaňte tlačit na pilu.

Když si páry navzájem tlačí na pilu, hádky mají tendenci se stupňovat. Nejrychlejším východiskem je vzpomenout si, proč s danou osobou jste. Zjemněte se a vneste do interakce s partnerem opět více hravosti, zábavy, hlouposti a překvapení. Přestaňte brát věci, včetně sebe, tak vážně. Bude se vám to také líbit.

6. Nezabalujte své emoce do lahví.

Zabalené emoce se dostanou ven. Dokážete mít upřímné pochopení pro vše, čím váš partner prochází? Dokážete se na ně nezapomenout zcela soustředit, když vás potřebují? Dokážete se naladit na to, co se skutečně děje, aniž byste to brali jako osobní útok, protože většinou tomu tak není?

7. Iniciujte změnu.

Kdo bude iniciovat nápravu nebo zlepšení vašeho vztahu? Čekáte, že váš partner bude první, protože vám něco dluží? Pokud někdo nevystoupí jako první a neiniciuje změnu, pak se věci nikdy nezmění. Mnoho párů mlčky čeká, až ten druhý udělá něco pro nápravu manželství. Tímto způsobem se nikdy nic nezmění. Převezměte stoprocentní zodpovědnost za vztah tím, že budete tím, kdo dá první.

Mít skvělé manželství vyžaduje vědět, co dělat a co ne. Mít skvělé manželství je také volba. Každý z nás se může rozhodnout, jak bude se svým partnerem komunikovat, a to navzdory minulým událostem a okolnostem. Každý společný okamžik vytváří novou příležitost k prohloubení vztahu nebo k povznesení komunikace. Co si vyberete v každém z těchto okamžiků?

Zdroje: yourtango.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: