Každodenní návyky, o kterých jste nevěděli, že ničí zdraví. Máte je taky?

Foto: Unsplash

Každodenní návyky, o kterých jste nevěděli, že ničí zdraví. Máte je taky?

Začleňujete zdravé návyky do svého každodenního života? Pravděpodobně si každý den čistíte zuby a snažíte se jíst zdravé jídlo, ale stejně jako správné návyky vás učiní zdravějšími, mohou špatné návyky poškodit vaše zdraví. Problém je, že možná ani nevíte, jaké jsou to nezdravé návyky.

Používání plastových krabiček

Jste jedním z těch pilných lidí, kteří plánují jídlo předem? Zatímco plánování jídla vám pomůže zůstat zdravým tím, že nebudete jíst tolik, nádoby, které používáte pro skladování potravin, mohou mít opačný účinek. Dr. Emelie Ilarde, lékařka pro rodinné medicíny v Advokátském lékařském centru, řekla: „Příprava jídla je právě teď populární a je známo, že pomáhá při kontrole porcí. Většina lidí si však neuvědomuje, že plastové nádoby, ve kterých skladují jídlo, mohou ve skutečnosti negativně ovlivnit jejich zdraví. “

Je to proto, že, jak odhalila, mnoho z těchto krabiček může obsahovat BPA. Jak vysvětlil Ilarde, tato chemikálie může ve skutečnosti interferovat s hubnutím, protože vám ztěžuje pocit plnosti. Doporučuje vám, pokud děláte přípravu jídla, abyste zkontrolovali, zda kontejner neobsahuje BPA.

Být příliš přísný na svůj jídelníček

I když je důležité starat se o své zdraví, přílišná přísnost vašeho zdravotního plánu může mít negativní důsledky. Amanda Fricková, hlavní naturopatická lékařka pro Harvey Health, doporučila, abyste si trošičku ulevili. Mandy Enright, registrovaná dietetička, výživová poradkyně a tvůrkyně blogu o výživě párů Nutrition Nuptials souhlasila. Řekla: „Tolik mých klientů cítí, že když v době, kdy měli v úmyslu jíst, zapomenou, najedí se víc nebo jednou nebudou cvičit, ztratí se veškerý progres. To je ale úplná lež. Zbavte se přístupu„ Vše nebo nic “.

Přílišné používání zrcadla

Jste vinni z toho, že jste hodnotili svou hodnotu podle toho, jak vypadáte v zrcadle? I když je snadné posoudit se podle svého vzhledu, může to poškodit vaši sebeúctu a duševní zdraví. Natalie Carey, certifikovaná osobní trenérka a autorka časopisu Every. Tělo. Krásná. řekla: „Mnoho žen se postaví před zrcadla a začne pózovat, aby dosáhli standardu„ dokonalého těla “. Místo toho, aby se zrcadlo používalo pro vizuální zpětnou vazbu, stalo se měřicím nástrojem k rozhodování o tom, jak cenní jsme jako lidé. “ Vysvětlila, že je to škodlivé, protože naše mozky jsou ovlivnitelné. V zásadě platí, že čím více si něco říkáme, tím je pravděpodobnější, že tomu dlouhodobě uvěříme jako pravdu.

Aby napravila tento nezdravý zvyk, navrhla: „Pokaždé, když se podíváte do zrcadla, řekněte si kompliment. Pořád komplimentujeme ostatní, ale říci něco pěkného k vlastnímu odrazu je pro většinu žen velmi obtížné. Řekněte nahlas, co se vám na sobě líbí. Nahraďte každý negativní komentář pozitivním a přepojte tak svůj mozek. “

Odstartovat den negativitou

Stejně jako negativní názory na vaše tělo budou mít i negativní myšlenky špatný dopad. probouzet se s negativními myšlenkami je totiž špatné pro vaše zdraví.

Dr. Oluchi Immanuel, lékařka a zakladatelka společnosti Fidem Wellness LLC, vysvětlila, že probuzení s těmito negativními myšlenkami může ve skutečnosti udělat váš den náročnějším, než by doopravdy musel být. „Vaše myšlení je důležitým faktorem v tom, jak dobře budete reagovat na situace, kterým čelíte,“ řekla. Místo toho doporučuje ráno vyzkoušet vděčnost. „Ráno vyjmenuj tři věci, za které jste vděční, a tři věci, které toho dne dosáhnete.“Vděčnost vám pomůže začít svůj den ve vděčné náladě a také vám pomůže při řešení problémů, které se objeví později během dne.

Dietní limonády

Pokud si myslíte, že pití dietní limonády je bezproblémové, mám pro vás špatné zprávy. I když dietní limonáda nepřidává kalorie, může poškodit vaše zdraví jinými způsoby.

Dr. Michelle Robin, chiropraktik, autorka a lékařka, řekla: „Dieta limonáda ničí vaše zdraví několika způsoby. Zaprvé, chemikálie narušují vaše tělo bez poskytnutí jakékoli výhody. A zadruhé, každá sklenice dietní limonády, kterou vypijete, se rovná sklenici vody, kterou nevypijete. “ „Místo pití dietní sody,“ navrhla, „pijte vodu.“ Můžete si vylepšit chuť vody přidáním limetky, citronu, máty nebo okurky.

Elektronika těsně před spaním

Čtete si zprávy na iPadu a poté sledujete seriál na telefonu, těsně před spánkem? Pokud ano, vítejte v klubu. Bohužel mít elektroniku v posteli není recept na poklidnou noc.

Dr. Immanuel sdílela, že hormon zvaný melatonin reguluje náš spánek a právě jasná světla mohou snížit naši hladinu melatoninu, což může mít za následek ospalost. Bezesné noci nejsou jen otravné. Mohou způsobit další zdravotní následky. Dr. Immanuel dodala: „Špatný spánek může vést k mnoha zdravotním problémům, jako je snížená koncentrace, porucha imunity a srdeční potíže.“ Navrhla: „Zkuste se před spaním vyhnout elektronice a jasným světlům. Místo toho se vykoupejte, přečtěte si knihu nebo poslouchejte hudbu, abyste se uvolnili.“

Koukání dolů na váš telefon

Přiznejme si to. Pravděpodobně strávíte více času prohlížením telefonu než čímkoli jiným. Věděli jste ale, že způsob, jakým držíte telefon, může ovlivnit vaše zdraví? Dr. Robin sdílel: „Většina lidí drží telefony dolů, na prsou nebo v klíně, a naklání hlavu dopředu, aby se dívala na obrazovku. To může způsobit velké zvýšení napětí vašeho krku.“

„Vaše krční svaly jsou nejvíce uvolněné a efektivní. Když nakloníme hlavu dopředu a podíváme se dolů, krk musí držet celou váhu, což zvyšuje tlak a stres." Navrhla, že místo toho, abyste se dívali dolů na svůj telefon, držte jej ve výšce očí. „Pokud se vaše paže unaví,“ řekla, „je na čase telefon odložit a dělat něco jiného.“

Příliš rychlé mytí rukou

Pravděpodobně víte, že si musíte často mýt ruce, abyste zabránili infekci a chorobám, ale kolik času věnujete mytí rukou pokaždé, když to děláte? Pokud je to méně než 15 sekund, je pravděpodobné, že se bakterií ve skutečnosti nezbavíte.

Dr. Ivey-Brown mi řekl: „Středisko pro kontrolu nemocí říká, že při mytí rukou je cílem mýt si ruce po dobu 20 sekund, abychom odstranili většinu choroboplodných zárodků. Doporučuji zaměřit se na 20 sekund dobrého mytí rukou mýdlem a vodou. “ Vysvětlila, že trávení méně času mytím rukou vás vystavuje riziku nákazy viry a bakteriemi, které vedou k nemoci.

Vynechávání protahování

Pokud cvičíte, už máte plusové boy. Důležité je nevynechávat všechny důležité kroky protahování. Pokud se neprotáhnete, může dojít ke zranění a znemožní vám to později dělat vaše milovaná cvičení.

Dr. Ivey-Brown vysvětlil: „Zapomenutí na protahování před i po cvičení poškozuje vaše klouby a svaly a vystavuje vás většímu riziku zranění. Protahování umožňuje našim svalům získat pružnost a může pomoci svalům rychleji se zotavit. Bez protahování je pravděpodobné zažijete svalové napětí a špatnou cirkulaci. “

Zdroje: www.thelist.com, Unsplash

Podobné články

1 Komentářů

Petr

Petr

před 1 týdny

větší blbost jen tak nenajdeš

Reply

Napište komentář