Mají Vaši rodiče rádi Vašeho partnera? Co dělat, když ne

Foto: Freepik

Mají Vaši rodiče rádi Vašeho partnera? Co dělat, když ne

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Je zázrak najít někoho, koho milujete a oplácí Vám Vaše city. Pak je tu trápení z toho, jak se vypořádat s problémy ve vztahu. Když Vaši rodiče z nějakého důvodu neschválí Vašeho partnera, přidává to do rovnice úplně novou úroveň stres u. To může zkomplikovat jakékoliv romantické spojení a zatížit Váš rodinný život. Zde uvádíme několik tipů, které můžete udělat, pokud Vaši rodiče neschvalují Vašeho partnera.

Vyslyšte je.

Pokud někoho vážně milujete, poslední co chcete od rodičů slyšet, jsou partnerovo nedostatky. I když to zdaleka není dokonalé, mají léta zkušeností a moudrost, kterou Vy ještě nemáte. Takže jednodušeji najdou na Vašem partnerovy jakékoliv nedostatky, které Vy nevidíte, zvláště když jste zaslepení city. Takže nejlepší možnost, jak tuto situaci vyřešit je, se zeptat rodičů, proč Vašeho partnera nemusí. V závěru vlastně chtějí pro Vás to nejlepší, takže nejlepší co můžete udělat je, ztlumit svůj hněv a emoce a zjistit, jestli Vaši rodiče náhodou nemají pravdu.

Vyměňte si názory.

Promluvte si s rodiči, proč se Vám Váš partner líbí. Dejte jim specifické příklady, proč jsou pro Vás dobří. Vaši rodiče mohou s Vámi za určitých okolností nesouhlasit, protože neměli dost času na to je poznat. Řekněte jim, jaké máte city Vůči Vašemu partnerovi. Zahrňte též pár příkladů, proč si myslíte, že se k sobě hodíte nebo jim řekněte o chvílích, kdy jste se cítili partnerem obzvláště opečováváni.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Říkejte pravdu.

Když zjistíte, že Vaši rodiče jsou ostře proti Vašemu příteli/přítelkyni, Váš první instinkt Vám řekne, abyste se od svých rodičů distancovali a za jejich zády se nadále vídali s Vaším partnerem. Tohle neprospěje ani jedné straně. Tím že budete zadržovat tajemství a budete Vašim rodičům lhát, se mezi Vámi zničí důvěra a vznikne zbytečný stres a drama.

Udělejte malé změny.

Pokud Vaši rodiče mají jen malé problémy s Vaším partnerem, můžete si s nimi o tom promluvit a postupně se podle toho dají provést malé změny. Jen si buďte jisti, že to je rozumná změna-není fér, aby Vaši rodiče žádali Vašeho partnera, aby udělal něco drastického, jako je obrácení víry nebo změna kariéry.

Vyhodnoťte situaci.

Zamyslete se nad konverzací, kterou jste vedli se svými rodiči a nad tím, jak s nimi souhlasíte. Jestli Vaši rodiče mají problém s tím, že se k Vám Váš partner chová špatně, možná byste měli přehodnotí svůj vztah. Ale pokud jsou problémy Vašich rodičů primárně motivovány předsudky jako je nechuť k jiným rasám, multináboženství nebo homosexualitě, nemusí nikdy schválit, s kým chodíte. V tom případě jediné co musíte udělat, je soustředit se na to, jestli jste k sobě našli správnou osobu.

Když Vaši rodiče neschvalují Váš vztah, může to být poněkud těžké. Může se zdát, že si musíte vybrat mezi Vaší rodinou a Vašim partnerem, což je vůči Vám neférová situace. V důsledku toho musíte pravdivě zkoumat okolnosti a stanovit jasné hranice toho, jak Vás to ovlivní. Protože je to nakonec Vaše rozhodnutí!

Zdroje: femina.in, Freepik

Podobné články