Máte vztah, ale sexuálně vás přitahuje někdo jiný: Proč se to stává?

Foto: Unsplash

Máte vztah, ale sexuálně vás přitahuje někdo jiný: Proč se to stává?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Možná si říkáte, jestli je normální, že vás ve vztahu sexuálně přitahuje někdo jiný. A je to nevěra? Zde jsou odpovědi.

Znamená to, že vás sexuálně přitahuje někdo jiný, že se chystáte podvádět, nebo že už jste v duchu podváděli? Věříte, že je možné být přitahován více než jednou osobou najednou?

Každý to tak má. Mnoho dívek je celých žhavých do Johnnyho Deppa, ale Ryanu Reynoldsovi by neřekly "ne", takže to dokazuje, že je to možné!

Ve skutečnosti byste však udělali, kdybyste měli s někým vztah a pak vás najednou začal sexuálně přitahovat někdo jiný? Zpanikařili byste? Jednali byste na základě této přitažlivosti? Nebo byste se cítili provinile a obávali byste se, že ve své vlastní hlavě podvádíte?

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Naštěstí je pravda, že celé téma je poněkud méně znepokojivé, než byste si mohli myslet.

Důvody, proč lidi sexuálně přitahuje někdo jiný než jejich partner

Důvody, proč lidi přitahuje někdo jiný, jsou vlastně docela základní a jednoduché. Stačí jen přijít na to, jaké jsou ty vaše důvody.

1. Hormony a chemie

Všichni lidé vylučují feromony, což jsou malé chemické hormony, které ostatní lidé zachycují a které způsobují sexuální přitažlivost.

K některým lidem necítíme žádnou přitažlivost - i když jsou to objektivně atraktivní lidé. A k jiným se cítíme přitahováni, i když nejsou objektivně atraktivní. Z toho můžete vinit feromony.

2. Osobnost

Někdy se osobnosti dvou lidí tak dobře doplňují, že to mezi nimi vyvolává sexuální přitažlivost. Když se můžete někomu smát a svěřovat se mu, vytváří to citové pouto.

A někdy to může vést k něčemu víc než jen k duševnímu spojení - může se to změnit i ve spojení fyzické.

3. Něco jim ve vztahu chybí

Když vás ve vztahu sexuálně přitahuje někdo jiný, může to znamenat, že vám u partnera něco chybí.

Druhá osoba vám může dát věci, které od ní nedostáváte. Nemusí to být pravda, ale u některých párů tomu tak je.

Proč je normální, že vás sexuálně přitahuje někdo jiný?

Základní odpověď? Protože jste lidé!

Je zcela možné, že vás sexuálně přitahuje více lidí. O tom, zda je možné milovat více než jednu osobu najednou, se vedou diskuse. Ale pokud jde o to, že vás sexuálně přitahuje více než jeden člověk, je to naprosto možné a vlastně velmi časté.

Není prostě normální, abyste po celý život cítili sexuální přitažlivost pouze k jedné osobě. To není možné!

Neznamená to, že svého partnera podvádíte, když se náhodou krátce podíváte na někoho jiného a pomyslíte si "ouha!". Jednáte zde na základě svých fyzických tužeb, nikoli citových.

Sexuální přitažlivost je situační

Situace se může zkomplikovat, pokud jste v práci a cítíte sexuální přitažlivost k někomu jinému, kdo tam pracuje. To znamená, že budete muset v jeho blízkosti trávit značné množství času.

V takovém případě se musíte pokusit najít způsob, jak svou sexuální přitažlivost potlačit nebo ji jednoduše udržet pod pokličkou.

Jistě, máte na výběr, co dělat, pokud se cítíte celí žhaví pod límcem, kdykoli určitou osobu vidíte nebo na ni myslíte.

Jistě, je normální cítit k někomu jinému sexuální přitažlivost, ale není normální ani spravedlivé na tuto přitažlivost reagovat tím, že s touto osobou zahájíte další kontakt nebo s ní skutečně budete mít sex. V takovém případě ano, podvádíte a ano, jste mimo mísu.

Pokud se vám zdá o druhé osobě, když jste v posteli se svým partnerem, a představujete si její tvář místo osoby, se kterou máte být, možná máte problém a musíte přijít na kloub tomu, proč se tak cítíte.

Jestliže se však ve vás prostě jen vzbudí touha, kdykoli se podíváte na konkrétní osobu, pokud si ji udržíte v hlavě a nedovolíte, aby vás přemohla, je to v pořádku.

Proč cítíme sexuální přitažlivost k druhým, když jsme do někoho zamilovaní?"

Protože láska a sexuální přitažlivost jsou dvě naprosto odlišné věci.

Můžete cítit lásku a chtíč k téže osobě a můžete také cítit chtíč k jiné osobě, ať už je to celebrita nebo někdo, koho potkáváte každé ráno v kavárně cestou do práce. Jsou to chemické látky, je to biologické, není to emocionální.

Jistě, existuje několik dalších hlubších důvodů, proč vás může sexuálně přitahovat někdo jiný, nebo možná dokonce více než jedna osoba.

Nejčastější z nich je ten, že pokud jste už nějakou dobu ve vztahu, je normální, že váš sexuální život přestane být tak vzrušující jako dřív. Udržet v ložnici žhavé věci vyžaduje úsilí a život se často postaví do cesty.

Pokud to trvá delší dobu, může to vést k tomu, že budete snít o věcech, které byste si přáli s partnerem dělat, a možná dokonce začnete mít pocit, že vám něco chybí. V takovém případě může být sexuální přitažlivost k někomu jinému nesmírně snadná.

V tomto případě si však musíte uvědomit, že k dané osobě možná necítíte přitažlivost, pravděpodobně jen toužíte po vzrušení a vzrušení, které zažíváte, když někoho potkáte a začnete nové sexuální dobrodružství.

Co byste měli dělat? Vložte tuto novou přitažlivost do svého současného vztahu a hledejte způsoby, jak okořenit svůj milostný život! Je pravděpodobné, že tímto způsobem se sexuální přitažlivost, kterou cítíte k druhé osobě, rozptýlí, protože jste doma spokojení.

Jak zabránit tomu, aby vaše přitažlivost vyvřela

Jestliže jste ve šťastném a oddaném vztahu, nebo dokonce pokud jste ve vztahu, který prostě potřebuje trochu práce, je nezbytné, abyste měli věci pod kontrolou.

Jistě, je normální cítit sexuální přitažlivost k někomu jinému, ať už nevinně nebo jinak, ale není normální nebo dokonce přijatelné s touto přitažlivostí něco dělat.

V této situaci je zapojena ještě jedna osoba, která vůbec neví, co se děje, a je zcela bez viny. Tím, že jednáš na základě své přitažlivosti, ubližuješ někomu jinému, a to nikdy není v pohodě.

Naopak je lepší ve své mysli prozkoumat, proč se tak možná cítíte. Pokud je to neškodná malá přitažlivost jen proto, že někdo, koho vidíte na autobusové zastávce, je super sexy, je to v pořádku, nechte to být nebo si prostě chvíli užívejte fantazie ve své hlavě, dokud nezmizí.

Zhodnoťte svůj současný vztah

Pokud máte pocit, že tuto přitažlivost prožíváte proto, že váš současný vztah trochu vyčpěl, věnujte čas a pozornost tomu, abyste vše okořenili a napravili.

Je pravděpodobné, že začnete novou a poměrně žhavou kapitolu vašeho vztahu, ale pokud to nebude fungovat, dá vám to znamení, které potřebujete k tomu, abyste se zamysleli nad tím, kam dál.

Možná byste ovšem měli být jednoduše otevřeni tomu, že přijmete fakt, že sexuální přitažlivost k někomu jinému je nedílnou součástí lidského bytí.

Neměli byste se bít za to, že cítíte záchvěvy vášně k někomu, koho občas vídáte a kdo pro vás prostě něco dělá. Neznamená to, že s tím musíte něco dělat.

Je také důležité, i když o něco bolestivější, přijmout, že váš partner se může také občas přistihnout, že něco takového cítí i k jiným lidem.

Je to normální lidská vlastnost, že se tak čas od času cítíte, ale pokud se oba dokážete soustředit na váš vztah a všechno ostatní vnímat jako pomíjivé, máte velkou šanci, že váš vztah bude nejen fungovat, ale že se díky tomu i rozvine.

Přemýšlejte o tom, proč se tak cítíte

Využijte to jako katalyzátor k lepším věcem ve vašem současném vztahu a příliš se nezabývejte tím, proč se cítíte tak, jak se cítíte. Pokud se vám však zdá, že se vaše jednání začíná vymykat kontrole, položte si jednu velmi důležitou otázku - jak byste se cítili, kdyby totéž dělal váš partner?

Pokud by vám to nevadilo, pokračujte v tom; pokud byste však byli rozrušení nebo naštvaní, je čas se zastavit a položit si otázku, proč děláte to, co děláte.

Uklidňující je, že většina sexuálních přitažlivostí tohoto druhu po nějaké době obvykle vyprchá. Měli byste se tedy cítit lépe, když víte, že to nebude trvat věčně.

Buď si ve vztahu věci napravíte a už vám nic nechybí, nebo uvidíte na člověku, který vás přitahoval, stránku, která se vám nelíbí *možná ho přistihnete, jak se dloube v nose, a přitažlivost pro vás úplně skončí*, ale tak či onak se pravděpodobně v určité fázi ohlédnete a budete se divit, proč to všechno bylo.

Jak se vypořádat s tím, že vás sexuálně přitahuje někdo jiný

Jak už jsme řekli, je normální, že jste ve vztahu zamilovaní do jiných lidí. Nechcete však o svého partnera přijít. Je tedy důležité zjistit, jak se svými city k druhé osobě zacházet a jak je zvládat.

Na to neexistuje žádný kouzelný recept. Záleží na tom, co vám jako jednotlivci vyhovuje.

Některé páry otevřeně a upřímně komunikují o tom, do koho jsou zamilované. Jiní však ne, protože nechtějí zranit city svého partnera. Takže je v pořádku, když buď mlčíte, nebo to partnerovi řeknete.

a. Co dělat, když o tom budete mluvit

Pokud se rozhodnete se svým partnerem mluvit o tom, že vás sexuálně přitahuje někdo jiný, může to vašemu partnerovi pomoci vnímat druhou osobu jako menší hrozbu.

Důvodem je to, že si bude myslet, že když to neskrýváte, pak to pro vás nemusí být velký problém.

Prostě o zamilovanosti mluvte tak otevřeně a podrobně, jak je vám to příjemné. Doufejme, že váš partner ví, že lidská přitažlivost je přirozená, a uzná, že si myslíte, že je lepší být k němu o svých pocitech otevřený a upřímný.

Takto můžete zahnat pocity žárlivosti tím, že si vybudujete jistotu a důvěru.

b. Co dělat, když si to necháte pro sebe

Na druhou stranu možná nebudete chtít mluvit o tom, že vás sexuálně přitahuje někdo jiný. Možná si myslíte, že je to zbytečné, protože vaše zamilovanost nemá smysl.

Takže nechat si to pro sebe může být zdravá hloupost. Někteří lidé raději nechtějí vědět, že jejich partnera vzrušuje někdo jiný.

Pokud to, že vás sexuálně přitahuje někdo jiný, váš současný vztah nijak neohrožuje, pak se možná nebudete chtít o svého partnera starat. Možná byste se tedy měli pokusit svou zamilovanost ignorovat.

Snažte se tyto myšlenky vypustit z hlavy a od své zamilovanosti se co nejvíce distancovat.

Pokračujte ve fantazírování

Pokud zamilovanost nedokážete dostat z hlavy, ale nechcete o ní říct partnerovi, je to v pořádku. Na fantazírování není nic špatného. Právě to na mnoho lidí funguje.

Někteří dokonce přiznávají, že na tuto osobu myslí při masturbaci nebo při sexu. I když to váš partner nemusí vědět rád, alespoň vám nemůže číst myšlenky!

Být sexuálně přitahován někým jiným je normální a nevyhnutelné

Pokud předpokládáte, že vás nebo vašeho partnera nikdy nebude sexuálně přitahovat někdo jiný, pak klamete sami sebe.

Být "slepý" k přitažlivosti jiných lidí je nerozumné a prakticky nemožné.

Proto si pamatujte, že je přirozené, že vás oba čas od času přitahují jiní lidé. Jen nezapomeňte, proč jste si vybrali svého partnera, a věřte, že on udělá totéž.

Být sexuálně přitahován někým jiným je mnohem běžnější, než si myslíte, a většinou to nic neznamená. Je normální, že vás sexuálně přitahuje více osob, ale je rozdíl mezi pouhým prožíváním přitažlivosti a jednáním podle ní!

Zdroje: lovepanky.com, Unsplash

Podobné články