Můžete dostat vyhazov, kvůli Vašemu účtu na sociálních sítích?

Foto: Freepik

Můžete dostat vyhazov, kvůli Vašemu účtu na sociálních sítích?

Začněte meditovat s naší vedenou meditací zdarma! Mrkni na youtube!

Žijeme v době, kde skoro všichni používají sociální sítě, od dětí až k lidem, kteří společnost přes ně ovlivňují. Ačkoliv aplikace jako Facebook, Twitter a Instagram jsou dobrým nástrojem, jak se s ostatními spojit a postarat se o svoji zábavu, je však docela děsivé, když pomyslíte na to, kolik informací o Vás svět může zjistit jen za pomocí Vašich účtů na sociálních sítích-a to ovlivňuje i zaměstnavatele.

Podle Balance Careers, sociální média Vám mohou pomoct vystavět svoji kariéru, ale na druhou stranu Vám mohou poškodit reputaci, pokud nebudete opatrní. V mnoha případech, zaměstnavatelé soudí kandidáty podle jejich sociálních sítí, což je absolutně legální. Pomáhá jim to se ujistit, že přijímají vhodnou osobu a dobrý prvek do jejich organizování.

Ale co když už práci máte zajištěnou-může Vás Váš zaměstnavatel vyhodit pouze na základě sociálních médií? Čtěte dál pro získání této informace.

Přečtěte si také: Koupil krachující web, teď s ním chce vzdělávat celé Česko

Jak sociální média mohou ovlivnit Vaše zaměstnání?

Bohužel můžete dostat vyhazov na základě toho, co přidáte na sociální sítě, není to nic nezákonného co by Váš šéf nemohl udělat. I když Ústava chrání právo člověka na svobodu projevu podle prvního dodatku, nechrání ji však před jakoukoli újmou, kterou by mohli trpět sdílením něčeho online a co by zaměstnavatel mohl považovat za urážlivé (prostřednictvím zákona Jacksona Spencera).

Dokonce i bohatí a slavní jsou náchylní ke ztrátě pracovních příležitostí kvůli nevhodným příspěvkům na sociální sítě. Například v květnu 2017 komediantka Kathy Griffin podle TMZ přidala fotku, kde drží model krvavé hlavy bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Za snímek se jí dostalo velkého odporu a tajná služba dokonce zahájila vyšetřování. Co se mohlo zdát Griffinové jako humor, se nakonec změnilo na to, že to poškodilo její reputaci a kariéru. CNN dokonce podle NBC News zrušili smlouvu s komediantkou o pořádání silvestrovského programu.

Ponaučení z této situace? Ačkoliv sociální média mohou být zábavnou částí našeho života, může to těžce poškodit naše kariéry. Takže je dobré mít v podvědomí, že cokoliv co děláme, je sledováno ostatními.

Zdroje: thelist.com, Freepik

Podobné články