Můžete dostat vyhazov, kvůli Vašemu účtu na sociálních sítích?

Foto: Freepik

Můžete dostat vyhazov, kvůli Vašemu účtu na sociálních sítích?

Žijeme v době, kde skoro všichni používají sociální sítě, od dětí až k lidem, kteří společnost přes ně ovlivňují. Ačkoliv aplikace jako Facebook, Twitter a Instagram jsou dobrým nástrojem, jak se s ostatními spojit a postarat se o svoji zábavu, je však docela děsivé, když pomyslíte na to, kolik informací o Vás svět může zjistit jen za pomocí Vašich účtů na sociálních sítích-a to ovlivňuje i zaměstnavatele.

Podle Balance Careers, sociální média Vám mohou pomoct vystavět svoji kariéru, ale na druhou stranu Vám mohou poškodit reputaci, pokud nebudete opatrní. V mnoha případech, zaměstnavatelé soudí kandidáty podle jejich sociálních sítí, což je absolutně legální. Pomáhá jim to se ujistit, že přijímají vhodnou osobu a dobrý prvek do jejich organizování.

Ale co když už práci máte zajištěnou-může Vás Váš zaměstnavatel vyhodit pouze na základě sociálních médií? Čtěte dál pro získání této informace.

Přečtěte si také: Recenze eToro - Jsou vaše peníze v bezpečí?

Jak sociální média mohou ovlivnit Vaše zaměstnání?

Bohužel můžete dostat vyhazov na základě toho, co přidáte na sociální sítě, není to nic nezákonného co by Váš šéf nemohl udělat. I když Ústava chrání právo člověka na svobodu projevu podle prvního dodatku, nechrání ji však před jakoukoli újmou, kterou by mohli trpět sdílením něčeho online a co by zaměstnavatel mohl považovat za urážlivé (prostřednictvím zákona Jacksona Spencera).

Dokonce i bohatí a slavní jsou náchylní ke ztrátě pracovních příležitostí kvůli nevhodným příspěvkům na sociální sítě. Například v květnu 2017 komediantka Kathy Griffin podle TMZ přidala fotku, kde drží model krvavé hlavy bývalého prezidenta Donalda Trumpa.

Za snímek se jí dostalo velkého odporu a tajná služba dokonce zahájila vyšetřování. Co se mohlo zdát Griffinové jako humor, se nakonec změnilo na to, že to poškodilo její reputaci a kariéru. CNN dokonce podle NBC News zrušili smlouvu s komediantkou o pořádání silvestrovského programu.

Ponaučení z této situace? Ačkoliv sociální média mohou být zábavnou částí našeho života, může to těžce poškodit naše kariéry. Takže je dobré mít v podvědomí, že cokoliv co děláme, je sledováno ostatními.

Přečtěte si také: Jak vytvořit webové stránky pomocí Squarespace?

Zdroje: thelist.com, Freepik

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář

Články z dalších našich webů: