Nejhorší typ náušnic pro citlivou pokožku.

Foto: Unsplash

Nejhorší typ náušnic pro citlivou pokožku.

Náušnice jsou jedny z nejtradičnějších šperků. Existují již více než 5 000 let a jsou jedny z nejstarších známých forem modifikace těla. Mohou být umístěny na mnoha místech ucha, jako je chrupavka, věž, daith a další, ale nejběžnějším typem propíchnutí ucha je lalok. Best Life uvádí, že až 90% žen má lalokové piercingy a jak společnost postupuje, stále více mužů volí i tuto formu sebevyjádření.

Na výběr je mnoho typů lalokových náušnic, jako jsou kruhy, cvočky a další. Až 70% žen a 60% mužů však uvádí, že má určitou úroveň citlivé pokožky, a proto je třeba při výběru náušnic vybírat moudře, aby se zabránilo alergickým reakcím nebo infekci. A mnoho odborníků souhlasí s tím, že existuje jeden konkrétní materiál, kterému byste se měli vyhýbat, pokud máte citlivou pokožku.

Nikl je jasné ne

Ačkoli je nikl jedním z primárních kovů používaných ve většině dnešních náušnic, je známo, že způsobuje svědění, podráždění, zarudnutí, bolestivost, vyrážky, krvácení a dokonce bolesti hlavy. Podle Clevelandské kliniky má citlivost na niklový materiál asi 10% lidí v USA. A i když neexistuje žádný lék na alergii na nikl, nejlepším způsobem, jak zmírnit vaše příznaky, je zcela se vyhnout nošení kovu, zvláště pokud máte citlivou pokožku. Ale pokud jste odhodláni nosit šperky v uších, existují bezpečnější alternativy, na které se můžete obrátit a které méně pravděpodobně způsobí reakci.

 Hypoalergenní materiály jsou jednoduchým řešením

Klinika Mayo doporučuje hypoalergenní materiál pro ty, kteří mají citlivou pokožku. Patří sem nerezová ocel, chirurgické stříbro a titan. Tyto materiály však zcela nevylučují alergické reakce, pouze výrazně snižují jejich pravděpodobnost. Healthline uvádí, že titanové náušnice jsou nejbezpečnější cestou pro ty, kteří mají citlivé uši. Důvodem je, že neobsahuje nikl, je lehký, odolný a je dodáván v mnoha různých přizpůsobitelných barvách. Tímto způsobem můžete uši udržovat zdravé a krásné.

Zdroje: thelist.com, Unsplash

Podobné články

0 Komentářů

Napište komentář